Snažíme sa o dieťa a partner nevie prestať fajčiť

petra8786
27. jan 2022

Ahojte,chcem sa spýtať či máte s takýmto niečím skúsenosť....nedarí sa nám 5 mesiacov ,pričom sa veľmi snažíme o miminko....len už sa začíname hádať ,kôli partnerovmu fajčeniu....ja si myslím,aj všade radia lekári ,že ak sa dvaja snažia o dieťa partner by mal prestať fajčiť...môj sa aj pokúšal ,ale nejde mu to ...hneď sa k fajčeniu vráti po pár dňoch...ja som z toho už nervózna a povedala som mu,že to teda necháme tak ,ak nevie prestať...neviem,či radšej sa snažiť aj keď on fajčí,alebo počkať aj keď niekoľko rokov,kým neprestane a potom sa snažiť,som z toho dosť vynervovana..dávam mu to za vinu...a on je z toho smutný....ale zase si hovorím,že keď by veľmi chcel...tak prestane fajčiť..čo si myslíte vy .. ďakujem

jjanulienka
27. jan 2022

Myslím, že moc tlacis na pílu...

mondolina
27. jan 2022

@petra8786
obviňovať by si ho mohla keby mu robili spermiogram a mal by zlý výsledok, aj ten nemusí byť z fajčenia.
5 mesiacov je nič, nekaz si vzťah kvôli tomu.

tomikejt
27. jan 2022

@petra8786 otehotneniu bráni najmä stres. Nam sa zadarilo po 4 rokoch, keď sme boli v karanténe a muž nechodil do prace. Bol bez stresu 😊 a fajčil. Prestal keď sa malý narodil. Moc to siliš, 5 mesiacov nieje veľa a je u vás zbytočne napätie kvôli fajčeniu. Nebuzeruj ho za fajčenie a nemajte sex len kvôli plodeniu ale kvôli potešeniu.

inana11
27. jan 2022

Nejdem sa chváliť ale sme obaja fajčiari a mame dve zdravé krásne deti… nesnažte sa tak veľmi,uzite si sex a nerátajte … 5 mesiacov vonec nie je že sa dlho snažíte… a neobviňuj chlapa a nenúť ho prestať. Fajčiar neprestane preto že to niekto chce hocako by si tlačila na pílu… max dosiahneš že bude fajcit potajomky…

beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pribinak
27. jan 2022

Ukludni sa, lebo sa ti kvôli tomu ešte rozpadne aj cely vzťah.
Nie je nič horšie, ako keď sa z plodenia dieťaťa stane povinnosť, stres a nátlak.

Príliš tlačis a stres z toho má väčší dopad na spoločenské dieťaťa ako cigarety
A to píšem ako nefajčiarka

petravelasova
27. jan 2022

Obaja sme fajčiari a priatel dlhodoby a podarilo sa nám splodiť bábätko,.ja som tiež fajčiar ale taky mierny a mam detičky tri (prvých dvoch s exmanzelom)..btw prestali sme fajčiť od minulého piatka..viem nie je to dlhá doba ale nejako začať musíš..a darí sa nám obom super,zo dňa na deň sme si povedali ze končíme a aj sme skončili,cigy viac nekúpili a praskli s tým..áno da sa to,ale chce to sebazapranie q hlavne sa nastaviť v hlave tak ze to chce ty sám pre seba a svoje zdravie,,keď ho do toho budeš tlačiť q on nebude chcieť prestať fajčiť budete sa len zbytočne hádať a pôjdete smerom ktorým určite nechcete ísť..takže klud,nechaj tomu ešte voľný priebeh,.sexujte keď máte na seba chuť a nie z povinnosti..keď to do roka nevyjde,choďte obaja na vysetrenia a potom mu keď tak navrhni skoncovať s cigaretami😉veľa šťastia pri snažení

petra8786
autor
27. jan 2022

@inana11 dnes sme sa kôli tomu už pohádali,neviem sa odosobniť,beriem to ako zradu ,ale zase chápem ho,že nevie prestať fajčiť...som smutná naozaj mám pocit,že sa ten vzťah kôli tomu kazí,pritom predtým bolo všetko v úplnom poriadku...a hlavne ma ovplyvňujú hormóny a ja potom tak ako teraz neviem spať a len do toho rypem..usim to asi naozaj dať všetko zase stranou,neriešiť dieťa ,ale užívať si život
@pribinak

petra8786
autor
27. jan 2022

@petravelasova ďakujem ,ja viem veľmi na to tlačím..je to moja chyba..dnes mám pocit,že za tie moje výčitky by už radšej o to dieťa sa ani nepokúšal

ibajaanikiny
27. jan 2022

@petra8786 moj fajci ako turek a splodil…tymto neobhajujem fajcenie,bola by som najradsej,keby prestal,ale musi to chciet on a nie len ja…v konecnom dosledku nemusi byt ani problem v nom. 5 mesiacov je este nic,vypni,upokoj sa,neries fajcenie,nehadaj sa,dajte sa do kludu…

jazula
27. jan 2022

@petra8786 Veď práve, aby to nedopadlo tak, že nakoniec nebude žiadny vzťah a teda žiadne dieťa…to by bolo škoda len kvôli takejto nervozite... Veľmi veľa ľudí fajčí a má zdravé detičky, neupínaj sa na to fajčenie ako na pôvodcu všetkého zlého. Radšej sa možno dohodnite na nejakom časovom horizonte, kedy navštívite odborníkov, ak sa nezadarí. Držím palce a nádych, výdych, nakoniec bude dobre 🤗

alabama0011
27. jan 2022

@petra8786 preboha.. chudak chlap.. 😅 lutujem ho a to som nefajciar..

janinah
27. jan 2022

Partner nie je malé decko,že prikážeš,dáš po zadku a počúva.Je dospelý a svojprávny.Prestaň vystrájať a nútiť ho ,lebo realne hrozí,že si budeš musieť hľadať iného otecka tvojho dieťaťa.

bajka16
27. jan 2022

Ja Neviem a viete vôbec či je u niekoho z vás nejaký problém?
Ak by bol problém v ňom tak ťa chápem. Inak nie.
Prestať fajčiť nedokáže každý. Nie je to také ľahké ako povedať. Nie každý má nato.
Ďalšia veci ak ste obaja zdraví a snažíte sa o bábo. Tak ti doporučujem prestať sa s tým stresovať, riešiť to denno denne, živiť odpor k tebe u partnera, a uvoľniť sa. Všetko príde keď to má prísť.

petra8786
autor
28. jan 2022

@bajka16 ja už jedno dieťa mám z predošlého vzťahu a bola som na vyšetreniach a u mňa vraj všetko v poriadku,dr povedal,že možno to môže byť fajčením u partnera,vtedy bývajú vraj pomalšie spermie...tak neviem

veronikaszabova
28. jan 2022

@petra8786 za mna neskutocne tlacis na pilu, aby ti nezdrhol. Ved sa snazite len 5 mesiacov. Skorej ten stres okolo toho, co ty vytvaras, moze byt dovod, preco sa vam nedari.
Moj muz fajci od 16tich (krabicka denne) a mame dve deti.

mishka81
28. jan 2022

@petra8786 že zradu🤦🏻‍♀️ V prvom rade rieš seba a prehnane stresy. Čím viac budeš nervózna tým horšie. A plus ho načisto odplašíš.

dadulamamula
28. jan 2022

@petra8786 tlačiš moc na pílu, nerobí to dobrotu. Myslím si ze ak je tuhý fajčiar, tak ľahko neprestane fajčiť, z jeho vôľou to môže obmedziť. Ale v podstate by som skôr riešila iný problém a nie partnerovho fajcenie

simca06022011
28. jan 2022

Len si uvedom, ze prestať fajcit je riadny stres, hadky o fajceni detto cize v konečnom dosledku môže byt toto tlačenie na pílu kontraproduktívne.

petra8786
autor
28. jan 2022

@simca06022011 dobre baby,ja vás chápem všetky....ale viete ja mám 33 a bojím sa ,že čím dlhšie budeme čakať tým horšie,a že potom sa už bábo nemusí ani podariť..ale určite máte pravdu,že to nechám tak ..ak chce fajčiť,nech fajčí,len naozaj mi prišlo,že problém bude len v Tom lebo inak sme zdraví vyšportovani,ja som určite plodná,keď už jedno dieťa mám...tak tomu nechám voľný priebeh

janezz
28. jan 2022

@petra8786 a on bol na vyšetrení spermiogramu? Lebo pokiaľ neviete, ako je on na tom, tak sa budeš zbytočne nervovať kvôli fajčeniu a x iných vecí. Lebo ani to, že športujete a žijete zdravo neznamená, že to je OK

renirv
28. jan 2022

ako ti napisal, ked budes takto tlacit aj dalej rozpadne sa ti vztah

petra8786
autor
28. jan 2022

@janezz on nechce ísť na spermiogram,vraj to je pre neho trápne

ladycat2021
28. jan 2022

@petra8786 a pre zenu, ked musi absolvovat vsetky tie vysetrenia nie je trapne ? 🙄 niektori chlapi su fakt ze ..

iniska
28. jan 2022

@petra8786 my s manželom sme sa snažili 2 roky tiež je tuhý fajčiar nakoniec sa nám podarilo ale keď užíval vitamíny ARGINMAX Forte, fajčiť neprestal. Ak bude záujem posuniem skoro cele balenie za symbolickú sumu. Drzim palce

petra8786
autor
28. jan 2022

@iniska ďakujem si zlatá,pozriem čo sú to tie vitamíny ...

petra8786
autor
28. jan 2022

@ladycat2021 to som mu aj ja povedala ...

ladycat2021
28. jan 2022

@petra8786 a co ti na to povedal ?

prvosienka88
28. jan 2022

@petra8786 môj manžel je dosť tuhý fajčiar, tiež som zo začiatku chcela aby prestal. Neprestal, ja som na neho netlačila a výsledok toho mi tu práve rozhadzuje rukami nohami 😅 keď na to prestaneš myslieť, prestaneš tlačiť a stresovať jeho aj seba malo by sa to podarí. Navyše 4 mesiace sú naozaj ešte veľmi krátka doba

petra8786
autor
28. jan 2022

@ladycat2021 že on vie,ale aj tak mu to príde ako potupa či čo. .ja neviem ...s ním je to v tomto ťažké..

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre