Snažíme sa o dieťatko a mám za sebou niekoľko biochemických tehotenstiev

6. apr 2024

Ahojte, s manzelom sa uz rok a pol snazime o prve dietatko. Mam za sebou uz niekolko biochemickych tehotenstiev. Bola som uz na hematologii, genetike, taktiez mi robili hormonalne testy aj na stitnu zlazu a vsetko je v poriadku. Taktiez mam aj normalnu zdravu maternicu a manzel bol uz niekolko krat na spermiograme a vsetko je v poriadku. Aktualne cakame kym nas zoberu na reprodukcnej imunologii. Ak ste si tymto niektora z vas presli a mali ste tieto testy taktiez v poriadku aky bol u vas problem? Co vsetko este za tymito biochem. tehotenstvami moze byt? Dakujem za odpovede

stellarstar
6. apr 2024

Môže byť aj ten problém že nie ste " kompatibilný "

autor
6. apr 2024

@stellarstar no to nam asi budu zistovat teraz na tej reprodukcnej imunologii. Dufam ze to tak nebude :/

majamat
6. apr 2024

mozem sa opytat ako si mala potvrdene biochemicke tehu?

tu "odbornicky" urcuju bochemicke tehu kazdej zene, ktora ma na teste ducha a dostane ms. no nie vzdy sa o tehu jedna, testy duchuju.

sonkam
6. apr 2024

Na repro-imuno môžu nájsť kľudne dôvod. Môžu to byť nk bunky, alebo cytokiny ktoré zabíjajú embryjko, prípadne protilátky voči spermiam, a podobne. Držím palce nech sa nájde dôvod a vyrieši

autor
6. apr 2024

@majamat bola som na gynde na krvne testy, ktore to potvrdili, taktiez som mala tehotenske priznaky a mala som aj pekne ciarky na testoch. Nie nejak extra silne ale ziaden duch

janewithane
6. apr 2024

Stitnu ti kontrolovali na endokrinologii? Ake mas tsh?

majamat
6. apr 2024

neviem veru co by mohol byt problem.
niekedy to proste nejde. kolko tych biochemickych mas za sebou?

autor
7. apr 2024

@janewithane testy mi robili na vstupnom vysetreni v klinike Gyncare v KE. Tu som objednana aj na tu reprodukcnu imunologiu. Konkretne vysledky mi doktorka nepovedala iba tolko ze je vsetko v poriadku tak ako ma byt

autor
7. apr 2024

@majamat Naposledy teraz zaciatkom marca a boli 3

majamat
7. apr 2024

fuha, no to je nanic, ale nezufaj. urcte to raz pride.
este mozno skusit CAR. mozno skor na nieco pridu. predsa, su to odbornici na neplodnost.

janewithane
7. apr 2024

Aj ja som u obvodnej aj v CAR mala vsetko v norme a predsa je z toho Hashimoto

autor
7. apr 2024

@janewithane tak to mi je luto :( da sa s tym nieco robit?

autor
7. apr 2024

@majamat tak snad. Zatial co sme boli v gyncare tak mi prisli ze na nas velmi tlacia s tym umelym oplodnenim no zatial este ani nevieme ako na tom realne sme zeby sme uz toto chceli riesit. Doktorka vravela ze sa nam to dakedy mozno podari ale ze len mozno... Ze ona by rovno sla na umele... Neviem... Zo vsetkeho robila strasne velky problem a jedine vychodisko pre nu bolo to umele - vsak zamozrejme ked si za to vypytaju nemalu sumu

janewithane
7. apr 2024

Z casti, lieky mi znizili TSH a teda verime, ze to pomoze ci uz prirozdzene alebo aspon sa zvysi uspesnost IVF.

majamat
7. apr 2024

no to je nanic, ani s umelym sa ti zas nemusi podarit. oni chcu zarobit, je to pre nich biznis.
keby sa radsej pokusili zistit, preco sa vam nedari. niekde musi byt problem.

inak stretla soms a s tym, ze tehulka si pichala Fraxik,a jked nebolo dokazane, zema nejake hematologicke ochorenie. tu na MK obcas taka zienka napise a myslim, ze to ma ajefekt.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre