Snažíme sa rok a nič

amy1122
25. okt 2021

Ahojte všetky ženy ❤ snažíme sa so snúbencom už rok a stále nič. Mala som jedno biochemické a zas sa nič... Chcem sa spýtať po akom čase vás doktor poslal na nejaké vyšetrenie? Alebo ako ďalej pokračovať... skúšame väčšinou cez "plodné dni" keďže naša práca je fyzicky náročná.
Čítala som ze najlepšie si robiť ovulacne testy poobede ,lenže ja robím len poobedné.Skúšala som doobeda ale vždy vyšiel negatívny ovul.test 🤷‍♀️ neviem kde mam začať a snažiť sa viac 😓 momentálne také obdobie že z každej strany len počúvam ta a ta je tehotná, ta porodila... samozrejme to všetkým prajem len potom mi je do plaču že mne sa nedarí 😓

michaela789
25. okt 2021

@amy1122 nechceš namiesto testov skúsiť radšej bazalnu teplotu?

luci_ba
25. okt 2021

@amy1122 presne viem ako sa cítiš. Kazdopadne rok uz je dosť dlha doba a väčšinou ked sa do roka nepodari, je na čase urobit u gynekologa nejaké vyšetrenia. Drzim vam palce 🍀

nikuska1544
25. okt 2021

@amy1122 gynekologicka vam povie ako mate dalej postupovat ak sa vam uz tak dlho nedari 🙂

amy1122
autor
25. okt 2021

@michaela789 vôbec sa v tom nevyznám, asi musím lepšie prečítať...je tu nejaká skupina na to ? Ďakujem

amy1122
autor
25. okt 2021

@nikuska1544 práveže akosi ani nie,preto sa pytam tu

adkajanova
25. okt 2021

AHOJ... VIEM TI PORADIT JA S MANŽELOM SME SA TIEŽ SNAŽILI O BABO RIADILA SOM SA TIEŽ KALENDÁROM NA PLODNÉ DNI... ALE POVIEM TI NIČ MOC NEPOMÁHALO TO....... HMMMMMM
JEDNA VEC POVIEM TI TO TAKTO
UŽ KEĎ SOM STRATILA NÁDEJ NEVERILA SOM ŽE MANŽEL JE PLODNÝ A TIEŽ ŠIEL NA VYŠETRENIA... LEKÁRI MU POTVRDILI ŽE JE VŠETKO V NORMÁLNE... 😊 JA SOM PRÁVE MALA SVOJE MENŠTRUAČNÉ DNI A MANŽEL CHCEL SEX NA ČERVENÚ ZATIAĽ ČO JA SOM TO VEĽMI NECHCELA PRIPADALO MI TO NECHUTNE ALE SPOLU S MANŽELOM SME SA DOČÍTALI ŽE KEĎ MÁ ŽENA SVOJE DNI JE OTVORENÁ A UVOĽNENÁ TAK SME TO SKÚSILI A AJ SON OSTALA TEHOTNÁ UŽ SOM V 4 MESIACI... DRŽÍM PALCE 😊

lavienocka
26. okt 2021

@amy1122 ahoj my 14 mesiacov a Dr nás až teraz začal riešiť, skôr nechcel. Začíname tak, že manžel má ísť na spermiogram a ja na prvý odber krvi počas MS.
Tiež mam dookola všetky tehotné kamošky a sesterky, čiže áno ťažko to prežívam. ♥️

lilinda19
26. okt 2021

@amy1122 my tiež sa vyše roka snažíme, ale teda uz sme to začali riešiť, priatel bol na spermiograme - nie moc dobre dopadol, tak teraz berie vitaminy a v decembri kontrolny spermiogram. Viem presne ako ti je lebo moje okolie plus kamošky všetko tehu.

selu11
26. okt 2021

@amy1122 Ahoj, o grepe pred ovuláciou si si nečítala? Ja viem, že niekdy treba silnejšie páky, ale tak my sa smejeme tri kolegyne, že jedna s tým prišla a všetky sme momentálne na materskej. Všetky sme sa snažili zhruba rok. Je mi jasné, že to nemusí mať až taký súvis a keby to naozaj funguje na 100% nebola by tu každý týždeň podobná diskusia, ale tak pri najhoršom do seba dáš len vitamíny.

7lenka11
26. okt 2021

my sa snažíme dva roky a štyri mesiac a stále nič... a to už sme pol roka aj v centre asistovanej reprodukcie... porozprávaj sa s gynekológom, po roku máte nárok na detailnejšie vyšetrenia, prípadne sami oslovte niektoré CAR... my sme išli na vlastnú päsť do Iscare, do mesiaca sme mali u nich porobené všetky základné vyšetrenia a stanovené diagnózy... nemusíte čakať, do CAR viete ísť aj bez toho, aby vás tam cielene poslal gynekológ.. stačí sa objednať na konzultáciu, zvyčajne je prvá zadarmo... a samozrejme CAR neznamená rovno umelé oplodnenie, ako si niektorí myslia... takže na vašom mieste by som sa objednala na detailné vyšetrenia a nečakala, kým sa obvodný gynekológ rozhýbe

tana_m
26. okt 2021

@amy1122 ahoj, zavisi to od veku, ak mas do 36 tak po roku treba ist k lekarovi, ak mas nad 36 tak po 6 mesiacoch. Mne na zaciatok dr.urobil hormonalny profil a folikulometriu (sledoval kedy bude ovulacia ultrazvukom), manzel siel na spermiogram.

adrbat
27. okt 2021

@amy1122 Ja som išla za mojim doktorom keď sme sa snažili 3 mesiace. Predpisal mi duphaston na úpravu cyklu, keďže som mávala 20 dňové. Neskôr poslal manžela na spermiogram, ten bol v poriadku a potom začal sledovať mňa - ale iba pár krát som bola na sledovaní ovu. A keď sa nám stále nedarilo (asi 9 mesiacov), urobil mi hormonálny profil - mala som iba mierne problémy s TSH a poslal má za endokrinologom. Síce som čakala mesiac a pól na vyšetrenie ale po vyšetrení mi nasadil lieky a hneď sa nám podarilo a teraz čakáme. A zo začiatku som síce nesledovala ovu ale potom som si začala merať bazalnu teplotu, to bolo pre mna najpohodlnejšie. Ale aj to mi vydržalo iba 2 mesiace.

basska_b
27. okt 2021

Vykašli sa na tie testy, zbytočne to stresuje, my sme testovali každý mesiac a docielili sme asi len to, že sme plodné dni zmeškali. Počúvala som tento mesiac len svoje telo, na 13DC som cítila, akoby mi celé telo hovorilo že TERAZ! a bum... Zdá sa, že sa podarilo. Je to všetko o psychike. Ja chápem, že keď už rok sa nedarí, že nemyslíte na nič iné. Aj tá fyzicky náročná práca tomu asi nepomáha. Skúste cez vianoce. Skúste vypnúť, zobrať si dovolenku. Veľmi odporúčam aj vitamíny magnezium, B6, B12, D a C, samozrejme kyselina listova

pavlinaant
Odpoveď bola odstránená
Zobraz

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre