Spermiogram a Folandrol

simona560
19. feb 2023

Ahojte chcela by som sa poradiť, muž bol na spermiograme a lekárka mu doporučila užívať folandrol, ktorý hneď začal brať+ mesiac berie macu a pol roka pije kotvičník. Chcela by som sa spýtať, či je možné s týmto spermiogramom prirodzene otehotnieť. Mám 24 rokov, manžel 28. Ďakujem za odpovede.

sgilvadia
19. feb 2023

@simona560 no nie je to žiadna sláva a bohužiaľ ani od vitamínov neočakávaj žiadne zázraky. No nakoľko je to prvý spg treba urobiť kontrolný možno len tento vyšiel zle ( zápal, choroba...) Určite treba navštíviť urológa/ androloga urobiť ster, hormonálny profil, sono. Nám sa s touto dg nepodarilo prirodzene

simona560
autor
19. feb 2023

@sgilvadia áno mali sme ureaplazmu v tom čase o čom sme nevedeli, takže o 3 mesiace pôjde na kontrolný spermiogram. Snažíme sa už rok a pol tak neviem, či sa oplatí ešte čakať

taktotedanie
19. feb 2023

Nam sa podarilo po 2 rokoch prirodzene

simona560
autor
19. feb 2023

@taktotedanie super a aj užíval nejaké vitamíny ? 🙏 Aj naša doktorka v Car povedala ze si mysli že sa nám to podarí pretože mám málo rokov a mne nič nie je len teda ze má brat vitamíny nech je to lepšie

taktotedanie
19. feb 2023

@simona560 tribulus tablety z dmka
U nas prvy spermiogram cele zle hned ivf odporucili s asistovanym oplodnenim
Dalsi spermiogram u urologa uz bol o cosi lepsi, nasledne dostal covid 2 druhy antibiotik, bral tribulus
Nakoniec sa podarilo prirodzene

simona560
autor
19. feb 2023

@taktotedanie to bere aj môj uz pol roka, teraz mesiac tu maču a od vcera folandrol tak som o 3 mesiace zvedava na dalsi spermiogram

petamich
19. feb 2023

je to naozaj vysoko individualne, manzel mal tiez astenoteratozoospermiozu a u nas co pokus to som otehotnela (mali sme problem s udrzanim), do vysledkov napisali, ze odporucaju umele oplodnenie a aj to ta najkomplikovanejsia metoda 😅 tak sme sli na konzultaciu, lebo vysledky prisli mailom a ze teda asi ma chodi niekto iny oplodnovat, kedze s tym my problem nemame, tak ze teda ano zaver takyto ale staci jedna spermia 🤷‍♀️ tak evidentne staci, na kontrolny SPG ani nebol, lebo som otehotnela opat a uspesne donosila

drzim paste!

simona560
autor
19. feb 2023

@petamich to je super 🙏❤️ a ďakujeme

taktotedanie
19. feb 2023

@simona560 j som bola z toho hotova, sost ma to trapilo, moja gyn sa na mna len pozrela potom na vysledky a ze jedna dobra spermia staci.. a stacila
Jednoducho bol asi spravny cas… v stredu sme mali prvu konzultaciu v CAR a v pondelok som si nasla kolajnice na teste, takze sme prvu konzultaciu rovno aj zrusili, to bol za tie dva roky prvy mesiac kedy som fakt fakt na to nemyslela a uplne vypustia z hlavy

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre