Sú výsledky priateľovho spermiogramu v poriadku?

claudi2011
31. máj 2020

Dobrý deň,
Snažíme sa s priateľom niečo cez rok o bábätko. V piatok bol na spermiograme, výsledky mal takéto:
Ejakulátu- 5,6ml, biela opaleskujúca farba, skolikv. po 75min, pH 7,5 denzita 17,9 mil/ ml, patol. formy 15-20%, pohyblivých cca 75%, pohyb lineralny, agulitacie neprítomné. Je to prosím vás všetko v poriadku? Veľmi sa tomu nerozumiem. Mal by ísť radšej ešte na kontrolný spg o 3 mesiace ?
Ďakujem 😊

mondolina
31. máj 2020

@claudi2011
Veď a čo povedal doktor?

claudi2011
autor
31. máj 2020

@mondolina Povedal že je to v poriadku. Len som chcela počuť aj iný názor na to keď som tu už prečítala veľa diskusii a niekedy sa aj doktor mýli. Keď sme sa rozhodovali kam ísť na spg volala som do MT Do Heliosu a vraj len centra vedia dobre spraviť spg, vraj od bežného doktora je to zbytočne. Neviem či je to prečo že si len naháňajú pacientov alebo je to pravda. Šli sme aj tak vyskúšať len k urologovi keď to mame bližšie, s tým že ak by bol problém pôjdeme do centra.

bebotka
31. máj 2020

muž, ked bol u urologa tak všetko ok, uplne v poriadku, ked sme šli do centra tak výsledky katastrofa, od pohybu až po morfologiu všetko zle, takže my sme sa uspokojili s tým, a zbytočne pol roka nič neriešili

wejuska7910
31. máj 2020

Pridaj sa do skupiny bojujeme so spermiogramom tam ti kocky vysvetlia aj poriadia vitaminy

claudi2011
autor
31. máj 2020

@bebotka to naozaj ? Teraz neviem čo robiť. Idem zajtra na folikulometriu k môjmu gyn. Mám mu doniesť rovno aj výsledky spg tak uvidíme čo povie. Mne pravdepodobne nedozrievaju folikuly.

claudi2011
autor
31. máj 2020

@wejuska7910 ďakujem idem nájsť

bebotka
31. máj 2020

@claudi2011 aj ja som s tým mala problem, len doktor chcel mať istotu, že muž je ok, po troch mesiacoch folikulometrie a vysokej dávke clostylu bez výsledku nás poslal do centra kde sa zázrakom z normospermiogramu stal astenooligo a neviem čo ešte

claudi2011
autor
31. máj 2020

@bebotka a podarilo sa prirodzenou cestou alebo ivf?

m_o_n_c_a_k
1. jún 2020

Baby partner má astenoteratozoo, či čo všetko a 98% patologických, vždy otehotniem na 1. Šupu. Mam za sebou už nejaké potraty, ale to je mojou imunitou. Takže toľkoto naše výsledky. Ale poctivo berie prostanol a folandrol. Na kontrolnom sme neboli, keďže okolo neho pomaly prejdem a som tehotná. Ale zase závisí aj od stresu. Mohol mať kľudne stres z odberu, pripadne zle dní. Všetko možné ovplyvní výsledky. Drzim palce.

bebotka
1. jún 2020

ivf nám nevyšlo dva krát, ale potom sa podarilo prirodzene síce po 12 rokoch, ale dočkali sme sa

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre