Viacnásobné tehotenstvo

oliviamae
20. máj 2017

Dobrý deň,mám otázku,ktorá mi už dlhšie chodí po rozume. Zaújimalo by ma,či je možné,aby žena mohla otehotnieť s viacerčatmi. Myslím tým,že ak nepodstúpi žiadne umelé oplodnenie,kde dochádza k takýmto otehotneniam s viacerčatmi,myslím tým,ak je žena plodná a zdravá je možnosť,že by nejakým sposobom mohlo dojsť k tomu aby bola tehotná s viacerčatmi? nemyslím len dvojčatá myslím skor štvorčatá,pätorčatá. Počula som o hyperovulácii,vraj ženy ktoré majú hyperovulaciu maju šancu počať viacerčatá. Zaujimalo by ma teda aj to čo sposobuje hyperovuláciu? a či sa to dá ovplyvniť? Viem,že sú to dosť zvláštne otázky,ale už dlhšiu dobu ma to zaújima a tak som sa rozhodla napísať. Vopred Vám dakujem za odpoved! 👶 👶 👶 👶 👶 ❤

tyelde
20. máj 2017

nuž, keďže také deti existujú, tak to zrejme možné bude

sissy27
20. máj 2017

@oliviamae samozrejme, že sa to dá. Daj si do googlu "Alexandra Kiňová" napríklad... Na Slovensku máme tuším 4 rodiny, ktoré majú štvorčatá - či ich počali prirodzene netuším, ale Google určite bude vedieť. A vo svete je takýchto prípadov určite tiež dosť.
Nechápem, že keď ti to teda dlhšie vŕta hlavou, ako to, že si sa k týmto informáciám ešte nedostala? Veď sú voľne dostupné...

oliviamae
autor
20. máj 2017

@sissy27 Tak v prvom rade dakujem za odpoved a v skutočnosti som sa k tomu dostala už dosť dávno,ešte pred porodom mojej dcérky som na viacplodné tehotenstvá narazila a tak ma to celkom zaujalo.Pravda je taká,že doteraz som čítala len o napr. štvorčatách a viacerčatách (okrem dvoj a trojčiek) ktoré boli počaté v iných krajinách nie na Slovensku a hlavne o tých,ktoré boli počaté vplyvom um.oplodnenia. Preto ta otázka či sa to dá aj bez um.oplodnenia. 🙂

sissy27
20. máj 2017

@oliviamae nuž, nie je to úplne bežné, ale ako napísala @tyelde - keďže takéto deti existujú, tak to možné je...

oliviamae
autor
20. máj 2017

@tyelde áno,myslela som skor,či je to možné aj bez um.oplodnenia,ale zle som sa vyjadrila 🙂 Každopádne dakujem za reakciu! 🙂

tyelde
20. máj 2017

@oliviamae veď ale existujú aj bez umelého oplodnenia, to bola pointa...si hoď do googlu a nájde ti koľko chceš

alex49
20. máj 2017

aj dvojčatá vzniknú len tak, lebo to príroda tak zariadi, pravdepodobnosť na trojčatá a vyššie síce klesá, ale nie je to jedno tehotenstvo za desať rokov

jeennyv
20. máj 2017

@oliviamae jasne ja poznam vela ludi co v rodine nemaju dvojky a im sa podarili, jasne s viactorcatami je to tazsie, ale vsetko je to priroda a nahoda..

tova
20. máj 2017

pocula si uz co je biologia na ZS? a google? ja nechapen ako ludia tu maju prd na mysli a uz zakladaju prispevok.

oliviamae
autor
20. máj 2017

@tova Takže pokiaľ viem súčasťou tohot webu je aj forum-poradňa,dnes som sa zaregistrovala a tak chcem byť aktívna a kedže sa zaujimam práve o toto tema chcela som vediať aj názor ostatných! Panebože v denšnej dobe je človek zlý,už len ked začne nejakú ,,debatu´´ jeden by si myslel,že ludia tu budú reagovať trochu na úrovni,kedže je to stránka hlavne pre mamičky,ale ak nemáte k mojmu dotazu písať niečo zaujimavé,ale len podseňovať,prečo vlastne reagujete?

jasna
21. máj 2017

@oliviamae Viacerčatá môžu vzniknúť aj bez umelého oplodnenia, ak žene dozreje v cykle viac ako jeden folikul (obal, v ktorom je vajíčko). Môže sa to stať spontánne ale aj pod vplyvom hormonálnych liekov (napr. Clostilbegyt).

oliviamae
autor
21. máj 2017

@jasna Vdaka za reakciu!

lullita
21. máj 2017

Hah..dobra otazka😄 Ja mám 23, antikoncepciu som nikdy nebrala,dvojky ani nic podobne v rodine nemame,snubenec taktiez nie a hla!!! 😄 Dvojcata cakam dvojvajecne...ked som videla pozitivny test tak ma to nenapadlo ani na sekundu.Ale vsetci si robili srandu od zaciatku ze budeme mat dvojicky a ked som prisla na gyndu...tak aj bolo

lullita
21. máj 2017

a k tym trojcatam a podobne...mne povedala na kontrole ze sa to kludne moze stat ze by som cakala aj trojcata prirodzene.

oliviamae
autor
21. máj 2017

@lullita wau 🙂 tak to je skvelé,gratulujem!

lullita
21. máj 2017

@oliviamae ďakujeeeem ☺️

ukulela
21. máj 2017

@oliviamae viacnasobne tehotenstva boli vzdy, len vtedy je problem s donosenim/v minulosti logicky aj prezitim deti, ktore sa narodili predcasne.

bienennest
22. máj 2017

@oliviamae Ahoj, ako si uz spravne napisala u niektorych zien dochadza kvoli hormonalne nerovnovahe (vacsinou ked zeny zacnu uzivat hormonalne preparaty) k hyperovulacii, to zvysuje sance na viacpocetne tehotenstvo. Takisto ku koncu reproduktivneho veku sa pocas cyklusu mozu uvolnovat viacere vajicka naraz, preto maju zeny vo vyssom veku statisticky vyssie sance mat dvojcata. Ale tak ako pri kazdom otehotneni, aj ked sa ti uvolni viacero vajicok neznamena to, ze vsetky budu aj oplodnene a hlavne, ze vsetky sa spravne uhniezdia a preziju. Takze je to nadalej otazka 'stastia' ked zena ma viacpocetne tehotenstvo. Ja som mala kolegynu ktora pochadzala z trojcat pocatych prirodzene, ale takych je statisticky malo.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre