Vitamin D a plodnosť

vierakuli
23. apr 2019

Ahojte, pomohlo vam uzivanie vitaminu D k otehotneniu po tom co vam zistili jeho nedostatok? Pripadne upravil sa vam po nom menstruacny cyklus? 🙂

mima172
24. apr 2019

@vierakuli Ahoj. Ja som potratila v novembri min. roku (MA v 11tt), následne som si dala urobiť krvné testy, z ktorých mi vyšiel akútny nedostatok vit. D (pritom som ho suplovala). Lekár mi vysvetlil dôležitosť vitamínu D pre zdravé tehotenstvo a povedal, že samozrejme to nevieme určiť na 100%, no práve jeho nedostatok mohol byť príčinou potratu... či je to tak, tak to sa už nikdy nedozvieme, no jedno je isté - určite vit. D pomáha k otehotneniu a k zdravému tehotenstvu - nato bolo vypracovaných už x štúdií 🙂
Teraz som zmenila gynekologičku, tá mi hneď zvýšila dávku vit. D a odporučila denne min. 30 minút na slnku (čo sa praktizuje dosť ťažko, kedže som od rána do večera v kancelárií, no snažím sa vybehnúť na slnku maximálne ako sa dá) 🙂

joujou444
25. apr 2019

@vierakuli ahoj, ak mozem poradit tak ta suplementacia musi ist spolu s magneziom mozno preto to nefungovalo. Magnezia je dostatok vacsinou iba s plne celozrnnou stravou, alebo tiez doplnok ale min. 100% ODD a nejaku efektivnu formu. Takisto vit. D ak su kvapky tak by sa mali s nejakym mandlovym mliekom spolu alebo stravou, do tela sa dostava malo ked sa uziva na lyzickd iba. Ja osobne som uzivala este zinok k tomuto ale nalacno a nejest mliecne vyrobky kratko nato lebo sa tiez nevstrebava s vapnikom. "Cela veda vsak 😴Bola som potom na krvi a vsetky mineraly aj vit. som mala v normach tak drzim palce ☺

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre