Vliv cigaret na plodnost-neplodnost

winekiss
7. mar 2011

Ahoj dívčiny, chci se zeptat, zda některá z Vás neví, po jak dlouhé době co žena přestane kouřit, se jí zlepší schopnost otěhotnět.. Případně pokud žena kouří např. cca 10 let a pak ze dne na den s tím skoncuje, za jak dlouho je šance že se jí povede přijít do jiného stavu? S přítelem jsme se rozhodli, že bysme si chtěli už pořídit miminko, skoncovala jsem s bohémským životem (večírky atd..), téměř se ze mě stal abstinent, akorát ty cigarety........to je moje poslední neřest, se kterou jsem se rozhodla rozloučit.. Zkrátka si chci pročistit tělo a co nejvíce podpořit svou plodnost.. Pročesávala jsem důkladně informace o tomto pozitivním účinku na ženskou plodnost (skoncování s kouřením) na internetu, ale nikde jsem nic takového nenašla, spíš jsem jen narazila na články typu: Ženy které kouří mají problém otěhotnět (a nic víc k tomu) anebo Vliv kouření v těhotenství (což jde úplně mimo mě), proto zkouším štěstí tady a zároveň Vás prosím, máte některá z Vás nějaké informace o tom???? Případně osobní zkušenost???? Předem moc děkuji za rady! 🙂

sofinka13
7. mar 2011

Ahoj, na tvoje otázky bohužiaľ neviem odpovedať, len môžem poskytnúť svoju osobnú skúsenosť. Ja som otehotnela ako fajčiarka (nie silná, fajčila som cca 4-5 cigariet denne). No a hneď ako som zistila, že som tehotná, tak som s tým zo dňa na deň sekla 😉 .

syslica
7. mar 2011

@winekiss Nemám osobnú skúsenosť, ani nejaké relevantné údaje - ale predsa pozitívnu správu: tvoje telo sa začína regenerovať ihneď po skončení fajčenia, teda nie je to otázka dní ale skôr hodín, ozdravný proces začína okamžite. Ak sa teda rozhodneš otehotnieť po skoncovaní s fajčením, budeš na tom (ty, tvoje telo i bábo) vždy lepšie ako fajčiarky, ktoré otehotnejú 😉 . Veľa zdaru! A možno tu niekto prispeje aj s informáciou dokedy sa telo ex-fajčiarky dostane do stavu pred prvou cigaretou v živote...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre