Vplyv alkoholu na počatie

janeane
18. júl 2021

Ahojte, môže alkohol negatívnym spôsobom vplývať na počatie? Snažíme sa o dieťa už cca rok a z toho, že sa nedarí, som naozaj nešťastná. Včera a predvčerom som mala potvrdenú ovuláciu testom a aj iné symptómy naznačovali ovulácie, tak sme sa s priateľom o to pokúsili. Lenže takisto včera sme išli na jednu oslavu, kde som sa veľmi opila. Trápi ma celá situácia s tým, že sa nedarí a tak som proste potrebovala na to zabudnúť. Vypila som množstvo pív (naozaj neviem koľko) a dnes, keď mi je z toho celkom zle, má aj trápi, či som nejakým spôsobom nezabránila ďalšiemu pokusu otehotnieť 😓. Ďakujem za vaše rady a skúsenosti.

denden77
18. júl 2021

@janeane 1x som otehotnela na dovolenke, kde sme boli permanentne pod vplyvom.. 2x cez Vianoce, kedy sa tiez strnga 🤷‍♀️😁
a xyz deti "vzniklo" pocas diskotek, ci dedinskych zabav 🤷‍♀️😉

viky_21
18. júl 2021

Tak pokial nepijes tvrdy alkohol denno denne od rana do vecera tak by to az tak vadit nemalo. Ale je pravda, ze ked sme sa zacali snazit o babo a sledovala som si ovu tak som uplne prestala pit. (A to som pila len prilezitostne max vino)

mamamasama
18. júl 2021

praveze ja mam pocit, ze ten alkohol mi pomohol 🤣

denden77
18. júl 2021

@mamamasama presne 😁

kristianka2255
18. júl 2021

nema to vplyv kym nepijes kazdy den, skusenost 2x 🙄😂😂😂

mikasz
18. júl 2021

@janeane to, ze si sa vcera opila, z toho vycitky nemaj. Uplne ta chapem, nam sa syn podaril po 4rokoch a tiez som mavala rozne stavy, lomcovali mnou hormony.
Ale samozrejme z dlhodobeho hladiska moze mat alkohol negativny vplyv na pocatie, ovplyvnuje dozrievanie vajicok aj spermii...
Nepises kolko mas rokov, kazdopadne ak sa snazite uz rok, urcite je na case poriesit aj s lekarom-minimalne hormonalny profil a pohlavne choroby tebe aj partnerovi, tebe-folikulometriu a priechodnost vajcovodov, partnerovi-spermiogram
A z dalsich vysetreni hematologia, reprodukcna imunologia, genetika...
Drzim palce

janeane
autor
18. júl 2021

@mikasz Ďakujem za radu. No mám 28 a dohodli sme sa s lekárkou, že počkáme do novembra, keď pôjdem na preventívku. Ale aj sama lekárka tvrdila, že som ešte mladá, ale to je taký argument 😑. Prvého pol roka som sa inak vyhýbala alkoholu takmer úplne, ale keďže to nepomáhalo, tak som na to začala kašľať. Dokonca som na to ešte aj potom stále myslela - nemôžeš si vypiť lebo čo ak... A to mi tiež moc nepomáhalo. Tak snáď sa máte vsetky pravdu a mohlo by to teraz dokonca pomôcť 🙈

mikasz
18. júl 2021

@janeane ano si mlada, ale z vlastnej skusenosti viem, ze to moze trvat dlho... Prveho som nakoniec rodila v 31, teraz cakam druhe a budem mat skoro 35 ked pojdem rodit a to som chcela stihnut deti do 30-tky 🤷🏼‍♀️
Takze cez leto oddychni, uzivajte si milovanie a ked to nepride, tak urcite ries 😉✊

kristianka2255
18. júl 2021

@janeane hlavne uvolni psychiku, skor ta psychika robi vacsie zlo, ako raz za pol roka sa opit.

mabenn
18. júl 2021

jednorázovo určite nevadí

janeane
autor
18. júl 2021

@kristianka2255 to si plne uvedomujem, len je to veľmi ťažké, keďže mám kamošky, ktoré počas môjho snaženia už otehotnieť stihli a navyše sa to podarilo už aj páru, s ktorým ideme na dovolenku 🙈 a potom že nemysli na to, keď som dúfala, že to do leta stihnem aj ja.

martinka13
18. júl 2021

Veľa počati je práve pod vplyvom alkoholu 😀

ab727
18. júl 2021

@janeane my sme mali svadbu 7.9 čo to sa aj popilo,samozrejme aj na svadobnej ceste,výlet nejaké pivko či večer vínko pri sviečkach a na konci mesiaca sme zistili,že čakáme drobca,teraz má 2 mesiace🥰

rita0123
18. júl 2021

Ahojte baby ktorá a vás užívala duqhaston ?a ako sa to užíva môže sa NATO piť alkohol keď máme oslavu a neviem či by sa NATO malo ďakujem za odpoveď🙏🤷

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre