Výpoveď v práci, keď sa nám nedarí otehotnieť

monymony1
30. aug 2016

Ahojte .. Chcem sa Vas spytat na nazor skusenost.. Dali ste niektora vypoveda z prace pre to ze sa vam nedarilo otehotniet? Mam dost stresujucu pracu casto som pre nu frustrovana a nestastna.. Nehcem zas doma necinne sediet ale ak to pomoze ... Dakujem za rady

kasiopeja01
30. aug 2016

A budes stastnejsia,ked budes bez prace? Ja by som to skusila najprv riesit dlhsou PN,ak nemas moznost vziat si dovol

myskahryzka
30. aug 2016

@monymony1 Suhlasim s @kasiopeja01 . Skus ist najprv na PN-ku. Doktorka ta moze kludne vypisat aj na niekolko mesiacov s tym, ze si potrebujes psychicky oddychnut. Teda moja mi to ponukla, ked som sa rozvadzala.. takze je to mozne. 🙂

sissy27
30. aug 2016

@monymony1 a čo tak prácu zmeniť? ja neviem, mňa by zas frustrovalo a robilo nešťastnou to, že nemám príjem a niekto ma musí živiť, že som od niekoho závislá... no ale ak toto máte doma vyjasnené a spočítané, tak kľudne "váľaj šunky" doma na gauči

monymony1
autor
30. aug 2016

baby ja urcite nebudem stastejsia ked budem sediet doma ja nie som ten typ. rada pracujem dokonca si co to privyrobim licenim.. pecenim.ale toto uz je na mna moc. uz by som to nazvala dokonca ako sikanu...psychicku..manzel mi hovori ze mam dat vypoved uz nejaku dobu ale zatial som sa stale nerozhodla tiez nechcem o pracu prist.mozno zvazim na mesiac tu PN.dakujem za nazory a radu

sissy27
30. aug 2016

@monymony1 ak je tá práca naozaj dlhodobo taká frustrujúca, tak po PN a ani po materskej sa to nezlepší... na tvojom mieste hľadám niečo iné, čo ma bude aspoň trošku baviť, aj keď možno zarobíš menej, ale budeš spokojnejšia...

myskahryzka
30. aug 2016

@monymony1 Ak je to tak, ze ta sikanuju, nevahaj a bud na PN-ke kym sa da. Normalne doktorke uprimne vysvetli o co ide a spytaj sa jej, ci ti vie pomoct. Za to nic nedas. Vela stastia prajem ci uz tak, ci tak 🙂 Viem o com hovoris.. chodit s nechutou do prace, s krcmi v zaludku je to najhorsie, co moze byt. Mna takto zobrala z prace sanitka. Schudla som az nezdravo a jedneho pekneho dna rano som na porade skolabovala a brala ma sanitka.

monymony1
autor
30. aug 2016

@sissy27 dakujem

mima4
30. aug 2016

@monymony1
neviem kolko sa snazis, ani aky mas vek, ale ja by som skor uvazovala podone ako @sissy27 a hlavne, kam sa potom chces realne vratit? Ist rovno na urad prace? nebude to este stresovejsie?
Mozno zmenit pracu, ktora bude OK pre teba a ta ist na matersku.

monymony1
autor
30. aug 2016

@myskahryzka to je hrozne .vyciciavaju z ludi co sa da.. dakujem pekne za radu

sissy27
30. aug 2016

@monymony1 nemáš za čo 🙂 nemá zmysel zostávať tam, kde trpíš, či už je to zamestnanie, vzťah, miesto, čokoľvek... máš manžela, ktorý je na tvojej strane, takže je pripravený ťa po finančnej stránke podporiť, máš podmienky poobzerať sa po niečom lepšom 🙂 a po materskej sa budeš mať kam vrátiť 🙂

monusik73
30. aug 2016

Ja som chcela sama dat vypoved, ale sefka ma predbehla a nelutujem ze mi ju dala pretoze ta praca ma nebavila robit v krcme po dalsie slabo som zarobila a vela precestovala, no a dalej kolektiv nic moc a hlavne sefka kazdeho posielala s prepacenim do pi hnustna arogantna zena to je nema ziadne spravanie a nevedela si vazit zamestnancov ja som tomu nechapala ked som tam nastupila preco sa tam striedaju ludia a uz chapem preco aj tak mam na ruke druhu pracu ktora ma bavi a naplna 😉 Tak ze ak ta praca nebavi, odporucam si cim skor najst novu a odist z tejto prace

kasiopeja01
30. aug 2016

Ono zalezi aj na tom,kolko zarobis, lebo materska sa ti vypocita z platu. Ak mas dobry plat,sla by som na PN,ak sa postasti, po PN na matersku a z materskej do inej prace 🙂. Ide o to,ze ak zmenis pracu a nedaju ti zmluvu na dobu neurcitu,otehotnies a i tak pravdepodobne ostanes bez prace.

monymony1
autor
30. aug 2016

@kasiopeja01 ved prave to ze ja mam plat dobry s tym som spokoja.ale uz ani to ma nedrzi "nad vodou"

charity
30. aug 2016

@monymony1 Naco chodit niekde, kde Ta sikanuju?

kasiopeja01
30. aug 2016

@monymony1 Tak ak mas dobry plat, skus porozmyslat nad to PN, na PN sa posnazte aby bola MD, nech mas z tej prace aspon nejake vyhody 🙂. A za tri roky na MD budes mat dost casu na rozmyslenie 🙂. A ak sa nepostasti, skus si najst inu pracu,ak je to az take zle,ako pises. Len potom uz bude na tebe,ci to budete skusat hned, alebo pockate, kym ta praca nebude stabilnejsia,ak ta bude bavit.

monymony1
autor
30. aug 2016

@kasiopeja01 dakujem snazime sa uz skoro rok .

zara0201
30. aug 2016

@monymony1 Dala som vypoved pre tie dovody ako ty ale mala som uz istu inu pracu. Tak som otehotnela na prvy sup.

mima4
30. aug 2016

@monymony1 ak sa mozem spytat, kolko mas rokov?

monymony1
autor
30. aug 2016

@mima4 mam 27

mima4
30. aug 2016

@monymony1 no tak to nemas sa kam ponahlat, si mladucka...v pohode zmen teraz pracu, tam si nieco odrob, aspon rok a chod na matersku 🙂

siska53
30. aug 2016

@monymony1 ako mnohym zmena prace pomohla. Skus si najskor najst ine miesto. Ked je to vsak pre teba az take tazke,skus zvazit PNku..len to je riesenie len na nejaky cas..niekedy je lepsie ist robit za menej ako byt v praci,kde ta sikanuju a chodis tam.s krcmi.

domibeyoutiful
31. aug 2016

Ja si myslím, že už len to, že o tom rozmýšľaš má svoj dôvod a v práci sa určite necítiš dobre. Psychická pohoda môže mať veľký vplyv na otehotnenie, preto, ak si kvôli práci vystresovaná, ja by som ťa podporila v odchode. Ako radia baby, ak sa dá, skús najskôr PN, ale myslím, že to bude len predlžovanie "konca" lebo ak sa v nej cítiš tak zle, aj tak sa skôr či neskôr odhodláš na zmenu zamestnatia. Držím palce s bábätkom 🙂

monymony1
autor
31. aug 2016

@domibeyoutiful dakujem pekne

renimac
31. aug 2016

@monymony1 ahoj, ja som dala vypoved v praci, lebo som uz nevladala a bola som vyhorena, a bolo mi jasne, ze takto neotehotniem. Hned prvy mesiac po skonceni PP som po takmer 2,5 roku snazenia otehotnela. Bohuzial mimomaternicove, takze sme sa dlho netesili. Rozhodla som sa dat si par mesiacov pauzu, venovala som sa zariadovaniu bytu a kamoskam, ktore som kvoli praci zanedbavala. Tehotna sice nie som ani po 3 rokoch, ale v praci, kde som nestastna, by som uz neostavala. Tvoj zivot a moze ti byt jedno, co si myslia ostatni.

monymony1
autor
31. aug 2016

@renimac mas pravdu. uz nad tym rozmyslam dlhsie ale posledne mesiace je to hrozne. najhorsie je ze tu frustraciu uz prenasam aj domov. bojim sa akurat co povedia rodicia a tak.ked som im o problemoch vravela povedlai ze vydrz vsade je nieco.ale ja takto nemozem fungovat dalej.
Dakujem za radu

renimac
31. aug 2016

@monymony1 ako pisem, moze ti byt jedno, co si myslia druhi. Rodina, okolie, atd. Pretoze tvoje problemy za teba dobrovolne nikto riesit nebude, musis si to vyzrat ty sama. Je to ich predstava o Tvojom zivote, nie tvoja. Mas dve moznosti. Ostat v praci, lebo co povedia rodicia a trap sa dalej. Alebo spravit nieco pre seba, chvilu budes mozno pocuvat reci typu "vsade je nieco, a inde to bude podla teba lepsie? Druhi by boli radi za akukolvek pracu..." Ale to prejde. Tiez som sa bala reakcii okolia, ale potom som si uvedomila, ze chcem zit podla seba, nie zivot, ktory mi vymysleli INI, lebo nemali odvahu spravit nieco so svojim vlastnym.

bluka2
31. aug 2016

@monymony1 Ja som dala vypoved v super platenej praci, lebo som tam bola nestastna (a to ma ani nesikanovali) a predstav si, hned ako som dala vypoved mi ponukli inu pracu niekde inde. Prekvapilo ma to, myslela som, ze je vacsi problem najst robotu. Je menej, ale stale dobre planena; som v nej uz takmer 3 roky, aj po materskej a velmi spokojna. Co ti baby radia je fajn, pridam sa, ostavat tam kde sa zle citis nema zmysel, nielenze sa ti mozno kvoli tomu nedari otehotniet, urcite to vplyva zle aj na tvoje zdravie. Nestoji to za to, ak teda nie si v takej zlej situacii, ze to vyslovene potrebujes, co nevyzera byt tvoj pripad.

bluka2
31. aug 2016

@monymony1 Alebo si mozes povedat, ze ti uz na tej praci nezalezi, sa tam mozes prestat snazit, urobit len to potrebne, ani o minutu a sluzbu navyse a uvidis, co sa zmeni. Je mozne aj ze nic a tebe len odpadne stres...

e_lenka
31. aug 2016

@monymony1 posluchni manzela a vypoved daj.. bola som v takej istej situacii a manzel tiez trval na tom aby som vypoved dala.. Ukludnila som sa, zacala sa venovat tomu co ma bavi a o necele 4 mesiace som mala 2 ciarky na teste a dnes ma drobec skoro 2 roky 🙂

lucka222
31. aug 2016

@monymony1 Ahoj. Ja toto riešim teraz. Som na PN vedela som že počas práce by som nebola v kľude a tiež to tam je strašne stresujúce. Bola som na IUI a teraz čakám na pondelok a strašne dúfam že to vyšlo. A cítim sa kľudnejšia. Mam 28r. A povedala som si že je najväčší čas sa snažiť dosiahnuť to čo chcem a to bábo. Lebo prirodzene by to bolo ťažké pri mne. A ak by bol do toho stres z práce nemalo by to význam. Stále som brala ohľad na to čo potrebujú a chcú v práci. Bola som na roztrhanie a potom im to nestačilo. Psychicky som to už nezvládala. PN mi pomáha aspoň v nájdení rovnováhy. Neberiem ohľad na to čo sa deje teraz v práci momentálne som sebec a myslím len na seba a svoj ciel.
A píšeš že pečieš atď.. Tak sa nudiť nebudeš. Ja som už mesiac doma a stále mam čo robiť. Na papier som si napísala čo všetko potrebujem urobiť také väčšie upratovanie a tak a pomaličky si to plním.
Držím ti palce. Časom možno obe zmeníme prácu ale netreba hneď dať výpoveď.
Možno keď budeš doma natrafíš na niečo čo sa ti bude pozdávať viac. 😝

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre