Výsledky spermiogramu

domkaw
20. dec 2023

Ahojte.
Nie je tu niekto kto by mi vedel pomôcť vyjsť z výsledkom zo spermiogramu? V KE nám povedali že to je v normálne ale moja gynekologička mi písala email že to nie je dobrá spermigram. Nieje tu niekto kto sa vyzná? Alebo vie? Na pár otázok? Ďakujem

gejb
20. dec 2023

@domkaw zacierni osobne údaje a pridaj fotku do komentu.
Skôr sa dockas odpovede 🙂

henrietka12
21. dec 2023

@domkaw odfoť len výsledky bez údajov 🙂 a pridaj fotku ....

domkaw
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
domkaw
autor
21. dec 2023
gejb
21. dec 2023

@domkaw tvoja doktorka ti mala povedať co sa jej nezdá, lebo výsledky vypadaju dobre. PH je o cosi vyššie ako norma, ale neviem ci zrovna toto vadí...
morfológia 3% je tiez ok, vzhľadom na tu vysokú koncentráciu.
Ostatné údaje sú vysoko nad spodnou hranicou, to vidíš aj sama podľa druhého stlpceka.

domkaw
autor
21. dec 2023

@gejb nepovedala mi nič iba že je spermigram zlý. A ja slm z toho na prášky. V Košiciach povedali že je to v norme. Neviem

gejb
21. dec 2023

@domkaw ale výsledky sú OK. Nie je dôvod citit sa "na prášky". Preto píšem že ti mala povedať co je zle a nie odbiť ta sucho jednou vetou.

henrietka12
21. dec 2023

@domkaw ja si tiež myslím že je ok ... Akurád ta morfologia je nižšia ...možno kvôli tomu ti to povedala ...

sonkam
21. dec 2023

Všetko je ok, len morfo je 3% ale pri tom počte to je tiež ok. A možno keby bola kratšia pohlavná abstinencia aj tá by bola ok. Lebo 7dni je veľa...ale nestresuj čo by iní dali za taký spg. Je úplne ok

mey8
21. dec 2023

@domkaw sppermiogram vyzerá byt úplne ôk. Nerozumiem o co sa tvoja Dr. Snazi... a prečo ti narovinu nenapísala co sa jej nezdá.... predpokladám že sa snažíte o dieťa... napíšem to jednoducho... môjho muža tieto spermiigrami celkom stresovať v konečnom dôsledku ale brali sme to ôk. Len jeden jediný raz sa mu morfológia podarila na 3% a vieš čo je smiešne? Ze dieťa sa nám podarilo počať pri morfologii 1,5% (dieťa živé, zdravé v poriadku) navyše tieto výsledky sú len orientačné (oni neskúšajte celé množstvo ejakulatu) co ma však vždy dosť prekvapi, prečo popri spermiograme nerobíte rovno halosperm? Véd to je podla mňa dosť dôležité vedieť akénozstvo spermií ma dobre DNA.

@henrietka12 odkiaľ berieš to ze je morfológia nižšia?

henrietka12
21. dec 2023

@mey8 má 3% norma je 4% ... Ale určite to nieje nič strašné ...

mey8
21. dec 2023

@henrietka12 vieš pár rokov bila norma 3% a navyše on ma všetko nadpriemerne a spermiogram robený po 7 dňovej abstinencii aj to treba brať do uvahy🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre