Zápal semenníkov a otehotnenie

rejmonz
20. aug 2021

Ahojte, hladam niekoho kto ma skusenosti s otehotnenim ak mal partner zapal semennikov a riziko rakoviny :( manzel mal teraz zapal semennikov a na sone u urologa nasli nejake 'uzliky',dostal ATB no na kontrole bez zmeny.Teraz musi ist na biopsiu aby sa videlo,ci to nie je rakovina.Prestrasena som k smrti aby to nebolo nedajboh cosi s metastazami a zaroven zufala a smutna co s dalsim dietatkom.Citala som, ze ak by hrozilo odobrate semennikov je este moznost dat zamrazit spermie pred zakrokom,ale nie je tam riziko ze budu viac poskodene alebo cosi?? Nezazili ste cosi podobne? Dakujem

miskamicha
20. aug 2021

@rejmonz ak by sa potvrdila rakovina /dufam,ze nie a ze je to iba zapal/ ten moze odznievat velmi dlho... tak sa robi kryoprezervacia spermii, nie neposkodia sa. Vela sil!

rejmonz
autor
20. aug 2021

@miskamicha dakujem, mne stale vrta v hlave, ze ak tam uz je nedajboh rakovina rozbehnuta,ci nie su potom aj spermie nejak 'chybne' tympadom.Ale.predpokladam,ze sa to snad nedeje,kedze je moznost ich zmrazit.

miskamicha
20. aug 2021

@rejmonz nie, malokedy je rakoviba na oboch semennikoch...zvacsa jeden na zariadenie rodiny postači.

malia18
20. aug 2021

Ja len nepochopím prečo riešiš s obavami ďalšie dieťa otehotnenie a spermie keď teraz by pre teba malo byť najdôležitejšie aby bol tvoj manžel v poriadku a nepotvrdila sa rakovina... veď predsa jedno dieťa už máte...ľudia veľmi rýchlo prestávajú byť vďační za to čo majú...prepáč ale je to tak keď som to čítala mi to tak vyznelo kašľať na spermie nič nie je viac ako zdravie ani v prípade že by nebolo žiadne dieťa

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre