Zvýšený prolaktín a snaha otehotnieť

miska_tnt
21. jún 2020

Ahojte 🙂
Snažíme sa o bábo 1 rok. Gynekológ mi spravil hormonálny profil a zistil zvýšený prolaktín (presne hodnoty neviem). Žiadne príznaky nemám, jedine že sa mi cyklus zmenil z 28 na 31 dní. Gynekológ mi nasadil lieky Medocriptine 1/2 tabletky ráno a 1/2 tabletky večer. Chcem sa opýtať, či je tu niekto, kto má s týmto skúsenosti a ako dlho Vám trvalo otehotnieť? Vopred ďakujem za všetky odpovede 🙂

casavina
21. jún 2020

@miska_tnt ahoj beriem to isté ale 1tabletu ráno aj večer.. začala som brat pred týždňom tak asi neporadim...

justify
21. jún 2020

@miska_tnt ja som tiez mala zvýšený prolaktin, brala som medocriptine, po case som ho prestala brat lebo som z neho mala hrozne stavy,navaly tepla,na odpadnutie mi bolo. Nedarilo sa nam 2,5r, hormonalny profil katastrofa, cyklus nepravidelny,casto bez ovulky. Skusila som na upravu cyklu kvapky Mastodynon, mužovi som "nasadila" zinkosel lebo on mal zase len 30% pohyblivost spermii...na tretí cyklus som otehotnela. Uz mame aj dalsie babo, tam som uz ale neriešila nic a dr, takže neviem aky som mala problem ale niečo zas urcite lebo 3r sme si nedavali pozor a nič, az som zase muzovi nasadila zinkosel. (Zinkosel uz doma nechcem ani vidiet 😂)

miska_tnt
autor
21. jún 2020

@casavina ahoj. A tiež sa snažíte o mimčo?

casavina
21. jún 2020

@miska_tnt áno 8 rokov bezúspešne 😢 už aj s lekármi

evitka83
21. jún 2020

@miska_tnt ja riesim vysoky prolaktin, ale kvoli tomu ze kojim. Ale princip je rovnaky. Nemas nahodou aj ine problemy? Zadrziavanie vody, problemy s klbami, unava a pod? Ten hormonalny disbalanc fungue tak, ze ked je zvyseny prolaktin tak je znizena tvorba neurotransmiterov ako dopamin, serotonin, melatonin a pod a tym padom moze byt aj zvysena hladina kortizolu, to zas moze ovplyvnit nerovnovahu testosteronu a progesteronu. No v skratke nie najstastnejsia situacia ked chcete babo. Takze sla by som na to opacne, sla by som k neurologovi alebo psychologovi, ti robia testy na hladinu dopaminu a pod, ked pride clovek, ze ma depku, je vecne unaveny atd. Toto gyn nevysetruje. Bud ti moze dat lieky neurolog, alebo mozes skusit prirodnu cestu. Zensen, matcha, maca, alchemylka, sport atd

luccija
21. jún 2020

@evitka83 aké testy myslis?psychológ a neurológ také určite nerobi.Testy na tieto hormóny robí endokrinolog.Prolaktin môže byť zvýšený aj pri SZ

ketrin2806
21. jún 2020

Ahojte ja mam presne to iste. Vysoký prolaktin hodnota 65.beriem medocriptine 1/2 ráno 1/2 večer. Na začiatku katastrofa stavy nízky tlak točenie hlavy na zvracanie mi bolo ale ustálil sa to. Beriem ich od marca no zatiaľ sa nám nepodarilo bejby. Priateľ má tiež malo spermií a ja ten prolaktin. V podstate ani neviem príčinu toho prečo ho mam taky vysoky😕 môže to byť adenom hypofyzy, porucha štítnej žľazy nadobliciek. Vy mate aj iné vyšetrenia za sebou okrem HP? Joj baby ja som už toho zúfalá. Prolaktin veľmi bráni otehotneniu 😕

casavina
21. jún 2020

@ketrin2806 som objadnana na štítnu žľazu ale až auguste..

ketrin2806
21. jún 2020

@casavina a kedy ti zistili zvýšený prolaktin?

miska_tnt
autor
21. jún 2020

@evitka83 Nemám práveže. Manžel je úplne v poriadku (už má za sebou vyšetrenia). Športujem pravidelne, menštruáciu mám každý mesiac (sem tam 2-3 dni mešká), nemám ani nejaký stres, brali sme to tak, že sa proste zatiaľ nedarí, ale gynekológ sám navrhol hormonálny profil. Dal mi tieto lieky na mesiac a mám prísť na kontrolu + folikulometriu mi spraví. Ešte v januári som bola na preventívke uňho a povedal mi, že mám ukážkový folikul. 😀
@ketrin2806 mne zatiaľ robil tento hormonálny profil iba. Ostatné ako som písala vyššie. A lieky Medocriptine znášam úplne v pohode, beriem ich týždeň a prvé 2 dni sa mi trocha točila hlava, inak nič (musím si zaklopať 🙏)

miska_tnt
autor
21. jún 2020

@casavina och 😞 tak to má mrzí! Držím palce a prajem veľa šťastia, nech sa to vyrieši 🙏 a problém je teraz u teba ten prolaktín, alebo aj iné problémy?

casavina
21. jún 2020

@ketrin2806 cca 2tyzdne dozadu z hp

casavina
21. jún 2020

@miska_tnt ja mám aj pco a nadváha... ďakujem 😘

rsimoneees
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
rsimoneees
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
miska_tnt
autor
14. aug 2020

@ketrin2806 @casavina ahojte baby, ako sa máte? Máte niečo nové?
Mne sa prolaktín po mesiaci užívania tabletiek urovnal, bola som na folikulometriu 13.deň cyklu a hneď mi pichal aj injekciu pregnyl na prasknutie folikulu. Tak uvidíme, či to pomôže. 🙏

casavina
14. aug 2020

@miska_tnt ahoj... včera som bola na kontrolný odber... výsledky v pondelok...bola som u endokrinologa a našla mi na jednej strane cystu a na druhej uzlik...dosť ma vystrašila 🙁

casavina
14. aug 2020

@miska_tnt držím palce 😘

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre