Dávate očkovať deti proti chrípke?

renette
6. sep 2020

Ahojte. Nie som odporca každého očkovania, ale proti chrípke sme sa nikdy očkovať nedávali. Teraz žijeme v Rakúsko a v súvislosti s Covidom teraz deti majú v škole možnosť byť bezplatne očkovaní proti chrípke. za normálnych okolností by som nad tým ani neuvažovala, ale v tomto prípade je to očkovanie ponúknuté kvôli tomu, aby sa vedeli rozlišovať príznaky, keďže zo začiatku sú častokrát rovnaké. Je tu niekto kto sa proti chrípke očkovať dáva(l)? Pomohlo to? Deti majú 13 a 11. Vopred ďakujem za vaše skúsenosti a konštruktívne názory.

veronikaszabova
6. sep 2020

@renette nie, nedala by som. Nemame v rodine dobru skusenost

deti95060810
6. sep 2020

dávala som syna, kvôli jeho problémom s ktorými chodil na alergol. .... očkovaný proti chrípke bol niekoľko rokov.... Odhovoril ma pediater, vraj aby som si to dobre zvážila, že on by svoje deti očkovať nedal... 😉
Ale zas môj otec sa dáva očkovať proti chrípke roky.... je spokojný

anastazia93
6. sep 2020

Môjho synovca dávajú každý rok asi od 6 rokov (teraz má 18) lebo mal ako malý problém s obličkami. Myslím že to pomohlo, chorý nezvykol byť, neviem ale či kvôli očkovaniu alebo nie. Myslím že nikdy ani žiadne vedľajšie účinky po očkovaní nemal 🙂

miskooo1987
6. sep 2020

Dávam...

terina25
6. sep 2020

Ja som sa dala ockovat proti chripke. A to bolo prvy a posledny raz. Nikdy viac. Schytala som strasnu chripku, na ktoru mi ani lieky nezaberali. A este aj po injekcii mi opuchla ruka. Takze dakujem, neprosim

sissy27
6. sep 2020

@renette očkovanie proti chrípke neznamená, že tú chrípku nemôže dostať. Takže argument “aby sa vedeli rozlíšiť príznaky od covid-19” je úplne nezmyselný.

s_a
6. sep 2020

Chrípka mutuje každú chvíľu takže chvíľu po očkovaní už nemusí byť odolný...a to nepatrím k odporcom očkovania len na chrípku sa to asi neoplatí, radšej porozmýšľať ako mu posilňovať imunitu 🙂

miskooo1987
6. sep 2020

@s_a posilňovanie imunity nemusí byt dobrý nápad... niektoré kmene (napríklad aj ta najznámejšia Španielska..) zabíjajú práve ľudí s dobrou imunitou 🙂

adula12
6. sep 2020

urcite nie. to je najvacsia blbost na svete. pretoze rocne je plno mutacii, takze je zbytocne sa ockovat na chripku aj na covid kde je len jeden kmen.

ankare
6. sep 2020

Určite nie

uzanka16
6. sep 2020

Mňa mama dala ako 15 ročnú zaočkovať a nikdy viac, masaker chrípku som dostala, plus alergologicka sprdla mamu prečo ma dala, zee mi mohla ešte viac narobiť zloby obzvlášť keď som alergicka, plus sa ockuje vždy predchádzajúci chrípkami nie proti tej co práve bude. Moja svokra sa ockuje pravidelne a do 2-3 dni schyta chrípku ako hrom, ja už manželovi vravím ci ju to este baví keď zakaždým sa zaockuje a dostane, prečo neskusi sa raz nezaockovat, možno nedostane.

vevesh
6. sep 2020

Mm sa dava kazdorocne- bez toho je viackrat v roku zlozeny chorobou v posteli (vzdy to bolo akolo 10 dni). S ockovanim akurat tak ak raz. Mna a deti nedavam, lebo my chori nebyvame.

renette
autor
6. sep 2020

Ďakujem vám všetkým za odpovede. Moc mi pomohli.

s_a
6. sep 2020

@miskooo1987 aha ok tak teraz sa s mojou prirodzene dobrou imunitou idem báť a budem sa dávať každeho pol roka očkovať na niečo zbytočne.. 🙂

miskooo1987
6. sep 2020

@s_a to som nenapísal...

basska_b
6. sep 2020

Čítala som, že spúšťačov chrípky alebo aspoň toho, čo voláme ako chrípkove príznaky, je asi 100 druhov. Do toho očkovania vyberú pár kmeňov, ktoré tú sezónu čakajú, ale to neznamená, že chrípku nemôžes dostať... môžeš dostať nejakú z tých iných druhov... svokra takto dostala, hneď po očkovaní, mala asi 3 mesiace take nieco ako chrípka, ale nebolo to úplne chrípka a vyvrcholilo to zápalom pľúc.

katulienkax
6. sep 2020

Ale potom načo je dobre take očkovanie keď dostanem iný kmeň

vevesh
6. sep 2020

@katulienkax pretoze niektorych ludi taka chripka vyradi na dlhu dobu alebo aj zabije- to su tie rizikove skupiny, ktorym sa odporuca ockovat (stari ludia, zdravotnici, deti). Aj ked dostanu iny kmen, znizia riziko nakazy daneho kmenu, voci ktoremu boli ockovani (a dokonca im moze pomoct cjorobu lepsie alebo/aj rychlejsie prekonat)...

lindusss2016
6. sep 2020

@katulienkax preto, ze na tom ockovani kopec ludi paradne zarobi...

eliska13
6. sep 2020

@lindusss2016 ako na vsetkych liekoch, vitaminoch pod...
@renette nedala by som chrípku nemavame skôr bežnú virózu.Skor by som dbala chodiť veľa von, d vitamín, zinok, céčko

lindusss2016
6. sep 2020

@eliska13 suhlasim, preto nic z toho nepouzivam, iba v krajnych pripadoch. Umely vitaminy absolutne nie...

renette
autor
6. sep 2020

@eliska13 imunitu mame dobru, vonku sme stale, sportujeme, vitaminov tiez mame dost. Tak sa snad nemam coho bat 😀. Aj bez ockovania.
Este raz dakujem za vsetky nazory.

suzzana
6. sep 2020

@renette asi ma všetci ukamenuju😀, ale ja sa na chrípku zaočkovať dám, tak ako aj každý rok. Mám oslabenu imunitu a nemusí to dopadnúť dobre. Raz som nebola a takú chrípku neprajem nikomu.

kbeata
12. sep 2020

@basska_b spustac chripky je sam clovek,ktory z casu na cas ochorie,nie preto ze sa nakazil,ale preto ze jeho telo sa napr zbavuje toxinov,bunky sa cyklicky obnovuju,metabolizmus ci obnova prebieha neustale,ak je telo zaplavene skodlivymi latkmi z jedla,ci z liekov,tak sa ho potrebuje nejakym sposobom zbavit,ak je viac,tak ho to skoli v podobe choroby do postele,ak menej,tak sa len citi zle

kbeata
12. sep 2020

@suzzana nikto ta neukamenuje,ked spoznas mechanizmus organizmu,tak pochopis,ze priroda urcite nevymyslela pre cloveka nieco zle ako napr nakazlive virusy vo vzduchu🙂 ktorymi nas media strasia,kedze sme jej sucastou🙂

kikuska111
1. okt 2020

Davam očkovat a pohoda

sari000
20. sep 2022

@miskooo1987 aké ste mal reakcie