Je nepovinné očkovanie hradené poisťovňami?

cecilh
20. aug 2015

ahojte. o mesiac sa nam ma narodit tretie dieta a ja by som ho chcela zaockovat okrem povinneho ockovania aj na tbc, rotavirusy, pneumokoky a mozno aj hepatitidu A.
viem ze su to ockovania hradene rodicmi, no doktorka mi odporucila ze mam dieta dat do poistovne dovera a ta vraj preplaca aj ockovanie tbc (56e) a rotavirusy (viac ako 100e). lenze ja som to na stranke nenasla. aku mate osobnu skusenost s tymito platbami pri jednotlivych poistovniach? vdaka za rady a skusenosti.
prosim aby pisali len zeny ktore su za ockovanie a ktore mi budu vediet poradit. nepotrebujem ziadne poucanie o neockovani, ja mam na to svoj nazor.
dakujem

tana2278
20. aug 2015

@cecilh Na stranke poistovne Dovera, vsekcii poistenec je to v zalozke Nadstandard dovery, uplne posledne riadky. Ale je to vselijake..... Hepatitidu preplaca iba vakciny pre dospelych a pod. Preplaca 3tiu davku vakciny proti kliestovej encefalitide ak ti podaju vsetky 3 davky. Myslim, ze podobne to je aj pro ockovani proti HPV. Pneumokoky si pozri. Potom este moues vyuzit 100€ pre poistenca (presne si pozri na stranke), mozes si dat preplatit vakciny, ktore ciastocne hradi poistenec. Nam takto preplatili vakcinu proti MMR kombinovanu s kiahnami a aj Prevanar 13 somsi tusim davala preplatit z tych 100€. Prepac, ale nepamatam si presne nazvy tych vakcin. Pokial viem vakcinu proti hepatitide nepreplacaju pre deti. Ak zistis nieco nove mozes hodit sem.