Je normálne, keď bábo zvracá po očkovaní?

kate852
18. máj 2011

Ahojte my sme boli vcera na ockovani. Cely den bola v pohode. Ale vecer okolo 22:00 zvracala a dnes rano okolo 09:00. Je to normálne? Ked som dnes volala dr. tak mi zdvihla sestricka a povedala ze je na skoleni a pride az v piatok. Mam ist s tym na pohotovost?

kate852
autor
18. máj 2011

Nikto mi nevie poradit???

anjelicek26
18. máj 2011

Kvoli zvracaniu na pohotovost? Skor malej nasad dietu 1-2 dni, aspon 12 hodin aj bezmliecnu a uvidis, zvracala len 2x, to je nic, mohla v cakarni u lekara nachytat nejaku crevnu pliagu a s ockovanim to nema nic spolocne, teda aspon som nepocula, ze by ockovanie bolo zle na zaludok - ved sa picha do svalu a ide mimo traviacu sustavu.

bubelko
18. máj 2011

@kate852 tak ako pise anjelicek26 - nasad dietu, podavaj slaby cierny caj s troskou cukru a soli, jest jej daj suchare, prip. suchu ryzu. dolezite je aby prijimala dostatocne mnozstvo tekutin, jest nie je dolezite. okrem toho sleduj celkovy stav - ci ma teplotu, je malatna, velmi spava, nereaguje a pod. ak by si mala pocit, ze odmieta tekutiny, je velmi malatna, nereaguje na ziadne podnety, ma vysoku teplotu a ta neklesa, tak skoc na pohotovost.
tiez si myslim, ze chytila niekde nejaky crevny virus.

denduska
18. máj 2011

vracat moze aj z toho ze ju boli hlavicka....to musite len vydrzat 😔

fialocka753
18. máj 2011

No, moze ju aj boliet brusko. Z toho ze jej nieco nedobre stravilo. Pockaj take 2 dni. A ked to neprestane chod za lekarkou.

nellina
18. máj 2011

@kate852 zvracanie patri medzi neziaduce ucinky infanrix hexa-predpokladam ze ste boli ockovani touto vakcinou..vid.pribalovy letak http://www.vakciny.net/pravidelne_ockovani/Infa...

nellina
18. máj 2011

teraz pozeram ze to je pdf-ko, tak to nepojde otvorit skus toto...

http://adcc.sk/web/humanne-lieky/spc/infanrix-h...

ludka78
18. máj 2011

@kate852 urcite je potrebne nahlasit neziaduce ucinky! Nenachat to len tak! Dojcit dojcit a len dojcit!

bebe87
22. sep 2011

nie nie je normalne po ockovani zvracat, ale je to bezne.. 😠

bug_tom
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
l81
2. nov 2012

pripajam sa k @bebe87 -normalne to rozhodne nie je, je to zavazny neziaduci ucinok, zial je to bezne :-/

hajanka
3. nov 2012

@kate852 stary prispevok, ale nie, nie je to normalne
v mnohych pribalovych letakoch vakcin je aj nevolnost aj zvracanie spomenute ako neziaduci ucinok