Má niekto nezaočkované dieťa proti TBC a Pneumokokom?

nanku
22. feb 2010

Zaujimalo by ma ci tu mate neiktora nezaockovane dieta proti TBC alebo aj Pneumokoka.
Dakujem

sima19
22. feb 2010

zijem v holandsku a tu sa tieto ockovania nerobia. vzhladom na to, ze budeme chodit na navstevy domov, doktorka nam tvrdila, ze mozno sa bude dat zaockovat proti tbc...
no neviem, lebo holandania su v tychto veciach zvlastni - niekedy "veria v silu prirody" privelmi.... ☹
ale to by som uz skocila do nejakej temy 🙂

nanku
autor
22. feb 2010

ja sa prave chcem vyhnut tymto ockovaniam ak to je mozne

strapco13
22. feb 2010

nanku...preco?
pneumokok robi velmi vazne zapaly usi /okrem inych/, dietatko moze aj ohluchnut

scarlette
22. feb 2010

nanku moji este proti tbc nie su zaockovani, ale budu...pneumokoka sme absolvovali, ten je uz v povinnych ockovaniach pre deti narodene v r.2009 a neskor

strapco13
22. feb 2010

scarlert--proti TBC sa ockuje este vporodnici..do ramienka..preco neboli?..nemali dostatocnu hmotnost?

nanku
autor
22. feb 2010

ockovanie proti tbc tak skoro a u takych malych deticiek mi pride prehnane ..... ked tak v neskorsom veku. a ockovanie pneumokoka naraz s hexou mi pride drasticke. dost na tom ze hexa je 6 kombinacia .... uz to je privela v jednej davke

sweetangel20
22. feb 2010

môj malý nie je proti pneumokokovi zaočkovaný, ani som o tom neuvažovala, my sme to ešte povinné nemali, lebo je 2008

jabera
22. feb 2010

ahoj nanku. zijem v nemecku a tu sa tbc neockuje vobec a pneumokoky su v zakladnom povinnom ockovani a mame ich za sebou.

pia22
22. feb 2010

Nanku nas malicky ma TBC 1. vakcinu, bohuzial a tym sme s ockovanim skoncili.

zelmirka1
22. feb 2010

nanku ked nechces TBC tak v porodnici musis dopredu povedat ze si to nezelas, babetko si ustriehnut to znamena nikdy ho nedat z ruky a ist s nim na vsetky vysetrenia a mozes povedat ze das do 6 tyzdnov, to sa da. Medzitym sa rozhodnes, ale vela krajin v EU taketo ockovanie nema lebo je vraj neucinne.
Rozhodne nie je dobre davat naraz hexu a pneumokoka, to je riadna pecka pre imunitnu system, ak budes mat ustretovu doktorku skus oddialit pneumokoka po prvom roku. Inak vakcina ucinkuje len proti 7 druhom a je ich okolo 90 ak si dobre pamatam pribalovy letak a dokonca stupol pocet zapalov stredneho ucha prave od casu odkedu sa ockuje.

scarlette
23. feb 2010

strapco neockovali ich kvoli tomu ze mali ATB kvoli podozreniu na infekciu (boli intubovani) a mali aj nizku hmotnost.

strapco13
23. feb 2010

scarlet..myslela som si, ze pre nieco podobne...pri dvojickach sa casto stava, ze su drobnejsie a tym padom nesplnaju hmotnostnu poziadavku na ockovanie
inak ja som pri tom ockovani plakala viac ako moj drobec..ten len trosku skrivil tvar, mrnkol a nic viac...a ja som bulila, najprv preto ze ho to bude boliet a potom od stastia, ze aky je drobec sikovny, ako to zvladol 😅 ..no co, typicka reakcia u prvomamicky

erikasadek
23. feb 2010

nankuja ta potesim moj mladsi nema a starsi ma rozdiel je vidiet , starsi ma prevnar a vsetky ockovania , aj napriek tomu z enie je povinne.. a mladsi len zakladne prevnar tetanus +
starsi stae zapaly ucha. aj napriek prevnaru..
mladsi , bol zatial len 2 krat chory a nikdy zapal usi a ani nadcha.; 😉
nie je to zvlastne;.

spevacka
23. feb 2010

nanku, my sme nedali prevenar, hoci je pre nás povinný..sme ho odmietli. TBC máme, ale keby som vtedy vedelato, čo viem teraz, tak nedám ani to. Môj starší syn Prevenar nemal a žije si v dobrom zdraví...radila som sa aj s MUDr. ORL a ten povedal, že to je taká vylobovaná vakcínka 😝 ja ti radím, nedávaj

janka1874
23. feb 2010

tieto očkovania mi nejako nevadia ak je to potrebné ale tie ďalšie kadejaké nedávam žiadne
no je pravdou že je to dosť veľa dve vakcíny naraz myslím to povinné 6 kombinácia a prevenar to je brutal ale čo už keď sa musí

johanka.
23. feb 2010

ja nemam zaockovanu proti tbc, lebo najprv mala silnu zltacku, a vo stvrtok, ked som uz sla z porodky domov, tak sa neockovalo. Kazali mi prist do 6 tyzdnov, aj termin mi dali, ale na odporucanie svojho pediatra som si ju nedala este zaockovat, len som podpisala reverz, ze s nou pridem neskor (po roku).

nanku
autor
23. feb 2010

spevacka TBC a prevenarom vobec nechcem dat zaockovat male, ked sa narodi.
len ci to je take jednoduche nedat zaockovat dieta.
co ma caka ak nebudem suhlasit s ockovanim?
johanka a prevanar mate zaockovany?

pia22
23. feb 2010

My sme oznamili mudr., ze odmietame ockovanie, ona nam oznamila, ze nas musi nahlasit na hygienu, odtial nas pravdepodobne predvolaju na pohovor a zapisnicu a maximalne nam mozu dat pokutu 333 eur. A to je vsetko. A ozaj, este mozu nasho drobca odmietnut prijat do skolky, lebo bude epidemiol. hrozbou naroda a na nas sa budu pozerat, ako na krkavcich rodicov.

johanka.
23. feb 2010

nanku, buducu stredu ideme na prve ockovanie, hexa a pneumokok, tak sa dost bojim, ale snad to dopadne dobre. Inak celkom chapem, ze sa ockuje proti nebezpecnym chorobam (hexa), ale nerozumiem ockovaniu proti detskym chorobam, tusim je to MMR vakcina. Ved to sa aj tak musi preockovavat, cize dozivotna imunita to nie je. Keby to tie deti normalne prekonali, ako my kedysi, je to v pohode a maju imunitu navzdy. Takto sa podla mna len zvysuje riziko, ze to chytia neskor, v dospelosti, ked to uz mava vraj podstatne skaredsi priebeh. Nejak mi to nejde do hlavy.

ilijanka
24. feb 2010

to TBC je možno otázne dávať, ale Prevenar je dobrá vec, dokáže ochrániť detičky pred mnohými nepríjemnými ochoreniami angínou počnúc a zápalom pľúc, stredného ucha a mozgových blán končiac.
Videla som veľa detí s opakovanými zápalmi uška spôsobenými pneumokokom, ktoré kvôli tomu museli podstúpiť opakované operačné zákroky pod celkovou anestéziou- to vám príde šetrnejšie?