Môze sa dieťa očkovať hexavakcínou, ak má soplík?

tatulienka
22. aug 2011

Ahojte..dcerke maju ockovat 3 davku hexa vakcini v stredu a od piatku ma soplik..tuto 3 davku nam uz posunuli, lebo ked jej to mali povodne ockovat tak den pred tým mala teplotu..a 3 davka by sa mala ockovat max do 3 mesiacov od 2 davky. zevraj..tak prosim poradte..

vefi89
22. aug 2011

nie!! dva týždne po chorobe nie!

lucia20
22. aug 2011

@tatulienka tatianka, urcite nedavaj ockovat. to nevadi, ze sa posuva. nasa tatianka nema ani jedno jedine a je rovnako stara ako tvoj pokladik. mne raz zaockovali lucku, ked mala jemne sopliky. ja blba prvorodicka, no co som vedela a veruze tyzden sme stravili v obrovskych teplotach, na nozke mala priam tvrdu hrcku a tie sopliky, ktore boli jemne, boli zrazu take, ze sa stale dusila a nevedeli sme sa toho zbavit. vtedy vysavac bezal hadam nonstop, aj v noci sme museli kazdu pol hodku, lebo sa dusila. takze ja osobne by som nikdy nedala uz ani pri jemnych soplikoch.

zuzana17
22. aug 2011

Nie, nemôže sa očkovať nijakou vakcínou. Dieťa musí byť zdravé! Povedz dr., že má soplík!!!

bobocka
22. aug 2011

dietatko sa ma ockovat len ked je uplne zdrave.aj maly soplik moze narobit riadnu sarapatu.jednoznacne by som riesila odklad a to som ockujuci rodic! fakt urcite daj dalsi odklad.to nie je odklad,lebo tebe sa nechce ockovat,ale zravotny stav tvojho dietatka nie je dostatocny na podanie vakciny.vela rodicov toto podcenuje 😒 neviem ako je to s presnym terminom medzi hexami.ci to moze ovplyvnit ucinnost vakciny ak je podana po vacsom odstupe,no kazdopadne mi to pride byt ako mensie zlo v porovnani s neziaducimi ucinkami vakciny podanej nie uplne zdravemu dietatku.urcite odklad 😉

christie
22. aug 2011

určite musí byt min. 2 tyzdne zdrave. My sme mali sopliky a teplotku v stredu a v piatok sme mali byt ockovani a odlozili sme to a medzi dvoma ockovaniami sme mali pauzu 4 mesiace.
Lekarku upozorni, ze ste chori a ona dieta nesmie ockovat.

halienka
22. aug 2011

No nám očkovali 2 dávku v 6. mesiaci a 3 dávku až v 14. mesiaci, čiže odstup tam bol 7 mesiacov, pokial viem tak na Slovensku sa dáva odstup 6 mesiacov, v 5. mesiaci sa dáva 2. dávka a v 11. mesiaci tretia. A ja osobne by som nedala moje dieťa očkovať ani pri slabom soplíku, počkala by som cca 2 týždne po odoznení choroby...aj keď viem, že niektorí pediatri očkujú aj tak, mne to príde nezodpovedné a riskantné. Aj pri menšom soplíku je imunita dieťaťa oslabená a keď do toho švihnú očkovanie, ktoré ju oslabí ešte viac, tak je to už len lotéria, či a ako to organizmus tvojho dieťaťa zvládne...v tomto byť radšej opatrná ako potom dávať mesiac dieťa do poriadku a odtrpí si to hlavne rodič a dieťa, nie ten doktor 😖 Nič sa nestane, keď povieš pediatrovi, že počkáš kým bude dieťa zdravé...

tamoulik
22. aug 2011

Pokial ja viem, odstup moze byt kludne 6 mesiacov, my sme mali prvu zaockovanu v 3. mesiacoch, druhu este nemame, pojdeme az v septembri al oktobri, poziadali sme o odklad a tretiu uplne co najneskor ak vobec. Nedaj drobca zaockovat, je to hazard s jeho zdravim.

littledevil
22. aug 2011

Ak je dietatko chore, tak Ti ho nezaockuju. Urcite povedz lekarke, ze mate soplik.

heni79
22. aug 2011

Myslím, že otázku musíš smerovať priamo lekárke tvojho dieťaťa. A určite ju/jeho informuj o dcérkinom zdravotnom stave. 🙂

kaingrid
22. aug 2011

Dr. by mala urobit CRP a pokial nebude hodnota vyssia ako 8 ...tak je to v norme a ockovat moze ! ...takze nie je pravda to ,ze ked ma dieta soplík tak dr. neočkuje...Zavisi to od nameranej hodnoty....pokial je vyssia tak sa jedna o infekcne ochorenie, kt. si vyzaduje ATB liecbu a nie ockovanie . 🙂

mandragora22
22. aug 2011

kazdy ti inac povie. sto ludi, sto nazorov. nasa skusenost....nase dieta bolo mierne nachladnute, teda ako pises, malo soplik, nic viac. ziadna teplota, ziadna stolica mimo normal, ziadne zvlastne chovanie, nic. len soplik. bolo zaockovane a prebehlo to v poriadku. ale fakt je lepsie radsej pockat, nech je dieta uplne zdrave a mat aku-taku istotu, ze to potom zvladne lepsie, nez ked mu nieco je 😉

zubrienka1
23. aug 2011

ja by som na tvojom mieste pockala, aby bola malinka uplne zdravucka 🙂 inac ja som sa pytala nasej dr.ako to je, ked sa nestihne ta vakcina presne podla predpisaneho ockovacieho kalendara. povedala mi, ze to nevadi akurat v tom obdobi, kedy jej chyba ta vakcina nie je chranena proti tym chorobam, co sa ockuje. po zaockovani chybajucou vakcinou je to zase v poriadku. (dufam, ze som to napisala zrozumitelne) takze radsej pockaj 😉

henulienka
23. aug 2011

nemôže, mňa sa vyslovene pýtala aj na to, či nemá soplík

zuzanockamt
23. aug 2011

3.davka nemusi byt max. 3 mesiace po druhej, nas Jurko mal 2.davku koncom marca a tretiu by mal dostat zajtra a to je uz 5 mesiacov odvtedy 🙂 ... a urcite nie, ked ma soplik, dieta ma byt uplne zdrave

adelaida33
23. aug 2011

naša dokina je osobne proti očkovaniu, no na druhej strane vraví, ze ak je iba malý soplík, nie je to prekážkou v očkovaní. no keby mal byť môj malý očkovaný a mal by soplíky alebo by sa mi jednoducho nezdal na sto % fit, tak by som jej zavolala a klamala, že máme aj teplotku, a tak by nám dala s očkovaním pokoj (odklad) a hotovo.

usiko
24. aug 2011

urcite nie, treba dat spravit crp a vyter z nosteka a hrdla....a potom, ked sa nivc neukaze, dieta prestane soplit, pockate dva tryzdne a mozete ak chcete....a ak toto nechces urobit, tak ja by som tiez na tvojom mieste zavolala ze teplotujete,ak je lekarka silne pro ockovacia.....

jaj, este som chcela...netreba podcenovat ani slabe sopliky...nas znamy, chlapcek mal byt ockovany, mal iba slabe sople, tak ho zaockovali, ukazalo sa, ze bol prave v inkubacnej dobe chripky, pretoze o par dni u neho prepukla, kratko na to mu diagnostikovali diabetes..ja by som si veeelmi davala pozor a neverila lekarom, ale si nastudovala veci...lekar jepredavac: predava vakciny, lieky a podobne.....kazdy z nich je len clovek, podplatitelny, su hlupejsi lekari aj mudrejsi, su taki co studuju a taki co sa vyflaknu na dalsie studium pokial nie je povinne....lekar ti ma sluzit iba ako poradny organ......

peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz