Nimenrix - vedľajšie účinky

rqduskq
31. máj 2015

Kto očkoval Nimenrixom, aké ste mali vedľajšie účinky u koľko ročných?
Chcem dať 4 ročnú, prosím len tých ktorí naozaj očkovali ...

henas
31. máj 2015

Ja som dala mojuch zaockovat pred rokom. Vedlajsie ucinky mali bolest hlavy, maly chodil ako opity...skoro take ako zacinajuca meningitida.ale preslo to po adi dvoch dnoch a za tri tyzdne name preockovanie.

xlucia
31. máj 2015

@henas ved po tychto priznakoch nesmie byt preckovanie.

siska53
31. máj 2015

@rqduskq nas maly bol zaockovany vo veku 3r.a9m.,nemal ziadne prejavy vedlajsich ucinkov.. Malu zatial zvazujeme..

rqduskq
autor
31. máj 2015

fuuuha, teraz sa normálne bojím .. tých vedľajších účinkov ...

rqduskq
autor
1. jún 2015

@sanym čo sa týka tejto témy, som si pozerala ale tam sa prihlásili aj odporcovia očkovania ... čiže nie je to úplne k téme ....

prevenar
1. jún 2015

@rqduskq

- precitaj si pribalovy letak k tej vakcine .
- " fuuuha, teraz sa normálne bojím .. tých vedľajších účinkov ... " dobre robis .

kvieta
6. jún 2015

@prevenar Dal si nebodaj očkovať a bola blbá reakcia? 😕

rqduskq
autor
6. jún 2015

@henas a koľko mal malý? keď preočkovanie? však to sa len raz očkuje nie?

jana_eyre
6. jún 2015

@rqduskq ahoj, ja som davala ockovat minuly rok najprv 3r. syna /asi v septembri - uz si nepamatam/ a potom 12m dceru v novembri.. ani jeden nemal neziaduce ucinky - ani dokonca zvysenu teplotu..

jana_eyre
6. jún 2015

@henas preockovat po roku? mne dr. vravela, ze tam je omnoho dlhsia ucinnost..

rqduskq
autor
6. jún 2015

@jana_eyre však to je len jedná dávka nie?

jana_eyre
6. jún 2015

@rqduskq pokial viem, tak jedna davka - o preockovani sme sa ani nebavili, len nieco, ze by ochrana detom mala vydrzat do dospelosti.. kolko rokov ale presne neviem, ani som to zatial nezistovala..

misipka
6. jún 2015

My sme dali dcerku 2r. ockovat pred mesiacom a chvalabohu ziadne vedlajsie ucinky, sestricka mi vravela, ze je to jedna z vakcin, pri ktorej ich byva minimum (aspon z jej vlastnych skusenosti).

rqduskq
autor
7. jún 2015

Ja som pôvodne chcela dať Meningitec alebo Menjugate, to je proti C čkom a je povinný v niektorých štátoch, čiže som sa toho menej bála, ale že to u nás nie je ..... ale tam sú asi rovnaké riziká vedľajších účinkov však? A mám dať aj tú ročnú alebo len 4 ročnú?
Ja by som ich veľmi rada dala, viem aká je táto choroba strašná .... ale ten strach, že im uškodím je tiež ....

petkovadanuska23
7. aug 2015

@henas Nimenrix sa nepreockovava...