Obsahuje Prevenar aj Rotarix?

maria.vinea
17. nov 2012

mam v tom zmetok

jerryjanka
17. nov 2012

prevenar je pneumokoková vakcína
rotarix rotavírusová
jedna je živá druha nie
obe sú naprd.

majkya
17. nov 2012

ano prevenar je ockovanie proti pneumokokom, rotarix proti rotavírusom... rotarix by sa mal podat do 6.mesiaca dietata..
obidve su dolezite, povedala mi to nasa lekarka aj v nemocnici na novorodeneckom a rizkikovom, moje baby maju jedno aj druhe..

rainbow0508
17. nov 2012

prevenar je jedna, rotarix druha...kazda sa podava samostatne...a ci je na prd...to je uz na kazdom, aky si vytvori nazor

wewe22
17. nov 2012

tak ako pisala @majkya rotarix ale nie je povinne ockovanie a hradis si ho sama ja som ho dala obom dievkam bo viem ako dokaze dieta tento virus zlozit a dostat do nemocnice

vlnka81
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
acer11
17. nov 2012

aj mne povedala lekárka že všetky očkovania sú dôležité a skončili sme po komplikáciách operáciami......asi im netreba veriť všetko.....či??? 😖

sampo
17. nov 2012

Ako uz pisala jerryjanka jedna je ziva, druha nie a nemali by sa podavat naraz ked uz... ja uz rotarix pri druhom davat nebudem. Cim menej, tym lepsie.. ak vobec 😅

hajanka
18. nov 2012

su to dve odlisne vakciny, proti rozlicnych chorobam

Prevenar je povinny, obsahuje obsahuje antigeny bakterie 13-tich typov pneumokokov, konjugovane s CRM197 nosicovym proteinom (diftericky toxoid, ktory oslabuje a inaktivuje virusy) adsorbovany na aluminii phosphas (fosforecnan hlinity ktory je priamo drazdivy pri kontakte s pokozkou a je zodpovedny za rozne dalsie reakcie, bolest, opuch, nervovu toxicitu, moze prenika do mozgu cize poskodenia mozgu, zabija bunky, sposobuje vznik krcov a ine vazne nez. ucinky), velmi castym nez. ucinkom je znizena chut do jedla, vracanie, hnacky, bolest, citlivost, edemy, bolest, zacervenanie, chrani proti 13 typom pneumokokov z vyse 90-tich

Rotarix je nepovinny, obsahuje zive oslabene rotavirusy virusy pomnozene na VERO bunkach (bunkach obliciek africkej zelenej opice), dieta po ockovani moze sirit rotavirusovu infekciu (vlastne u neho ta rotavirusova infekcia prebieha - ockovanim je zamerne nakazene a velmi castym nez. ucinkom je prave hnacka, bolesti brucha, nafukovanie, podrazdenost
Rotarix by mal chranit voci 7 genotypom, existuje min. 42 roznych G/P kmenov s najroznejsimi kombinaciami serotypov

ajka30
27. jan 2013

Prevenar obsahuje nezive virusy??? Virusy coho???? Pneumok je bakteria, ci nie???