Očkovanie MMR a Uniflox

17. nov 2022

Dobrý deň dcéra ma ísť v pondelok na očkovanie je relatívne zdravá no ešte dobera uniflox do nosa ma ho brat do utorka …dnes sa doktorkou neviem spojiť zajtra ma dovolenku …môže ísť v pondelok na mmr očkovanie ? Ma 5 rokov

judit47
17. nov 2022

Nam vzdy vraveli 2 tyzdne pred ockovanim zdravy musel byt syn.

evica17
17. nov 2022

@judit47 aj nám to vravela doktorka,q minule som jej vravela že mal sople,nádchu asi pár dní predtým skončila a aj tak ho zaockovali.

lb1984
17. nov 2022

ja by som počkala. Uniflox sú predsa len atb jedna vec a druhá, že mmr je živá vakcína takže tam by som si skutočne dala bacha nech je dcérka zdravá

luccija
17. nov 2022

Nie, nedala moze byt oslabena z choroby

nevenka
17. nov 2022

No nas najmladsi dostal po MMR covid, horucky cez 40, co nesli dobre zrazit, lieky takmer nezaberali a to sme davali maximalne davky kazde 3,5 hodiny a zabaly to ako tak zachranili. Nema nasledky, chvala Bohu, ale radsej to odlozte.

nina004
17. nov 2022

Nešla by som. Mmr je dosť ťažká vakcína a sú po nej blbé reakcie aj pri zdravých deťoch. Tvoja bude mať ešte oslabenú imunitu po chorobe. Mne doktorka povedala ,že 1-2mesiace po chorobe mám s malým prísť ( mal tri dni chyten3 hrdlo a jeden deň teplotu 38, lieky nebral)

autor
17. nov 2022

Počkám teda,aspoň týždeň len už ma doktorka veľmi tlači že už mešká s očkovaním, cez rok stále dačo bud soplíky alebo kasel a v lete sa neočkovalo lebo boli dovolenky a povedala mi že už ma mat aj tetanus a ja ju veľmi chcem dať na meningoky keďže v okoli dieťatko ochorelo a život jej visel na vlásku

lb1984
17. nov 2022

naša mešká tiež s mmr rok lebo je v kuse chorá. Ja toto neriešim lebo pôvodne sa očkovala mmr v 11 rokoch 2 dávka zmenili to pri ročníku mojej malej na 5 rokov. takže ak by išla podľa starého mala by všetky očkovania. Tipujem že ju dáme zaočkovať ale až v lete lebo teraz tie pliagy čo sú nechápem. Tak max.3 dni z mesiaca mimo leta sme zdraví...

autor
17. nov 2022

@lb1984 naozaj ? Tak ste ma upokojili lebo už ju nedávam ani do škôlky lebo doktorka mi povedala že už mala mat aj vakcínu proti tetanus …

lb1984
17. nov 2022

Hexa sa dava ale až na prelome 5/6.

lb1984
17. nov 2022

Ono treba počítať s tým ze aj vakcíny majú nejakú dobu rezervu. 🙂 mňa Dr "zabil" tým ze keď mrnava brhlala 3 týždne v kuse jej zobral krv na čierny kašeľ atď ze jeden nikdy nevie aj keď je očkovaná 😁

lb1984
17. nov 2022