Očkovanie proti osýpkam, mumpsu a rubeole pri zníženej imunite

sisiska
3. aug 2012

Mamicky, najma deticiek so zistenou znizenou imunitou, dali ste vase deti ockovat MMR vakcinou proti mumpsu, rubeole a osypkam? nasa dcerka ma 2,5 roka, doteraz sme MMR ockovanie odkladali kvoli chorobnosti, ktora u dcerky nastala po nastupe do jasli, ked mala 1,5 roka a tahala sa vlastne az doteraz. tento tyzden sme boli na vysetreni imunity a zistili jej mierne znizenu nespecificku bunkovu imunitu, no napriek tomu nam MMR ockovanie imunolog, ktory sa specializuje prave na kontraindikacie pri ockovani, toto ockovanie odporuca a nevidi v tom ziaden problem, aj ked dcerka dostala Imunor a doberame este Ribomunyl...chcem sa spytat, ci ste dali v takejto situacii svoje deti zaockovat a ake ste mali potom reakcie po ockovani...alebo ak viete o niekom z okolia v podobnej situacii, budem velmi rada za kazdu info a radu....

mandarinkadarinka
11. sep 2012

ahoj, moj maly ma imunodeficit kombinovany a nedavam ho ockovat proti nicomu... ako, ak nechces, aby sa jej prihodilo nieco zle, vykasli sa na tie mudre rady doktorov, ktori radia ockovat zivou vakcinou pri slabej imunite /no na hlavu/ a malu daj zaockovat, az ked bude mat imunitu aspon na hladine 5... ja nedavam vobec ockovat, ani hexu este nemame a to ma 14 mesiacov

hajanka
14. sep 2012

@sisiska dalsie ockovanie pri imunodefite v ziadnom pripade! je to jasna konktraindikacia dalsieho ockovania a je uvedena aj v pribalovom letaku kazdej vakciny. Ak mate rozumnu dr. tak by ti toto mala povedat sama.
V ziadnom pripade!

tara
23. okt 2012

v ziadnom pripade, imunodeficiencia je u nas kontraindikacia, ktoru som uviedla pri neockovani. mam ju ja a nie je vylucene, ze ju mohol po mne zdedit nas alex. a samozrejme, kvoli tomu neockuju ani mna. a vlastne aj keby som ju nemala, tak by som sa nikdy ockovat nedala. ani alexa.

jaanna
3. sep 2013

ahoj sisiska, vidim ze uz presiel rok od uverejnenia tvojho prispevku....chcem sa spytat, sme v podobnej situacii, ako si bola s dcerkou ty....dala si ju ockovat alebo nie? lebo ja sa stale rozhodujem....a stale som sa nerozhodla..dakujem za info

danula.ch
13. jan 2014

@sisiska ako ste nakoniec dopadli? moja mala ma 1,5 roka, je casto chora, ale na imunologickom vysetreni sme este neboli. nechcem ju dat kvoli tomu uz ockovat, nemame 3.hexu ani mmr

sisiska
autor
13. jan 2014

@danula.ch my sme MMR zatial odmietli, zaplatili sme nejaku pokutu a tym je to zatial vybavene...ale nie som s tym zatial stotoznena, ci je to definitivne riesenie...bojim sa hlavne osypok

sisiska
autor
13. jan 2014

@jaanna nedala, zatial MMR nema...ale obcas ma prepadne pochybnost, ci by sme predsa len nemali dat zaockovat...