Očkovanie proti žltačke A pred nástupom do škôlky

monikapilova1
20. aug 2013

Dobrý deň maminky, chcela by som sa spýtať, či ste tu niektorá dávali očkovať deti proti Hepatitíde A (žltačke A) pred nástupom do škôlky a aké ste mali reakcie? Ďakujem.

kristina39
20. aug 2013

ahoj ja som dala mojho starsieho ockovat ked mal nieco cez rok...my sme mali bez reakcie ani teplotu nemal...a planujem dat aj dalsie🙂

xlucia
20. aug 2013

@monikapilova1 nedala. dietatu sa bez tak oslabi imunita naporom chorob, nebudem ho oslabovat este aj tymto ockovanim. imunita sa po nom dava dokopy cca 6 mesiacov, cize aj ked by som chcela, tak uplne min. pol roka pred nastupom do skolky

monikapilova1
autor
20. aug 2013

a neviete kolko dávok sa podáva?

hromadicka
23. aug 2013

ahojte, pripojím sa k vašej debate....my sme boli minulý týždeň na 3 ročnej prehliadke a doktorka mi ponúkla, či chcem dať malú zaočkovať. Povedala mi, že teraz sa jej podá jedna dávka a o rok je znova preočkovanie. Len som sa ešte so žiadnou maminou, ktorá má dieťa v našom veku nestretla, aby jej to doktorka ponúkla. Neviem či ano, alebo nie.....

isis
23. aug 2013

obidve deti som dala zaockovat, nespozorovala som ziane negativne ucinky

malicka100
29. aug 2013

Ja som dala dceru, pred nastupom do skolky. Mala den zvysenu teplotu a o pol roka sme mali preockovanie. Mladsieho syna dam tiez..