Očkovanie starších detí

martina28p
8. mar 2013

možno sa niektoré mamičky už nad týmto pozastavia,že zas dalšia píše rovnakú diskusiu,ale chcem sa len opýtať---môj starší syn bude mať 5 rokov,sa mi zda,že by ho malo čakať nejaké očkovanie.....ak áno,vie mi niekto povedať aké? a dá sa to odmietnuť? alebo je to len pri menších deťoch....mladšieho čaká MMR,ale to sa chystáme zatial oddialiť,neskôr asi odmietneme....chcem vedieť,či už niektorá z mamičiek odmietla očkovanie staršieho dieťaťa....nad 5 rokov.....dakujem

mamainprogress
8. mar 2013

Viete tu niekto hodit link na navrh novely?
Btw "odobratie deti" neockujucim rodicom, sa neda len tak nejakou novelou zakona 355 o ochrane verejneho zdravia, mame zakon o rodine a ine pravne predpisy, ziadna tramtaria aj ked zijeme na slovensku take nieco sa konat nebude.

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
soldi
8. mar 2013

@zuzkap2 vid odpoved vyssie. v takychto pripadoch moze ist vzdy o nieco viac, nez o to, co sa prezentuje.

velmi dobre si pamatam jeden pripad, kde sa tiez matka stazovala, ze jej socialka zobrala dieta. bola som ucastnickou diskusie. zena posobila velmi rozumne, kazdy odsudzoval socialku. az kym...
bola u nej kontrola a neuznali jej domacnost ako vhodnu pre dieta. ta zena pisala, ze mala doma vsetko v poriadku, skutocne bola presvedciva. povedali sme jej, nech byt nafoti a ukaze nam. tie fotky boli jedna hroza. fakt otras. a ta zena to vobec nechapala. mala pocit, ze je vsetko v poriadku.

preto, ked sa deju taketo kauzy (ktore su mimochodom velmi velmi ojedinele), tak netreba verit prvemu dojmu a tomu, co nam naserviruju media. ta pravda byva vacsinou hlbsie.

bubulka722
8. mar 2013

@soldi Osobne si myslím, že po tom čo okolo seba vidíme, je možné čakať hocičo. S veľkou pravdepodobnosťou si postupne pripravia právne predpisy, ktoré môžu byť hocikedy následne novelizované, takže čo dnes nie je, zajtra môže byť. Dá sa dnes veriť, že tebe alebo tvojim deťom niekto chce dobre? Určite nie! Pomaličky po krôčkoch nás zotročujú práve manipuláciou strachom. Je preto celkom možná v budúcnosti rovnica "nedáš zaočkovať = náhlásime ťa sociálke, nezlomíme ťa tým?, tak pôjdeme ešte ďalej... Pár takých prípadov odobraných detí a rodičia začnú konečne poslúchať.

soldi
8. mar 2013

@fidka79 kedysi chodila socialka na kontrolu bezne po narodeni dietata do kazdej rodiny.
ja netvrdim, ze ta novela mi vyhovuje, je to hnus.

ale nebudem predsa chodit a hlasat medzi ludi, ze pozrite na tento hnusny stat, ak nedate ockovat svoje dieta, tak vam ho zoberu!
to je uplne vedome zavadzanie a sirenie poplasnych sprav.

tych neockujucich je v sucasnosti tolko, ze keby kazde neockovane dieta mala odobrat socialka, tak by to stat vyslo pekne draho.

soldi
8. mar 2013

@bubulka722 a co okolo seba vidime? narazas na to, co vidis v tv? alebo na nieco, do coho skutocne vidis?

nie, nemyslim si, ze stat, alebo hocikoho ineho zaujimam ja, alebo moje deti.
v cr funguje novela o socialke ako dlho?
a kolko deti bolo za ten cas skutocne odobranych?

samara1609
8. mar 2013

@soldi takze v podstate nic nove pod slnkom,len viacmenej zvysena ochrana proti skutocnemu zanedbavaniu deti..pokial to dobre chapem,keby sa nieco take aj stalo u nas,tak sa vlastne len ku mne prejdu,ponuknem im sušienky a pojdu o duuum daaal...tiez si neviem dost dobre predstavit v reale ako odoberaju teraz uz pekne tisice deti matkam co neockuju..dakujem za info🙂))

soldi
8. mar 2013

@mamainprogress v diskusii dole je este doplnene o hlaseni socialke.
ale o prave odobrania dietata po zamienuti ockovania som nic nenasla

zuzkap2
8. mar 2013

@soldi, ved ja netvrdim, ze deti budu brat, len spominam tento pripad. Vsak len nech pridu na kontrolu, pokial nemas co skryvat,tak nemozu nic, alebo ich odkazem do osad nech zacnu tam.

ten pripad co si spominala, co bolo s tym bytom?

simonka1304
8. mar 2013

Baby,nepocuvali ste niektora ten Slobodny vysielac? Skoda,ze som o tom nevedela...

soldi
8. mar 2013

@zuzkap2 Ty nie, ale @zigzag a @vlnka81 to tu prezentovali ako hotovu vec, preto som sa vlastne do tejto diskusie aj pustila 🙂

ono to bol vlastne dom, nie byt. v chodbe trcali elektricke kable, steny bez omietky, veci v izbach nahadzane po zemi, miesto skrin, deti v spinavom obleceni (ale taka niekolkorocna spina) vsade po zemi krabice, spina, nad postelou v detskej izbe trcal vodovodny kohutik- nefunkcny, zo stropo v droty miesto svietidiel, atd.

ta zena stale pisala, ze to je len teraz tak, ona to skutocne nevidela ako problem.

ako, o deti sa starala, chodila s nimi na vylety aj pod. ale socialka videla hlavne to prostredie.
chlapceka jej inak zobrali kvoli tomu, ze ho mala v streidavej starostlivosti s muzom a ten ked jej ho vratil, tak mal chlapcek na tele modriny a pomliazdeniny, udajne nanho spadla mikrovlnka.

isla k lekarovi, ten to nahlasil socialke, ti prisli, videli dieta, zobrali ho. odvolala sa. prisli k nej na kontrolu a videli ten bordel, tak s odvolanim neuspela.
netusim, ako to nakoniec dopadlo.
a ani neviem, kde bola skutocna pravda.

brisilda
8. mar 2013

nas teraz caka preockovanie v 10 r. ....... MMR 😝 na rok si davame odklad , maly ma potvrdenu dislexiu

zuzkap2
8. mar 2013

@soldi, no to sa ani necudujem, ze je dieta vzali
ja poznam tri taketo rodiny 😢

soldi
8. mar 2013

@zuzkap2 tam bol problem v tom, ze ten chlapcek prisiel dobity od otca, cize ona v tom bola nevinne- tomu verim.
ale kedze chlapcek nevedel hovorit (mal dva roky) tak to bolo jej slovo proti slovu otca.
a to byvanie to len zhorsilo.

zigzag
8. mar 2013

@soldi ja som nic neprzentovala ako hotovu vec, neprkrucaj !!! ja som napisala, ze aj to sa moze stat ak schvalia novelu zakona...

zigzag
8. mar 2013

@simonka1304 hej pocuvala, zaujimave to bolo, , v maji bude novela v parlamente...

soldi
8. mar 2013

@zigzag odbornik cez prekrucanie a vyhybanie sa odpovedi si v tejto diskusii Ty 😉

jonas17
8. mar 2013

@soldi ja mám dve staršie deti, ked sa narodili, tak u nás žiadna sociálka nebola, akurát lekárka so sestričkou, hned po pôrode prvá návšteva, prišli, vypili po štamperlíku, kukli dieťa, spálnu a spokojne odišli...pri malej sme už museli ísť k nej my, výhoda bola akurát tá, že sme nečakali v rade...ale viem, že niektoré mamičky pri prvej návšteve dávali dr. 500 korún a dezert...tak asi preto tie návštevy robili...

soldi
9. mar 2013

@jonas17 ja mam 27 a ked som bola mala, robilo sa to automaticky, je na to aj kolonka v karte. to ale nie je predmetom sporu 😉

irenkask
9. mar 2013

@martina28p No tak ja som toto zo srandy povedala u nás na sociálke čo sa na nich chystá a oni na mňa vygúlili oči že či im hore už nešibe že akurát budú chodiť odoberať deti. Sa im na to vraj vyserú za také platy čo majú a budú to ak tak robiť formálne. Ani oni nemajú záujem aby si popudili všetkých spoluobčanov. 😀 😀 😀 😀 😀 😀
Nestíhajú ani teraz doterajšiu robotu nie ešte takéto blbosti riešiť.
Veď je to pravda že teraz neodoberajú kde by mali, lebo ich nemá štát kam dať a im sa to nechce. Aj u mňa boli len tak formálne keď prišli na šetrenie, pár sekúnd a podpísať ten papier a bolo po návšteve ani byt si nechceli pozrieť a utekali a bolo.

vlnka81
9. mar 2013

@soldi ahoj, az teraz citam ako burliva diskusia sa to rozohnila 😀 😀 no snad to niekto na tom vysielaci aj pocuval. ja som napisala PRAVDEPODOBNE, co znamena istu moznost nie istotu. kazdopadne mi ale pride cudne preco by to mali hlasit prave socialke. paradoxne ludia kt neockuju, neockuju preto lebo sa o tom co sa ich deti tyka vzdelavaju a zistuju co najviac informacii. prave preto ze im na ich dietati zalezi. nehovorim ze ti co ockuju , ze im na ich detoch nezalezi. ale ked pocujem ako mi kamoska zahlasi ze "tak uz je mala zaockovana do nohy" a ani nevie co to bola za vakcina, co obsahuje atd tak to mi skor pride ako dovod na zahlasenie na socialku. samozrjeme myslim to ironicky a vediem to presne do takeho extremu ako tato novela zakona navrhuje hlasenie socialke ak dieta nie je zaockovane a to kvoli vlastnej informovanosti rodica. nerozumiem - aky maju dovod na to hlasenie ? podla mna je to len lobby farma firiem - za akym ucelom, to uz radsej hadat nebudem. v konecnom dosledku mne to moze byt uplne jedno co sa deje na SR pretoze ja sa tam nechystam najblizsich 15 rokov vratit. kazdopadne ak by si vedela o pripade ivany boorovej viac tak by si rozumela, ze nevinna mala zmena zakona pripravila nastroj na neodovodnene odoberanie deti z rodin. nedeje sa to hromande, deje sa to pekne potichucky, a to len u niektorych "vyvolenych" ktori su potom pred svetom za blaznom , ze takto to urcite v civilizovanej GB nemoze byt!! lebo co je raz v zakone tak sa len tazko meni. preto by som si na to dala velky pozor. inac tvoj nazor ti neberiem.

zigzag
10. mar 2013

@soldi gakujem za uznanie 🙂