Odklad očkovania do dvoch rokov života dieťaťa

lenyy
20. aug 2013

ahojte. je tu mnoho tem o ne/ockovani, ale mna konkretne zaujima problematika odkladu- konkretne: nase 6 mesacne dieta nema zatial ziadne ockovania/odmietli sme, ale s tym, ze ockovat chceme ale s odkladom min do 1,5 roka / a to tiez potom planuje len niektore ockovania/.
Otazka na Vas je, ci je tu niekto kto dal takyto odklad a potom zaockoval, ci je tym ozaj moznost eliminacie neziaducucich ucinkov ockovania/zrelsi imunitny system/, alebo je to to iste akoby som malu dala zaockovat v utlom veku.
Pripadne je tu niekto kto dal odklad , potom zaockoval a olutoval? alebo olutoval ze dal odklad🙂? jednoducho vas nazor na odklad od ockovania do 1,5-2 roku zivota. vdaka moc za kazdy objektivny nazor.

evittam
22. sep 2016

@lucinocka Ale veď ja sa nikde nehádam. Napísala som len svoj názor - ty si si z toho "vytiahla" svoje a začala si túto viac-menej nezmyselnú debatu a sama si si začala domýšľať ako čo a kde ohľadne mňa a mojej rodiny. Ja som sa slušne vyjadrila k téme. Oslovila si ma - odpovedala som ti. Ani hádkou ani ničím iným - len a len slušnou konverzáciou.
Mne je tiež jedno či niekto očkuje alebo nie - každý máme nárok na svoj názor, postoj k životu a hlavne rozhodnúť sa ako chceme. Väčšina ľudí okolo mňa očkuje - neriešim - ako oni neriešia to, že my neočkujeme. A aj tebe želám pekný deň.

evittam
22. sep 2016

@alexandramaria Majú iné starosti ako pár hysterických matiek. 😉

adsumus
22. sep 2016

ženy neopuštajte temu, tieto osoby každeho za vyhánaju a to nie je dobre pre nikoho. okrem nich teda.

evittam
23. sep 2016

@adsumus Ty osoba - koho som ja kde a kedy "vyháňala" ? 😀

extempore
23. sep 2016

Neočkovať dieťa je prejavom nezodpovednosti a tmárstva niektorých rodičov, povedzme si úprimne, najmä matiek na MD, ktoré nevedia čo s voľným časom a čítajú rôzne pseudovedecké články o škodlivosti očkovania. Navyše, je to protizákonné! Keď pôjde môj syn do škôlky, určite budem vyberať len takú, kde neberú neočkované deti.

aristka
23. sep 2016

@evittam prosím ta a ten suchý chleba pečieš doma a v čom ,kedže chemicky ošetrené a spracované je všetko ....keďže píšeš ,ako deťom nebudeš dávať chem.svinstvá a pokiaľ viem ,bývaš v ba a tam máš záhradku a deti chodia v maskách po ulici ,keďže ba má pravidelne vysoko prekročené limity znečistenia vzduchu...

tin007
23. sep 2016

@extempore Informacia o tom, ktore dieta je a ktore nie je ockovane nie je verejne pristupna. Ak by nahodou zamestnanec skolky prezradil takuto informaciu, porusil by zakon na ochranu osobnych udajov. Nehovoriac o tom, ze neockovanie nesmie byt dovodom neprijatia dietata do MS - mozes si k tomu najst metodicke usmernenie Min. vnutra napriklad.

evittam
23. sep 2016

@aristka Tvoje provokacie su uz smiesne. A nevies o mne vôbec nic. V BA nebyvam a nemam tam ani zahradku. 😀

extempore
23. sep 2016

@tin007 čo sa tu oháňaš zákonmi a usmerneniami? aj neočkovanie je protizákonné. A keď máš známosti, tak sa dozvieš hocičo. Prax hovorí o inom a už mi viaceré známe hovorili o tom, že sa ich pri prijatí do škôlky pýtali na očkovania a že im povedali, že neočkované deti neberú a pod.

evittam
23. sep 2016

@extempore Áno dozvieš sa hocičo ak máš známosti - ale pozor aby potom tá tvoja nebola stíhaná za porušenie zákona. 😉 A to čo píše @tin007 je pravda. Oficiálne ti nemôžu na vyrozumenie o neprijatí dieťaťa do škôlky napísať, že ho nevezmú kvôli tomu, že je neočkované. A ak by mi toto niekto povedal do očí - tak to aj nahlásim na príslušných miestach.

tin007
23. sep 2016

@extempore To som pisem (podla teba ohanam zakonom) je fakt, existuje o.i. Metodické usmernenie č. 3/2014 k prijímaniu detí do materskej školy (zo stranky Min. vnutra), kde je jasne uvedene (citujem): "Vseobecne zavazne pravne predpisy v skolstve neukladaju povinnost riaditelke materskej skoly vyzadovat udaj o povinnom ockovani. Z uvedeneho vyplyva, ze pre prijatie dietata do materskej skoly nie je potrebne, aby sucastou potvrdenia o zdravotnom stave dietata bolo aj potvrdenie o absolvovani povinnych ockovani, a tiez toto nemoze byt dovodom pre neprijatie dietata do materskej skoly."
Moje skusenosti z praxe su take, ze toto usmernenie vylepili na dvere skolky, aby rodicia vedeli co a ako a zobrali aj deti neockovanie, aj ockovane ciastocne.

tutu_1
23. sep 2016

A ja ze kde sa podeli tie platené hviezdy z inej diskusie 😀
Zaujímavá téma i keď niektorí sa snažia ju zahltiť príspevkami mimo tému. My mame tiež odklad. Tetanus sme absolvovali v zahraničí, vakcínu sme kupovali za vlastne v Maďarsku. Ostatne riešime s pediatrickou aj další postup, ale zas ja mam staršie dieťa ktoré až na 5-6 rok absolvovalo očkovania. Každopádne je dobre si nájsť normálneho pediatra, ktorý je ochotný vás počúvať, vysvetlit veci a viete nájsť spoločne schodnú cestu. Pri druhom nemám jasno ale toto sa mi pozdáva ako dobrý kompromis odložiť očkovanie až je dieťatko väčšie.

darja12
10. máj 2017

@lenyy ahoj, ako ste to poriešili, sme v rovnakej situácii.. máme 19 mes dieťa, komplet nezaočkované a chceme ju dať očkovať v dvoch rokoch.. Ďakujem

darja12
10. máj 2017

prijali vám nezaočkované deti do škôlky?

evittam
10. máj 2017

@darja12 Nezaockovanie nesmie byt dovod na neprijatie do skolky. A len teraz sa podavali prihlasky. Nikto u nas nic neriesil. Rozhodnutia budu zaciatkom juna. Potom sa spytaj.😉

jance333
14. mar 2018

chcela by som oživiť túto tému a opýtať sa, či niečo okrem zdrav.stavu berú lekári ako relevantný dôvod na odklad očkovania. totiž, dcérka je vzrastovo drobná (od narodenia), v 8 mes. má 6kg, veľkosť 68 (takže tak na 4-6mes.), jej rovesníci majú 9-12kg, čo tak sledujem. príde mi šialené nebrať na toto ohľad a šľahnúť do tak rozdielnych telíčiek rovnaké dávky vakcíny 😒 prvé 2očko máme za sebou, mala teploty,ale inak ok, no ďalšie by som rada odložila, hlavne MMR až po 2 roku. myslíte, že by to šlo? naša lekárka je super, ale ohľadom očkovania nie je veľmi prístupná diskusii 😔

evittam
14. mar 2018

@jance333 Nie, bohuzial a cest vynimkam, nic neberu do úvahy. Vsetko sa však da ak sa chce, ale ako pises lekarka ide "po svojom". Ale neviem aky máš problém-proste povedz nie.

jance333
14. mar 2018

@evittam nechcem drastické "nie". chcem "áno, neskôr" 😂 no uvidím ako to bude. ešte máme čas, ďalšie očkovanie v roku, takže do leta premyslím taktiku na lekárku

evittam
14. mar 2018

@jance333 Prečo drastické? Je to tvoje dieta. Tak povedz co chces.

jance333
14. mar 2018

@evittam však poviem, len som chcela vedieť, aké sú relevantné dôvody odkladu. nič viac.

syssu
14. mar 2018

@jance333 ahoj, moje dve dcéry majú obe mmr až po 2. roku, len na moju žiadosť.. paradoxne viac hundrala sestrička ako doktorka.. teraz tretia mala oddelené aj pneumokoky a hexu, čo sa tiež bežne nerobieva a takisto nebol problém.. všetko je to o komunikácii a o ľuďoch..

evittam
14. mar 2018

@jance333 Relevantné dôvody pre pediatrov, bohuzial, neexistujú. Ako vidis ani vasa pediatricka nie je prístupná diskusii.... Cest vynimkam.

jance333
14. mar 2018

@syssu
@evittam ďakujem, baby. ono s lekármi je niekedy ťažko. ja rozumiem, že sa toho od rodičov tiež napočúvajú, ale každému ide o zdravie vlastného dieťaťa predsa

fishie
14. mar 2018

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC28...

ja len na margo tych, co sa ohanaju, ze neexistuje studia potvrdzujca skodlivost ockovania....v linku najdete presne studiu, ktora potvrdzuje degenerativne ucinky adjuvantu aluminium hydroxid. Moja dcera dostala len jednu hexu a tym sme skoncili. Ockovat som dala az v polroku, kvoli nizkej porodnej vahe. Mala horucky vyse 40 a postupne som si vsimla, ze prestala hlaskovat (co dovtedy bezne robila) a namiesto toho zacala vydavat len hrdelne zvuky, nasledne odmietala jest, bola spava a vela sa potila, po 4 mesiacoch od ockovania na moju ziadost urobila dr krvny obraz a zistila sa silna anemia (hrozila transfuzia krvi) Dr zacala pichat B12, mala uzivala kys listovu a pomaly sa davala dokopy, o niekolko dni zacala znova blabotat. Viem, ze pediatri a cast verejnosti vsetko pripisuje nahode a skodlivost ockovania odmieta, ale to mi je uprimne jedno. Ak dam druhu dceru ockovat, tak urcite nie v case, ked sa vyvija mozog a imunita, takze najskor po 2 rokoch (aj to je otazne, ci vobec)

ali_inzercia
3. máj 2018

Tak co, nasiel uz niekto sposob, ako odlozit ockovanie a nepohnevat si pritom pediatricku? 😁 zaujimalo by ma, ako sa s nimi rozumne dohodnut. Chcela by som posunut aspon na 6m.

darja12
4. jún 2018

@lenyy ahoj, už ste očkovaní? moja má v sept 3 roky a nie je ešte vobec. ale zvažujeme. ako ste dopadli? zvažujeme len hexu..

darja12
4. jún 2018

@evittam zozbrali vás do školky? nás nie.. uplne neočkovaná

evittam
4. jún 2018

@darja12 Samozrejme. To,ze je dieta neockovane nesmie byť dôvodom neprijatia.

nikoooola
5. jún 2018

Ja mám trojmesačneho synčeka a ešte nie som rozhodnutá či ho budem ockovat, takze zatiaľ požiadam o odklad, som zvedavá čo mi na to doktorka povie...

darja12
5. jún 2018

@evittam a teda kolko ročné máte dieťa? uplne neočkované? a uviedla vám to dr do prihlášky? nám hej