Rizikové faktory pre poškodenie dieťaťa očkovaním

peter952
13. máj 2016
Používateľ peter952 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od peter952.

Skratene citacie z knihy “Ockovanie jeho ucinky, nasledky a liecba 2. diel” autor MUDr. Ludmila Elekova str. 17 -20

1. Rodinna anamneza

- Rodinna anamneza, akakolvek toxicka zataz rodicov, hlavne matky pred pocatim, pocas tehotenstva a kojenia.
- Infekcie matky pred a pocas tehotenstva.
- Hormonalna liecba, dlhodobe uzivanie antikoncepcie.
- Rodinna anamneza alergickych a autoimunitnych ochoreni.
- Rodinna anamneza narusenia crevnej flory.
- Rodinna anamneza neurologickych poruch.

2. Osobna anamneza
- Nefyziologicke tehotenstvo alebo prichod na svet, napr. cisarsky rez.
- Nekojenie.
- Akakolvek medikacia v obdobi pred ockovanim.
- Akekolvek lieky hlavne antibiotika.
- Prerezavanie zubov.
- Znamky naruseneho imunitneho systemu.
- Deti so znamkami naruseneho nervoveho vyvoja.

“Deti ktore maju niektore z uvedenych rizikovych faktorov v anamneze, by nemali byt ockovane vobec. Alebo ovela neskor a menej. Ockovanie ma zlepsit zdravie deti, aspon tomu verime a je tym argumentovane.Vyhody udajne prevazuju riziko – to uz neplati, ako verejne priznal prof. MUDr. Roman Prymula, DrSc. Avsak pre deti s vyssie uvedenymi faktormi v anamneze je ockovanie zarucene viac rizikovejsie ako vsetky choroby dohromady. “

tobnuf
13. máj 2016

ZENY ANI NA TOTO NEREAGUJTE!!

peter952
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
adsumus
13. máj 2016

@peter952 mna by zaujímal ten cisársky rez, na základe čoho pani doktorka tvrdí, že dieťa by nemalo byť vobec očkované?

alias313
13. máj 2016

Väčší blud som tu už dávno nevidela a to sa tu veru popíše kadečo😁😁😁😁môj názor...

peter952
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
monicm
13. máj 2016

@peter952 Ja dám len jednu otázku k tomu cisárskemu. Ako to môže vedieť. Mohla porovnať rovnaké dieťa za rôznych podmienok? A hlavne, to takým malým drobčiatkam robili nejaké testy, aby to mohli porovnať. To snáď nie!!!!!!

alikaa
13. máj 2016

@monicm Prave mikrobiomom sa zaobera film Mikroporod, ktory bude odvysielany vramci Ekotopfilmu v Bratislave a v Banskej Bystrici, buduci tyzden (odporucam kazdemu si pozriet, hlavne zdravotnikom) - http://www.ekotopfilm.sk/program-bratislava/#rd... - V tomto filme vysvetluju aky velky rozdiel je medzi osidlovanim bakteriami pri vaginalnom porode a pri porode cisarskym rezom. Dieta sa pri cisarskom reze nezoznami so specifickymi bakteriami, ktore ma sancu spoznat iba pocas vaginalneho porodu. Aj vdaka tomu maju deti narodene cisarskym rezom vacsiu nachylnost na alergie, ekzemy, autoimunitne ochorenia a pod. Velku ulohu zaroven zohrava aj bonding po porode, v kontakte koza na kozu s babatkom, kde je dalsie velmi dolezite zoznamovanie sa s bakteriami matky, resp. oboch rodicov. V sucasnosti sa v ramci vyskumu snazia zaviest este pred cisarskym rezom, matke gazu do vaginy, ktorou po vybrati babatka, potru cele babatko, aby malo sancu na lepsiu imunitu pocas celeho zivota. Vsetko je vysvetlene vo filme

peter952
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zita19
13. máj 2016

Kristovanoho!!!! Uz zas?

margarita
13. máj 2016

ufff, ale mne teda odlahlo, baby, ze nebudem az taka chudera, co ockuje vsetky svoje deti, aspon ze som ich porodila vaginalne, snad mi potom odpustia to ockovanie
😀

mna by ale viac zaujimalo, ci
@peter952
mas nejake vlastne deti a kolko Ti platia za zvysovanie navstevnosti tejto stranky?

peter952
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lennkka17
13. máj 2016

moje dieta splna vsetky rizikove faktory v osobnej anamneze okrem toho kojenia a je autista. nieco na tom urcite bude a ma vsetko ockovania

margarita
13. máj 2016

@peter952
dakujem za Tvoju odpoved, ale fakt nechapem, preco svoju energiu mrhas tu, myslim,ze kazda aspon priemerne gramotna matka na materskej, a ze je nas tu dost, sa uz v zivote a aj tu na MK stretla s info, ktore tu tak vehementne predhadzujes v takmer kazdej piatej diskusii 😉

mnohe, vratane mna, tymto absolutne nepresvedcis, skor naopak este utvrdis v nazore, ze odporci ockovania su len fanatici.
hmm?

peter952
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zita19
13. máj 2016

@peter952 najsamvacsi antivaxguru Ing. M. Filo z teba musi mat velku radost. Urcite si jeho uplna a dokonala reinkarnacia na MK. Zasluzis si pochvalu na vlnach Slobodneho vysielaca. Myslim, ze by ti mali venovat nejaky ten vysielaci cas v Prime Time. Dokonca aj previdelnu relaciu v PT by si si zaluzil...

margarita
13. máj 2016

@peter952
no ani ja nie som ziadna vedma alebo jezibaba 😀
ale mozem Ti po 10 rokoch stravenych na tomto fore prorokovat, ze neskoncis dobre...ja nepoznam po mene ani jedneho Tebou spominaneho autora, ale mam maturitu 😎 dokonca aj vysku a citat viem a guglit tiez, takze naozaj nepotrebujem
Tebou vybrane a prepisane vytahy nejakych stati nejakych knih, ku ktorym sa v pripade zaujmu viem dostat tiez, v kniznici aj knihkupectve som uz neraz bola 😀
a budes sa divit, ale aj vacsina zien tu na tomto fore.

opakujem, mrhas casom a energiou a akurat sa Ti bude stikutat od toho, ako Ta tu niektore diskuterky, a povedzme si, opravnene 😝 , budu popotahovat.

radsej zbieraj smeti po sidlisku, alebo zachranuj velryby alebo dazdove pralesy, prosim Ta, ale nevykopavaj otvorene dvere hromadenim dalsi anti ockovacich tem.
myslim to fakt ze v dobrom.
🙂

adsumus
14. máj 2016

@peter952 dakujem za odpoved, teda špatná mikroflora v čase po narodení, to je hypoteza pokial som správne pochopila. Môžem vedieť aký to ma vplyv na očkovanie v troch mesiacoch a teraz pozor nezaujímaju ma hypotezy,názory ani ked maju logiku potrebujem vedecke dokazy, čím to má elekova podložene? nebudem predsa riskovať že mi dieťa ochorie na záškrt, čierny kašeľ alebo tetanus na základe nedokázaných hypotez.

Takže po prvé. Prečo by dieťa narodene sekciou nemalo byť očkovane, chcem vedieť konkretny vplyv črevnej mikroflory očko a neočko dieťa na očkovací mechanizmus,ako ho presne ovplyvnuje. Ktoré konkretne črevne bakterie chýbajuce dieťaťu narodenemi sekciou su potrebne pre uspešný priebeh očkovania? Dokázane veci, nie hypotezy, prosím.

A po druhe ake dokazy poskytuje Eleková v rozdiele medzi očko a neočko deťmi, ked sa narodili sekciou alebo vaginálne, štatistiky poprosím. Kolko deti porovnávala, že dospela k takemu záveru. Mali tieto deti viac nežiaducich účinkov, netvorila sa imunitna odpoved, prestali kakať, čo presne hrozí dieťaťu narodenemu sekciou, ked ho zaočkujeme? Ja verím, že Eleková ma tento názor podložený študiami, bud svojimi alebo niekoho iného.

Lebo ono to je tak, že doba praje konšpiráciam a ludia maju radi veci, ktoré po troch vetách dávaju pocit, že to má logiku, ale su tu aj rodičia, ktorí chcu vedieť viac, pretože tvrdiť môže kto chce čo chce, ale ak to nemá ničím podložene, je vypovedná hodnota takých vyjadrení rovná nule, prípadne môže isť o názor schopný poškodiť zdravie dieťaťa a su tu aj rodičia, ktorí na základe neoverených informácii dieťa nezaočkovali a ochorelo im s doživotnými následkami alebo aj zomrelo, ide o vela, takže tie dokazy tvrdení elekovej poprosím.

Rodičie neočkovali: Pediatria pre prax Závažné následky pneumokokovej
meningoencefalitídy http://www.solen.sk/pdf/ba4d71dd66c1479d7ca877e...

aristka
14. máj 2016

@peter952 akymi bakteriami je kolonizovane dieta narodene sekciou a akymi ked je narodene spont.porodom...

moni244
14. máj 2016

@alikaa vau, dalsia fanaticka, tlaciaca do prirodzeneho porodu? Cize dieta, co sa narodi cisarskym, by ani nemalo ist do spolocnosti, aby neohrozilo ostatne vaginalne deti 😉 to ti fakt neznie divne, co tu tvrdis?

alikaa
14. máj 2016

@moni244 ja nic netvrdim, pisla som o filme Mirkoporod, ktory sa bude buduci tyzden premietat a odporucila som ho pozriet vsetkym zdravotnikom. Doktori tam vysvetluju porod z hladiska osidlovania dietata bakteriami tesne po porode a tiez ako pomoct detom po cisarskom reze, aby o dolezite bakterie neboli ochudobnene. Vsetky informacie vo filme vyplyvaju z vyskumov a faktov, su tam rozhovory s doktormi, ktori sa touto temou roky zaoberaju. Nevidim na tom nic fanaticke.

kbeata
14. máj 2016

a to ako sa bavite s alikou a s petrom? 😠
hodi sem temu a negramotne sa zacnete vyjadrovat?
nemozte to rozvit diskusiou ako napr.adsumus,niezeby som si ho zastavala,ale reagujem na prvy prispevok od tobnus

monika15
14. máj 2016

OMG>... akoze to fakt fajne sponzorujete ten konik ze tu vsetko mate dovolene ;);)
wow aj ja chcem take privilegia 🙂) dakujem

tobnuf
14. máj 2016

@kbeata draha negramotna si ty.. nie tobnus ale TOBNUF .. 😉 na moj pripevok reagovat nemusis lebo bol miereny pre inteligentne zeny a nie pre teba.. kludne ved s tym alebo s tou autorkou diskusii kolko chces.. isto si taky isty blazon ako on 😉

kbeata
14. máj 2016

@tobnuf pre mna Novinka 😀 ,ze tvoj prispevok ,citujem:miereny pre inteligentne zeny
som zvedava ktora inteligentna baba sa k tebe prihlasi 😒

tobnuf
14. máj 2016

@kbeata ty to evidentne nie si 😉

aristka
14. máj 2016

@alikaa no najme treba takeho streptokoka alebo chlamydie treba pchat dietatu do pusky ....inak myslim si
ze dietatko ide von cez posvu zo zavretou podkou a v nosea stuple ...asi pre nieco nevypadnu skor a ja mu mam pchat do pusy tampon zo šuši....vam fakt to eko prerasta cez hlavu...inak ked si zobrries .ty nepotrebujes ani probiotika doma ak su napr.trav .problemy ....kupis tampony .pichnes do posvy a potom das cmulat detom...a flora je obnovena...

aristka
14. máj 2016

zo zavretou puskou...

kbeata
14. máj 2016

@tobnuf samozrejme ze nie,inac by som sa predtym nevyjadrila ze reagujem na poniektoré "negramotné vyjadrovanie"

sova76
14. máj 2016

@adsumus Pokiaľ viem, v pošve sú akurát acidobaktérie.... no netuším, aký súvis to má so sekciou..., keďže pri bežnom pôrode je kopa iných výlučkov a bežná flóra je narušená... Je to divné. Medzi nami, tieto baktérie, keby tak strašne chýbali telu dieťaťa, by sa dali podávať aj rozpustené v tekutinách...

tobnuf
Odpoveď bola odstránená
Zobraz