Skúsenosť s homeom Thuya occidentalis 15 CH

jadinka
6. dec 2013

Maminky máte niektorá skúsenosť s homeopatikom Thuya occidentalis 15 ch ako prevencia pri nežiaducich účinkoch z očkovania? (horúčka, začervenanie a pod.) Tie, ktoré nie ste stotožnené s homeopatikami alebo očkovaním, sa prosím, nezapájajte.

stasten
6. dec 2013

Máš rada homeopatiká, tak by ti nemal by problém stotožniť sa (aj bez skúsenosti) s Thuya, že je dobrý (aj keď je totálne na figu.)

sense
6. dec 2013

@jadinka tiez mi to bolo odporucene, ale neskusili sme....nastastie tretie ockovanie prebehlo bez neziaducich ucinkov...

zahradka76
6. dec 2013

pocujem prvy krat o takom homeopatiku, ja som pri svojich detoch nic nedavala, iba naplaste proti bolesti na mieste vpichu. A aj ked by sme zase ockovali, tak by som to nedala, podla mna je to zbytocne. Zdrave dieta ockovanie zvladne aj bez toho.

prevenar
6. dec 2013

neockuj a je po dileme ^^ - homeopatika su velmi slaba naplast na to, co vakciny sposobuju detom . je to ako , ked tazky fajciar pije bylinkove caje, aby bol zdravsi ^^

- pozri si zlozenie vakcin -
http://www.slobodavockovani.sk/news/prehlad-ock...

http://www.slobodavockovani.sk/clanky/zlozky-va...

a odporucam skupinu - https://www.modrykonik.sk/group/1799/

- popripade fotoblog - https://www.modrykonik.sk/blog/prevenar/?from=ub

jadinka
autor
7. dec 2013

@prevenar už som v podobnej skupine 😉 ale dakujem za názor

nikimax
7. dec 2013

@jadinka Homeopatikum thuja ti nezaručí, že tvojmu dieťatku sa po očkovaní nič nestane.....Thuja sa dá použiť až následne po vzniknutých komplikáciach (ak odporučí homeopat a je v danom prípade vhodná) po očkovaní, nie preventívne vopred.....My používame homeopatiká, ale až ked očkovanie dostalo nášho syna do takého stavu, že medicína nemá čo ponúknuť....Načo pichať do dieťaťa jedy- vakcíny a následne ich z neho "vyháňať" , ked vôbec nemusíš očkovať a tak s istotou zabrániť než. účinkom vakcín, ktorých sa bojíš.... 😨 😖 Takže: moja odpoved- bud, alebo...... ☹

prevenar
7. dec 2013

@jadinka no podobna mozno hej - len v ziadnej podobnej nie je cez 1700 uzivatelov 🙂. rado sa stalo 🙂 zatial .

popripade si pozri nieco o realnej ucinnosti vakcin - z oficialnych slovenskych a ceskych statistik zistis, ze nic moc ^^

https://www.modrykonik.sk/blog/prevenar/message...
https://www.modrykonik.sk/blog/prevenar/message...

jadinka
autor
7. dec 2013

@nikimax a dávala si aj Thuyu? Máš s nou skúsenosť?

mimake
7. dec 2013

@jadinka my sme dali a mala nemala ani teplotky ani ziadne ine reakcie. Ci to vsak bolo z toho to je tazko povedat

jadinka
autor
7. dec 2013

@mimake nas mal teplotky pri druhej dávke, teraz pojdeme na tretiu, tak uvidím, či pomôže alebo nie

mimake
7. dec 2013

Vyskusaj uvidis, my sme davali 5guliciek den pred, v ten den a den po ockovani.

nikimax
7. dec 2013

@jadinka Na nášho syna nepasovala thuja (obraz lieku), my berieme Cinu, ale až na NASLEDKY vakcín....Náš syn po očkovaní upadol do autizmu a dávame ho dokopy už viac ako 3 roky.....Thuja viac pasuje vraj na očkovanie proti kiahňam....Ale dajú sa použiť aj iné lieky napr. pulsatila, ledum, hypericum,silicea.....Vravím, je to individuálne, najlepšie je sa poradiť s fundovaným homeopatom....asociacia homeopatov.sk Ak ste mali už nejaké nežiadúce účinky (predpokladám, že áno) a dáš ho znova preočkovať, môžu nastať vážne komplikácie až poškodenie do budúcna, už na hlbšej úrovni, z čoho sa bude dostávať dlho, ak vôbec...... 😔

jadinka
autor
7. dec 2013

@nikimax a čo znamená, že nepasovala?

nikimax
7. dec 2013

@jadinka to je veľmi obsiahle, skús si vyhľadať THUJA OCCIDENTALIS a charakteristiku a obraz homeop. lieku.(napr. stránka vilcakul.estranky.cz)- poštuduj.....Je tam uvedené na aký typ dieťaťa/človeka sa hodí....Napr. tlsté deti s červenou tvárou, nezdravou pokožkou, zimomravé, skôr ľavostranné, mávajú lupiny, sú veľmi tvrdohlaví atd.- to pasuje na thuju..... Každý liek nepasuje každému človeku, ja som myslela, že ked dôveruješ homeopatií, že to vieš..... 😵 Je to individuálne a MUSI liek pasovať na konkrétneho človeka, preto ti radím homeopata.....To čo napríklad pomohlo u tvojej susedy, u teba nezaberie...Každé dieťa je inééé, preto potrebuje každý niečo iné. A preto je očkovanie rad-radom nezmysel....u niekoho sa nič nestane (alebo až neskôr) a niekoho to položí.... 😔 A dopredu (pred očkovaním) ti nikto neodhadne, ako dopadne zrovna tvoje dieťa, je to lotéria.... 🙄

jadinka
autor
7. dec 2013

@nikimax ja doverujem homeopatii na zaklade vlastnych skusenosti, mne vždy zaberie a aj synovi 😉

jadinka
autor
7. dec 2013

@nikimax este stale si mi neodpovedala na otazku, že ako to tvojmu synovi nezapasovalo..mal nejaké reakcie po podaní Thuje, alebo to nezabralo?

jadinka
autor
7. dec 2013

@jadinka aj preto sa tu pýtam na Thuju, lebo este s nou nemám skúsenosť, že ako zabrala alebo nezabrala iným mamičkám, ktorú ju podali, resp. aké majú s nou skúsenosti...

jadinka
autor
7. dec 2013

@nikimax aj preto sa tu pýtam na Thuju, lebo este s nou nemám skúsenosť, že ako zabrala alebo nezabrala iným mamičkám, ktorú ju podali, resp. aké majú s nou skúsenosti...

catko
7. dec 2013

@jadinka ahoj.dovolim si ti napisat par viet, snad rad ohladom tovjej otazky.my sme nehcceli ockovat,po dlhom predlhom studiu sme sa rozhodli ze budeme..zijeme mimo svk a vakcinu sme si mohli zvolit takze nas syn nema hexu...ani nebdue,a ani pneumokoka ci mmr mu nedame.dostala tetravac - dfteria,tetanus,zaskrt,cierny kasel..zijeme v casti krajiny kde je vela pristahovalcov z afriky,nie na svk cize i toto ovplyvnilo nase rozhodnutie.aby sme predisli alebo aspon znizili riziko NU postupovala som nasledovne : ockovany bol az v 12 tom mesiaci, tetravacm ktory ma mensie mnozstvo hlinika - 0,3 oproti 0,82 co ma hexa. Pred ockovanim som mu merala tyzden teplotu, drzala mimo kolektivu a davala vitamin d,c,rybi olej den pred ocko homeopatika apis mellifica...tiesom davala dalsie tri dni...neskor som obdrzala odpoved od dr.Elekovej ktora mi radila potenciu 30C my sme mali bohuzial len 5C. Vseobecne radila 30C podat den pred , a hned po.A miesto pichnutia hned hned chladit.

nikimax
8. dec 2013

@jadinka odpovedala som ti......na moje dieťa sa thuja nehodila, homeopat mu predpísal iný liek (nechcela som na ňom robiť pokusy) a určite mal na to dôvod. Ja si nedovolím homeopatiká podávať, len tak hore-dole.....Je to INDIVIDUALNE.....niekomu tento liek pomôže, niekomu nie.....Neviem, či mi rozumieš, nikto nevie, či sa thuja hodí zrovna pre tvoje dieťa a v akom riedení/ potencií ju máš podať. Radím ti odborníka - hmeopata, ktorý ti ten správny liek pre TVOJE dieťa odporučí......prosím, napíš mi, či tomu rozumieš, čo píšem.....dakujem. 😉

adsumus
8. dec 2013

@nikimax Môžem sa spýať? Na tvoje dieťa sa tuja nehodila, čiže ste ju skúšali a nezabrala? Aká bola cena? Ten iný liek už bol zadarmo? A aký to bol liek?

nikimax
8. dec 2013

@adsumus odpovedala by som rada, keby som vedela, že sa pýtaš úprimne (ale kedže si známa "firma"....)...Ty tiež berieš lieky, na ktoré si trebars alergická, no asi nie.....Načo by som ju skúšala???Len tak zo špásu? Ked môjmu dieťaťu sedí liek iný a zareagoval naň........A bol zadarmo, dostal ho po návšteve priamo od homeopata, s uvedením dávkovania.....A prečítaj si moje 3 príspevky k tejto téme, nebudem sa opakovať do aleluja..... 🙄

adsumus
8. dec 2013

@nikimax Skúšala si teda tú tújú alebo nie? Pýtam sa úprimne, lebo ja som tiež skúšala, síce nie tújú, ale iné homeo a akosi mi to nič nerobilo. Môžbyť zlá farba vlasov?

nikimax
8. dec 2013

@adsumus 😠 😠 😠 😠 😠

kbeata
8. dec 2013

@adsumus tebe túja nepomoze,ale raz som citala,odporucam,vola sa to myslim viágra 😉

adsumus
8. dec 2013

@kbeata 😀

mano5
9. dec 2013

@kbeata Ked to nemas s kym robit, tak ani viaaagra ti nepomoze ☹ .

anima9
9. dec 2013

Mano5 nám zosmutnel @kbeata, nože ho prituľ trošku 😵

alikaa
9. dec 2013

@jadinka Ja som citala, ze Thuya je na stare vakciny, co boli v 80-90tych rokoch, na tieto nove vakciny thuya nezabera. Co viem, tak sa odporucaju tzv. potencovane homeopaticke vakciny. Kazda vakcina ma svoju homeopaticku potencovanu vakcinu. Je to vyrabane zo zvysku co ostal v ampulke po vpichnuti vakciny.

nikimax
9. dec 2013

@alikaa áno presne tak, aj na detox po očkovaní sa používajú.....Ale to musí odporučiť/predpísať homeopat....Podávajú sa vzostupné potencie 5,9,30....atd až 10 000 podla potreby a hlbky poškodenia...... 😔 Inak predpísať správny liek, je veľmi ťažké....Ale už máme za sebou prvé slová, aj ked len občas sa podarí...... 😵