Stratený očkovací preukaz - 10 eur

martinkkka22
23. nov 2016

Baby mam otazku ohľadom našej doktorky z Piešťan. Ide o "stratený očkovací preukaz". Dnes som bola so synom na 6ročnej preventívnej prehliadke a chcela ho očkovať, ale nakoľko kašlal, odložili sme to o týžden. Keď sme boli na 3ročnej prehliadke sestrička si tam nechala jeho očkovací preukaz. Teraz doktroka tvrdí, že ho tam nemajú a za "vystavenie" nového očkovacieho preukazu sa platí 10Euro. Stalo sa vám uz niečo podobné?

sissy27
23. nov 2016

@martinkkka22 ja ani dcéra očkovací preukaz nemáme... Dcéra mala chvíľu, potom ho tuším roztrhal pes, náhradný som ani nepýtala... Neviem, je dnes niekde povinnosť sa tým preukázať? Veď v prípade potreby ti lekár musí vystaviť potvrdenie / výpis zo zdravotnej karty, kde tie očkovania musia byť zaznamenané.
Vôbec by som to neriešila.

martinkkka22
autor
23. nov 2016

@sissy27 no ved ja si tiež myslím, posielala som otázku aj na stránku sprievodcaočkovanim, som zvedava, čo mi odpíšu, len ako to mám vysvetliť doktorke že preukaz nepotrebujem nový a nie som zaňho ochotná zaplatiť 10euro!!!!

tanina724
23. nov 2016

5 ročná dcéra ho má, mladšia už nie. Keď som bola so staršou na preočkovaní, povedala som, že som zabudla preukaz. A dr.na to, že oni ho nepotrebujú. Je to len pre moju informáciu, inak ho netreba.

pribinak
23. nov 2016

Vsak ho nepotrebujes, vsetky záznamy o očkovanie ma tvoj syn v zdravotnej karte
Urcite by som za take zrkadielko nedala 10e, reálna hodnota je asi tak 50centov

martinkkka22
autor
23. nov 2016

@tanina724
@pribinak a nebude ho potrebovať niekedy ked pojde do školy? zajtra zavolám sestričke a opýtam sa na to, aj ja si myslím, že je to len zarábanie...

pribinak
23. nov 2016

@martinkkka22 moj syn je teraz prvák na zs a nic take nepotreboval

janinah
23. nov 2016

nedaj sa oblbnúť,vúbec ho nepotrebuješ ani do školy ani inam

glorikarebeka
23. nov 2016

@martinkkka22 a dobre so to pochopila oni ho stratili a ty to mas zaplatit?ak ano tak sestricke aj lekarke dobre J.BE

vams
23. nov 2016

Ja mám tri deti a žiadne ockovacie preukazy sme nikdy nemali a ani to nikto od nás nepýtal. Veď je to zaznacene v karte.

bluka2
23. nov 2016

Do niektorych krajin ked cestujete, treba na hranici ukazat ockovaci preukaz..

pribinak
23. nov 2016

@bluka2 hm, precestovali sme kus sveta, ale nikde to od nas nepýtali

cucoriedka337
23. nov 2016

my sme dostali a hned ako sme prisli na prve ockovanie dala som ho doktorke ze nech tam napise co treba a ona povedala ze ho ani nosit nemusime, ze to nieje povinne, tak od vtedy ani nenosime :D

bluka2
23. nov 2016

@pribinak no vidis a odomna to pytali zrovna dnes v abidjane

pribinak
23. nov 2016

@bluka2 hm, Afrika ma sice svoje špecifiká, ale to skor na vašu ochranu ako na ich ochranu pred nejakou európskou chorobou

bluka2
23. nov 2016

@pribinak hej, ale vazne vsetci zaradom ukazovali a bolo to prevazne africania, kedze som bola na Leute z dakaru. Mali tam dokonca aj nejaku kancelariu/ budku na to rovno pri pasovej kontrole, rozmyslala som ci tam ockuju alebo co, neviem. Chceli ockovaci preukaz aj na viza, aj do ghany. Ale uznavam, 1. krat to niekde odomna chceli tuto v zap. Afrike

bluka2
23. nov 2016

@pribinak islo tam o ockovanie proti zltej zimnici

pribinak
23. nov 2016

@bluka2 vsak zas nebudem sa hádať, moze byt, iba som napisala zas svoju skusenost

martinkkka22
autor
24. nov 2016

@sissy27
@tanina724
@pribinak
@janinah
@glorikarebeka
@vams
@bluka2
@cucoriedka337 ahojte, nakoniec som dnes ráno hned volala sestričke, či si ho musím nechať vystaviť, povedala mi, že to nie je povinnosť, že očkovací preukaz bude potrebovať iba ak pôjde do zahraničia a to tiež "medzinárodný" - diky za odpovede baby.. ale zlakla som sa, lebo včera to vazne vyzeralo tak, že si ho MUSIM nechať vystaviť!!!

ramzesa
24. nov 2016

@martinkkka22 super,ze sa to vyjasnilo... ja len ze pri starsich sme automaticky dostavali ockovaci preukaz uz v porodnici, ked sa ockovalo proti TBC... potom uz nie... ked som sa na to pytala Dr., tak mi dala ocko preukaz s tym vysvetlenim, co som pisala vyssie... nic som zanho neplatila... ale keby sa neopytam, ani ho nemame 🙂 ... takze uz sa ani nedava... len ja som chcela kvoli sebe, nech viem kedy, cim a akou sarzou boli deti ockovane... mozno sa da aj z nejakej stranky vytlacit, neskusala som hladat... 10 eur... sme sa dopracovali ☹ ... za kazdu ciarku platit...

janinah
24. nov 2016

@bluka2 to sú špecialne prípady,nie naše bežné očkovania...dcéra šla do kolumbie a tiež mala potvrdenie o očkovaní...žltá zimnica,brušný týfus....či to tam aj niekto pýtal netuším,ale to sú odporúčané očkovania kvôli jej ochrane a nie,že ona by im tam tie choroby teoreticky zavliekla...

bluka2
24. nov 2016

@janinah suhlasim...

evittam
24. nov 2016

@martinkkka22 Tak môj syn je čiastočne očkovaný a nikdy nič také ako očkovací preukaz nemal a ani nemá a ani ho nikdy nikde nepotreboval - a v škole ani potvrdenie, že je alebo nie je očkovaný.....

sara07
24. nov 2016

@martinkkka22 do škôlky je tlačivo na toto

evittam
25. nov 2016

@sara07 Dovolím si ťa opraviť - do škôlky je na prihláške kolonka pre potvrdenie o zdravotnom stave dieťaťa a či je schopné nastúpiť do škôlky, ktoré potvrdzuje pediater a kde uvádza aj očkovací status. 😉

sara07
25. nov 2016

áno presne toto tlačivo som myslela, niektoré ale nie všetky tábory detské majú v tlačive túto kolonku ale to má mať len informatívny charakter, ale vieme ako sa to obchadza občas

prevenar
Autor odpoveď zmazal
Zobraz