Zomreli 2 bábätká a ďalších 29 dojčiat je vo vážnom stave

ruthmaria
11. máj 2015

ako sa mozu objavit taketo pripady,

to sa nekontroluju vakciny pred ich aplikaciou?

https://dennikn.sk/minuta/128484/

aristka
14. máj 2015

@katrinka8 ženu nie je dôvod očkovať pred pôrodom,keďže tieto generacie su očkovane a tak je tc na ustupe ,že sa pracuje na novej očko latke a prečo boli nu ,ako abcesy a regionalne lymf zliny...kedže ide o agresivnu mykobacteriu ,naša imunita ju nedokaže nijak inak zlikvidovať ,ako ju opúzdriť,tie biele krvinky ju nepohltia ,nezabiju ,ale telo zaplata ,aby sa infekcia neširila ďalej ,preto ak vieš ,že sučasťou imunit.systemu su aj lymf.uliny ,ktore zlužia ako filter špiny ,nie je nič nezvyčajne ,že tie najbližše k miestu postihnuia to schytaju.....si zober ,čo spravi malička oslabena davka mykobacterie v koži a aly by si vidieť ,čo spraví s plucami ,kosťami,mozgom.....inak tbc nie je len otazkou osad tam sa ako rizikoví očkujú,je to problem všade a ak si predstavim rok byť na kombinacii atb v izolacii a nasledne byť pod dohľadom,kedže liečbou sa mykobacterie len potlačia.....určite by som ako rodič ,ktory nema čko dieťa lebo to nestihlo nejasala....

lucus83
14. máj 2015

@katrinka8 preco by mali ockovat tehotnú ženu proti TBC? Naša generácia je očkovania aj preockovańa, mali by sme mať dostatočný titer protilátok. Vytvorenie protilátok vyžaduje určitý čas, urcite nestačia 3 dni ak narážaš na to, aby z očkovania profitovalo dieta. Nikto by nerobil taký zbytočný zákrok len tak preventívne.
S očkovaním proti TBC sa prestalo predovšetkým kvoli tomu, ze bol zaznameny pokles výskytu nových prípadov pod hranicu, ktorú určilo WHO a nad ktorú, doporučuje ockovanie.
Ja osobne som rada, ze moje deti boli este ockovanie. TBC je totiž niečo ako časovana bomba. Vobec nie je taká zriedkavá, ako si mnohí myslia. Liečba trvá niekoľko mesiacov skutočne agresívnymi liekmi, vyžaduje spoluprácu pacienta. Ukrajinská na liečbu rezistentna TBC nie je od nas až tak ďaleko. Vojensky konflikt, nedostatočná výživa, utecenectvo, zlá hygiena je ako voda na mlyn.
BCG vakcína nechráni 100% pred pľúcnu formou, ale ta je popri TBC kosti, mozgu a pod len malina. A pred tou vakcína chráni. Este spomeniem obrovsku životaschopnosť baktérie, ktorá je odolná voči väčšine dezinfekcnych prostriedkov, dokáže týždne kulminovať v klimatických zariadeniach. Nakazenie nie je síce take rýchle ako pri nadchne al chrípke, vyžaduje dlhší kontakt. No záleží aj od imunitného stavu jedinca. Dojčatá v nákupných centrách spolu s kopou Ukrajincov s neznamim zdravotným statusom. brr

grasia1
14. máj 2015

@sardinka333 trosku si protirecis.tvrdis ze v 90. rokoch neboli ziadne ekzemy a alergie a potom pises ze dnes ich ma kopu deti a tie to ''podedili'' 😕

monika111111
14. máj 2015

@sardinka333 no vieš, keby boli proti očkovaniu iba Tuhársky, Filo a Eleková, tak veru Ti poviem, očkujem zo strachu "ostošesť", ale keďže tých ľudí je už neskutočne veľa z radov odborníkov, nielen zo Slovenska, Čiech ale aj zo zahraničia, tak neočkujem. A poviem ti, že najviac ma ovplyvnili lekári, ktorí neočkujú (len sa o tom samozrejme nehovorí) a rodičia, ktorí majú doma choré deti a ich choroby "záhadne" sa objavili po očkovaní. Len z môjho okolia poznám niekoľko prípadov. Smutné, ale už je neskoro.

sardinka333
14. máj 2015

@monika111111 tak ak to berieme takto ,,plošne,, tak iste sa najde ,,neskutočne,, vela odborníkov ktorí su antivax, a neskutočne vela odborníkov, ktorí su provax. Ja by som kludne neočkovala, absolutne to ,,nepotrebujem,, ku životu ani si nemyslím že to nemá svoje uskalia a je to super 100% bezpečné. Jasne že su tam riziká, ktoré dobrovolne podstupujeme, ale ak mi niekto z antivax povie už konečne ako inak sa mám ochrániť pred niektorými ochoreniami tak kludne na očko nepojdme. Zatial bez uspechu, ked na toto bude odpoved tak nemám problém neočkovať. Ruška, umyvanie ruk a vitamín C nepovažujem za dostatočnu ochranu zvlášť v dnešnej dobe ked nás epidemie ešte len čakaju....
Čo sa týka tých ,,známych,, to je priapd od pripadu, týmto tvrdeniam nemám dovod veriť - nikto z nás nevidí zdrav. dokumentáciu, genofond a záťaž ochorení rodiny a podobne a verím že antivax by si dal tu namahu to zverejniť...alebo sa niečoho boja? Ved by im to len nahralo do karat....ale nechce sa mi polemizovať, ja som rozhodnutá a nemám čo vahať.

katrinka8
14. máj 2015

@aristka
@lucus83
- ako píšem, moje dieťa malo veľké problémy po očkovaní BCG, taktiež po očkovaní prevenarom aj hexou. Ja netvrdím, že jasám - nejasám nad zrušením. Len sa snažím povedať, že áno, existujú aj deti, ktoré tie problémy a NÚ majú a nie sú to len fiktívne či anonymné čísla v štatistikách. Osobne si myslím, že nie som jediná, komu vadí ten pohľad na takéto prípady ako na obyčajné číslo v štatistike. Vadí mi, mrzí ma a je mi ľúto, že jednak som ako rodič absolútne bezmocná v tom, aby sa tým niekto vôbec bol ochotný zapodievať a jednak mi je nesmierne ľúto, že mnohí ľudia sa na nás, ktorí takéto problémy máme (mali sme) pozerajú ako na zanedbateľnú menšinu, ktorá je obetovaná v prospech celku. A ja, ako aj ostatní rodičia v takejto situácii, si kladieme otázku Prečo práve moje dieťa? Prečo sme my nemohli mať toto bez problémov? Vadí mi, že niekto si myslí, že sme si snáď dobrovoľne vybrali, aby práve naše dieťa malo takéto problémy s očkovaním. Ja by som tiež chcela mať deti, ktoré, sú zaočkované, nemali s tým absolútne žiadny problém a všetko by bolo super. Bohužiaľ, nestalo sa. Aj ja by som chcela ísť pokojne večer spať a neriešiť celé mesiace, čo sa stalo, prečo sa stalo, ako z toho von a čo robiť, keď sa narodilo ďalšie dieťa. Očkovať, neočkovať? Ak áno, čo ak sa to celé zopakuje? Ak nie, čo ak ochorie? Ja som si nevymyslela, že chcem riešiť takéto problémy. My sme tie problémy reálne mali, a preto sa máme obrovský strach, že sa zopakujú. Osobne nechápem, čo je na tom nepochopiteľné.
Nechce sa mi tu vadiť s niektorými ľuďmi, čo potrebujú silou - mocou zase raz otvárať akési prapodivné bojisko "provax" - "antivax". Je to diskusia pre maminy, pre rodičov. Tak to aj beriem. Napísala som svoje skúsenosti, napísala som to, čo som počula, videla v TV - nie som zberateľ štúdií, nie som zberateľ linkov a faktov, kto chce, nájde názory odborníkov z oboch strán. Som obyčajná mama, ktorá má doma 2 deti a snaží sa robiť pre ne to, čo považuje najlepšie. Chodím s otvorenými očami a ušami a robím si obraz o veci, čítam, študujem. Najmä pre seba. Napísala som len preto, čo som vyššie vysvetlila.

katrinka8
14. máj 2015

Mimochodom, môj brat má predčasniatko (nie veľmi, ale predsa skôr, drobné dieťatko, ťažký štart do života) - ich pediater tvrdil: očkovať ako bežné bábo. Neurológ povedal: neočkovať. Čo teda mali robiť? Koho poslúchnuť? Kto je väčší odborník? Oni sú bežní rodičia, nie zbierači informácií o očkovaní. Tiež nespali niekoľko nocí, čo zvažovali, hľadali, pátrali... Riskli to. Zaočkovali. Problémy nemali viditeľne žiadne v tom čase. Mňa to teší, v dobrom im závidím, že nemuseli riešiť žiadne NÚ, nemuseli sa báť, že zo dňa na deň zo zdravého dieťaťa je dieťa zrazu choré. Ale to je proste život. Nič nie je čierno-biele. Ani to očkovanie nie.

lucus83
15. máj 2015

@katrinka8 neviem aké nežiadúce účinky Vás postihli. Nikdy som nepísala, ze vakcíny ich nemajú. Osobne som sa bála, ze moje dieta moze mat vážnu poruchu imunity - nejakú formu imunodeficiencie, co sa prejaví vážnym stavom po vakcíne. Napr neschopnosť tvoriť nejaký imunoglobulin al pod. Dá sa vsak na to pozrieť aj z inej strany- vakcína na to upozorni a ked príde infekcia- lekári uz vedia, co robiť. Dodať napr. ten imunoglobulin, bez toho, ze by strácali čas, hľadaním príčiny, preco nefunguje štandardná liečba.
Vysoké horúčky po vakcíne, febrilne kŕče tiez môžu poukázať na to, ze dieta ma tendenciu reagovať na infekcie vysokými teplotami- byt na to dopredu pripravený.
Zhoršenie ci manifestácia ekzemu- imunita je zaťažená vytváraním protilátok, poľaví v inej zložke imunity- ekzém. Moja mama je atopicka ekzematicka- prvá v ich rodine. Ja som atopik, moje sestry nie, ani moje deti zatiaľ nie. Tiez sa mi ekzém prejavil ako dojčaťu.
Verím, aj tomu, ze ockovanie moze spustiť aj geneticky predisponovane autoimunitne ochorenie, ale nepovažujem ho za príčinu toho stavu.
Ale vela popísaných nežiaducich účinkov mamičiek ma irituje- alergie, ekzemy (bavila som sa s jednou mamickou, ktorej dieta ma problem s ekzemom- v rodine nie su žiadny alergici, len ona ma sennu nádchu, ale ekzém je z očkovania), hypotonia, hypertonia ( kamarát je rehabilitačný doktor, žena fyzioterapeutkas malou cvičili vojtovku kvoli hypotonii- ani ich nenapadlo, ze by to mohlo byt z očkovania. Dieta bolo donosene, bez komplikácií pri pôrode, hypotonii sa prejavila okolo 3-4 mes, lebo vtedy sa to najskôr lepšie všimne, proste stalo sa to akurát ich dieťaťu)
Najnovšie som počula problémy s očami všeobecne- kratkozrakost, tupozrakost- lebo rodičia nenosia okuliare tak je to z očkovania).....
Moje dieta je ADHD normálne donosene, bez komplikácií pri pôrode. Je velmi šikovný, ma kopu otázok neposedí- vždy boli take deti, len nemali nálepku. Jasne dalo by sa to zvaliť na ockovanie, ale ja sa na to pozerám inak. Proste stalo sa, nastala nejaká chyba pri vývoji mozgu. Stáva sa to ako je ľudstvo ľudstvom a to, ze akurát u môjho dieťaťa, no som tiez len jedna z mnohých, z biologického pohladu ničím vynimocna od ostatnych. Ako veriaca sa na to pozerám tak, ze ma ma take dieta niečo naučiť. Stále sa na neho pozerám ako na dar. Ze je ADHD, autizmus, cukrovka a pod dnes častejšie? Áno ale aj zmenilo sa kadečo, vek rodičov, vzduch, pôda, strava...
Tym nechcem podceniť to, co sa stalo Tvojmu dieťaťu. Píšem všeobecne, lebo neviem co postihlo Vás. Keby sa niečo stalo môjmu dieťaťu pri ockovani- tiez by som bola opatrná pri ockovani mojich dalších deti. Nikto nevie, co kto podedil. Radila by som sa vsak s lekármi odborníkmi.

lucus83
15. máj 2015

@katrinka8 ja chápem Tvoj strach, tiez som si s detmi zažila kadečo. Viem co je to stať nad postieľku a báť sa o dieta. Nechcem podceňovať, co sa Ti stalo. Osobne som za to, aby sa nepretĺačalo neockovanie , ale za to aby sa kládol väčší doraz na predchádzanie, poockovacich komplikácií. Aby sa viac peňazí dostalo do výskumu autoimunitnych chorôb, do hlavne ich lepšieho screeningu.
Aby pediatri dbali na to, aby boli ockovane zdravé deti- v zmysle bez viróz a pod...
Ale hnusí sa mi aj to ako hneď nad mamičku s nejakým zdravotným problémom dieťaťa zhrkne hneď nejaká av skupina a presviedča ju ze za vsetko moze ockovanie.

phillippa
15. máj 2015

@katrinka8 ak je zena tehotna a ma tbc lieci sa normalne, ak je plod zivotraschopny vyvola sa porod ak este nie prvorady je stale zivot matky az tak dietata takze sa jej podava normalna liecba. Inac prave preto ockujeme aby sme sa vyhli situacii ze tehotna ochorie na tbc. situacii ze preventiovne ockujeme tehotne sa tymto vyhlo. ale mozno v buducnosti ked uz nebude tolko zaockovanych sa dozvieme ak co sa bude diat v takomto pripade.

aristka
15. máj 2015

@katrinka8 mam znamu ,ktorej tiež dieťa skončilo po očku na tbc na operačnom stole ,mala som to v blízkom okolí ....nikto netvrdí ,že sa to nedeje ,lieky maju aj nežiaduce účinky ....ja po atb s nimi bojujem 3 tyždeň.....,ale su nu a nu a bohužiaľ za všetko očkovanie nemôže ,tak ako to tu pripisuje av...

aristka
15. máj 2015

@monika111111 kde su tí odbornici ,ktorí su proti očkovaniu....

maminkakacenka
16. máj 2015

@katrinka8 v relacii Supermama na JOj z 5.2.2013, tema Ockovanie-Ano ci nie bola pozvana dr.,
ktora bola jedna z inicatorov za zrusenie ovkovania TBC vakcin, ak najdete v Archive, mozete si vypocut,
preco bolo toto iniciovanie uskutocnene.

dekys
16. máj 2015

@tinqua en zareagujem na to že ženské vytahuju cecky pri obednom menu v natrieskanej restike....A???? dieta sa nemoze najest??

tinqua
17. máj 2015

@dekys má sa najesť v súkromí

dekys
17. máj 2015

@tinqua tak potom aj vy jete len doma v súkromí ze?

tinqua
17. máj 2015

@dekys o čom si tu začala písať teraz? Ja nehovorím o tom, že dieťa sa nesmie najesť, nech si ho matka dojčí, ale nech z toho nerobí exhibíciu, tiež mám dieťa a keď som vedela, že sa v meste zašišmem dlhšie tak som si to mlieko odsala, hodila do termo obalu a nakŕmila bez toho aby som brala chuť do jedla všetkým naokolo

dekys
17. máj 2015

@tinqua haha tak ty si riadne odveci este som nepočula ze by niekomu pohlad na ženské prsia (co pohybujem zenby niexo videli) vyvolal nechut do jedla.ved cecky su vsade! Ja som aj dnes kojila svoku dvojročnú v zoo a vsetci sa na nás len usmievali.a nic mi nebolo vidno.

ancovec
17. máj 2015

@dekys @tinqua k vašej diskusii mi napadlo len toto http://worldnewss.net/wp-content/uploads/breast...

tinqua
17. máj 2015

@dekys pozri sa kym ti nebolo nic vidiet a bolo to v zoo tiez by som to brala uplne v pohode ja som zazila situaciu ked si matka posuvala dieta z prsa na prso bez toho aby sa vobec zakryla a ludia sa naozaj neusmievali lebo ani nevedeli kde sa maju skor pozriet ci do taniera alebo na obrovske hole bradavky vedla pri stole ....myslim si ze je to rozdiel

dekys
17. máj 2015

@tinqua tak to áno ,niektoré to asi nevedia... 🙂

katrinka8
17. máj 2015

@tinqua
@dekys - baby, sorry, ale čo má spoločné dojčenie na verejnosti s očkovaním? 😨 😕

tinqua
17. máj 2015

@katrinka8 nic nic 🙂 len sme sa troska zamotali

katrinka8
17. máj 2015

@tinqua - a ja že mi ušla nejaká súvislosť 😀

veriiii
13. jún 2015

@liz_lemon ano,ale nebola kontaminovana..cize,nedeje..

koran
10. júl 2015

ahojte mamičky aj oteckovia. prosím vás, na youtube dávala jedna mamička video svojej dcérky, než jej umrela po očkovaní ☹ ☹ ☹ neviete mi sem dať prosím odkaz alebo aspoň aký to malo názov? jej meno alebo tak? ďakujem 🙂 Zuzka