Kožené tenisky mi doma nesadli.

gabika0825
20. feb 2020

Ahojte baby, kúpila som si predvčerom kožené tenisky moje číslo, v obchode som ich skúšala a boli akurát, aj som sa v nich prechádzala, tak som ich potom chcela kúpiť a pani mi doniesla na pokladňu V krabici úplne nový pár topánok ktoré ešte neboli skúšané. No ja ťapa som si tie neskúšané ani nevyskúšala a rovno som ich zaplatila. Doma keď som ich po kúpe skúšala tak všetko fajn, trošku tlačili na jednej nohe. no a včera som si ich išla obuť do práce, prešla som asi 20 metrov a už som cítila ako ma na pravej nohe začali tlačiť a ešte aj tlaky na päte lebo sa mi vytváral otlak. Som sa tešila normálne ako dorazím do práce a prezujem sa... domov som potom radšej išla v druhých topánkach ktoré som mala v práci. No a teraz mám dilemu. Na jednej nohe je mi topánka akurát, na druhej trochu tlačí. Mám ísť vymeniť za väčšie číslo? Ak mi to vôbec vymenia? Kamarátka mi vravela že ak mi bolo dobré to číslo v obchode ked som si skúšala tú vychodenú skúšaciu tenisku tak že ich nemám meniť lebo koža sa ešte natiahne a prispôsobí sa. Ako netlačí to nejak moc, ale je to nepríjemné a chcela som pohodlné tenisky keď som za ne dala poriadne peniaze. To ma na tom mrzí. Poraďte čo spraviť. Myslíte že sa to natiahne nosením?

gabika0825
autor
20. feb 2020

A ešte som chcela poprosiť ak máte nejakú skúsenosť ako natiahnúť alebo roztiahnúť takéto kožené tenisky alebo celkovo obuv a je to fakt efektívne tak kludne dajte tip, budem veľmi rada, ďakujem 🙂

ivkazba
20. feb 2020

@gabika0825 pochybujem, že by ti vymenili už nosené tenisky, čo s nimi budú robiť? Už ich nepredajú. Aj keby boli nenosené, nie sú povinní ich vziať späť, nosené jedine že by si reklamovala a toto nie je dôvod na reklamáciu. Ono ja si vždy skúšam nový pár, lebo tie čo si skúša XY ľudí sú často už trochu roztiahnuté. Ale väčšina kožených topánok sa roztiahne. Ja som si takto pred rokom kúpila tenisky za 170 eur, prvý deň som v nich skoro zomrela, ale po pár dňoch nosenia sa roztiahli a teraz sú ako papuče. Ak teda nepočítam, že mi z nich smrdia nohy aj keď si ich obujem len na 15 minút.

mirka_84
20. feb 2020

@gabika0825 mne to robia skoro všetky topanky. A kožené tenisky zvlášť..musia sa len rozchodiť. Pomôže keď si napr. pätu obalíš do handry a trochu rozbúchaš kladivkom. Alebo namoč hrubé ponožky do teplej vody, ešte mokré si ich obuj do tenisiek. Mali by sa trochu roztiahnuť

gabika0825
autor
20. feb 2020

@ivkazba Práveže stáli dosť tak si myslím že by ich mali vymeniť keď už. Nie vždy človek hneď zistí že ho nejak tlačia lebo si v obchode skuša tie topánky 10 minút ale keď v nich má človek reálne niekam ísť a noha aj napuchne chodením tak potom sa kolkokrát stane že tlačia alebo sú nepohodlné a tvrdé. A stalo sa mi podobné aj pri čižmách a mala som ich na sebe celý deň a na druhý deň som ich šla vymeniť za iné lebo mi nesadli v predu a v pohode zobrali. Boli to čižmy za 250€... len neviem či aj pri teniskách skoro v podobnej hodnote by ich vymenili. No to je jedno veď vyskúšam ich rozchodiť lebo na jednej nohe sú ok

gabika0825
autor
20. feb 2020

@mirka_84 a s tým kladivom akože zozadu tenisky mám poklepať? Či som asi trošku nechápavá 😃

ivkazba
20. feb 2020

@gabika0825 aj keby stáli 1000 eur, kamenný obchod ti nie je povinný vziať ani nový nenosený tovar. Túto povinnosť majú len eshopy. Aj tie ti zoberú späť iba nenosený tovar. Ak kamenný obchod zoberie späť nenosený tovar, je to len ich dobrá vôľa. No a nosený tovar, ten ak ti zoberú späť tak už ho môžu jedine vyhodiť, takže by som bola prekvapená. Ale skúsiť môžeš.

kitycat
20. feb 2020

ty si asi nereklamovala nikdy co? :D

ivkazba
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mirka_84
20. feb 2020

@gabika0825 ano. Koža takto zmekne. Len nie moc silno, až ich neposkodíš. Dáš si to napr.na roh stola

ivkazba
20. feb 2020

@gabika0825 len klep ich až keď sa rozhodneš že ich nepôjdeš vrátiť

gabrielkaa
20. feb 2020

Ak uz si v nich raz presla hoci len raz do prace, tak ti ich urcite nevymenia. Ako tu dievcata spominaju, zakon ich k tomu nezaväzuje ani v pripade uplne noveho nenoseneho tovaru. Vela krat to robia len z dobrej vole, ale ako vravim, len uplne novy, nenoseny tovar. Eshopy musia vymenit tovar v stanovenej lehote, ale takisto len s vysackami a nenoseny. Skus ich roztlacit. inak osobne, ja si nekupujem tenisky "akurat" ani platene, ale vascie o pol cisla az cislo a to hovorim o platenych teniskach nie kozenych.

danka808
20. feb 2020

Nosene topanky ti uz nevymenia, keby si ich priniesla bez toho aby si ich mala vonku tak by bola vacsia sanca. Uz teraz jedine ich fakt roztiahnut a pockat kym trosku zmaknu, nos ich doma s hrubymi ponozkami

gabika0825
autor
20. feb 2020

@kitycat Reklamovala, ale toto nie je reklamácia ale výmena tovaru. Mne tu skôr išlo o to, že mám dilemu či ich vymeniť za väčšie číslo alebo sa roztiahnu...

gabika0825
autor
20. feb 2020

@danka808 s hrubými ponožkami ma tlačia.. dobré sú mi s tenkými. Akurát tá jedna noha no.. uvidíme keby sa neuvolnili tak ich predám niekomu za nejakú dobrú cenu..

abab
20. feb 2020

@gabika0825 Skús použiť sprej na roztiahnutie koženej obuvi. Nastriekaš, koža zmäkne, obuješ, počkáš, kým to vyschne a budú roztiahnuté.

kitycat
20. feb 2020

@gabika0825 nosene nevymenia

lula313
20. feb 2020

Koza trosku povolí, lepsie, ako ist do väčších a potom ti bude lietať noha.

kristina2412
20. feb 2020

@gabika0825 skus kupit pripravok na roztahovanie kozenej obuvi

kristina2412
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
23121974
20. feb 2020

Nosené ti nikto nevymení,je jedno koľko stáli...

gabika0825
autor
20. feb 2020

@23121974 Práve že mi vtedy čižmy vymenili a pani v obchode vedela že som ich mala na sebe... ale tak to zaleži aj od ochoty zamestnancov.

gabika0825
autor
20. feb 2020

@abab a to nájdem normálne v obchode kde predávajú topánky alebo cez ineternet?

abab
20. feb 2020

Najdeš to v obchode s topánkami, ako ccc, humanic. Tam to budú mať. Alebo internet. Ja to kupujem v obchode.

simsalabim
20. feb 2020

@gabika0825 ak sa daju opatrne vycistit tak, aby nebolo vidno, ze su nosene, vies ich kludne vymenit... ja som tak raz reklamovala dcerine cizmy. Raz obute, otlacili jej jednu patu do krvi - bol tam nejaky zly sev zvnutra. Cizmy vzali bez reptania spat a normalne ich predavali dalej 🤦‍♀️ Hoci podla mna to bola vyrobna chyba. Ja som im povedala, ze su podla mna kazove a predavacka sa este divila, ze nosenie vobec nie je vidno. Inak zavidim, ze do prace mozes v teniskach....

23121974
20. feb 2020

@gabika0825 Nie,nezáleží to od ochoty zamestnancov.Raz,keď sú nosené,späť to nezoberú,pretože to môžu akurát tak vyhodiť.Ty by si si kúpila v obchode topánky,ktoré pred tebou niekto nosil? Zrejme to bola nejaká nová,ktorá to potom zacvakala z výplaty,aj také sa stáva.

katka2602
20. feb 2020

@gabika0825 ty by si kúpila topánky, čo pre tebou niekto nosil a prišiel vymeniť? Logický, ak ti tie v obchode boli dobre, tak aj tie nové sa roztiahnu. Je úplne jedno koľko stáli, obchod nie je povinný Ti zakúpený a vyskúšaný tovar zobrať späť,alebo vymeniť. Inak "super" že celý deň máš obuté čižmy a potom ich ideš vymeniť 🙄 Všetky kožené topánky sa časom prispôsobia. A ak Ti je jedna dobrá tak keď ich vymeníš za väčšie tak logicky Ti potom tá čo Ti je teraz dobrá, bude veľká.

sisasen
20. feb 2020

zanes opravarovi s obuvou - ten ich natiahne na kopyto a povolia
inak druhý raz si daj preventívne leukoplast s vystrihnutou dierkou tam kde ta najviac otlačili

gabika0825
autor
20. feb 2020

@23121974 Nie nekúpila, ale ja som tie topánky mala na sebe 20 minút 😃 a to som prešla iba po suchom chodníku... ale neviem či tebe sa asi nikdy nič také nestalo.

gabika0825
autor
20. feb 2020

@katka2602 Áno mala som ich na sebe tie čižmy a pani mi ich s úsmevom zobrala späť a ešte mi aj peniaze bez reptania vrátila 🙂 ešte mi ponukla či nechcem vymeniť za iné čiže nie vždy platí to že všade sú taký strohý. A nechápem inak prečo by mal niekto cvakať za vrátený tovar, to som teda v takýchto obchodoch ešte nevidela 😃

eliska13
20. feb 2020

@gabika0825 koža sa určite roztiahne