Pomoc s internetom do notebooku

1. dec 2023

Ahoj potrebovala by som taký internet, ktorý mi pôjde v notebooku aj mimo domu a mimo wifi. Poradíte? Dakujem. Potrebujem to iba na mail aby som vedela odpísať aj mimo pripojenia na wifi na cca 3 hodiny denne takže nemusí byť neobmedzený dátovo. Ďakujem

autor
1. dec 2023

Alebo ešte ma napadlo že v mobile mám data a nedá sa to nejak zdieľať do notebooku? Vôbec sa nevyznam do toho

bloger
1. dec 2023

4G lte vložíš SIM kartu a môžeš byť pripojená kdekoľvek

niekto2hy
1. dec 2023

Da,spravis z mobilu hotspot.Nastavis si heslo a na ntb,cez wifi vyhladas.

viestta
1. dec 2023

Daju sa zdielat data z mobilu. Zriadis si na mobile hot spot a prihlasis sa do neho z notasu. Alebo sa prihlasis cez bluetooth

niekto2hy
1. dec 2023

@bloger Musi mat USB modem,alebo modem v ntb.

madeincssr
1. dec 2023

Dá sa zdieľať internet z Tvojho mobilu (ten mobilný 3G/4G/5G), hľadaj v mobile (niekedy to býva rovno v skratkách - ikonách, kde zapínaš/vypínaš mobilné dáta, wifi, GPS...) položky ako 'Tethering' alebo 'Mobilný hotspot'. Keď to zapneš, kdesi tam možno uvidíš (alebo si zadáš) aj heslo, ktorým sa budeš prihlasovať do tejto "svojej" mobilnej siete z toho notebooku. Čiže v notebooku potom uvidíš medzi sieťami wifi novú sieť s menom podľa značky Tvojho mobilu a k nej sa dáš pripojiť.

bloger
1. dec 2023

@niekto2hy Nemusí to sa vkladá do toho zariadenia.

niekto2hy
1. dec 2023

@bloger Akeho? Standartne ntb nema modem.

bloger
1. dec 2023

@niekto2hy myslím 4G LTE Wifi modem a už potom sa pripojí s notebookom.

maranco
1. dec 2023

Tu je návod
https://zive.aktuality.sk/clanok/Z2LX2r8/ako-pr...
ak ho máš na stole bez pohybu, je lepšie zdieľanie cez USB kábel, zároveň sa mobil zbytočne nevybíja počas zdieľania

draik
1. dec 2023

@bloger
Píšete piate cez deviate. Buď mať napr. USB modem alebo podľa výbavy ntb vložiť do jeho slotu iba sim kartu. Zadavateľke však úplne stačí hotspot s mobilom.

bloger
1. dec 2023

To čo som napísal sa úplne bežne používa. A ponúkajú to či Telekom alebo Orange.