Dajte tipy na miesta a výlety v okolí Donoval s 1,5 r. dieťaťom.

milka2345
8. júl 2019

Pekny vecer, cez vikend ideme na Donovaly, tipy na turistiku nenarocnu, ale peknu s 1,5r dietatom, + ine tipy na atrakcie. Chceli sme Besenovu, Donovalkovo, Habakuky, skusenosti? Vdaka za vsetky tipy a skusenosti

evkamotka
8. júl 2019

Habakuky 1.5r este nic nepovedia zato vasen penazenke ano, maju to hrozne predrazene. To by som si nechala ked bude mat dieta 5r. Prave som s 21mes v tatrach a vedie voda (hadzanie kamienkov do plytkych jazierok), obycajne detske ihrisko a ocenil by aj bazen ale kedze som tehotna tentoraz vynechame. Ak chcete atrakciu pre seba, v mimulasi maju dom postaveny naopak, kupele lucky - vodopad, lipt mara- archeoskanzen havranok

evkamotka
8. júl 2019

Este mi napadlo, hned pod donovalmi je obec liptovska osada, je tam uplne novucke relaxacno sportove stredisko Gothal. Je tam teplucky bazen s vodou po pas, aj detsky, detsky kutik (ak nebude pekne) na lrizemi je aj restika s terasou a ihriskom

kamilka2012
8. júl 2019

Ja odporúčam Habakuky,my ix navštevujeme od 1,5 roka,teraz ma dxérka 7 rokov a stále tam xhodíme a určite aj Donovalkovo,boli sme tam pred pár dnami a deti sa tam neskutočne vyhrali,strávili sme tam takmer xelý den! Predražené je to všade,také je Slovensko,s tým treba rátať.

stanka562
8. júl 2019

Zdravím, na Donovaloch je super pre deti Myšiačikov vodný svet, taktiež Donovalkovo. Osobne Habakuky skôr pre staršie deti. Nenáročná turistika, vyviesť sa lanovkou na Novú Hoľu a odtiaľ pešo na Zvolen samozrejme s dieťatkom v nosiči. Na kúpanie odporúčam Gothal v neďalekej Lipt. Osade. Taktiež teraz na Donovaloch sú novými atrakciami kolotoče. Odporúčam si vybaviť Park Snow Card, kde máte zľavy na atrakcie ale aj reštaurácie.

milka2345
autor
8. júl 2019

@stanka562 a kolko cca km je ta tura? Ak si pamatate 😉

stanka562
9. júl 2019

@milka2345 asi tak trištvrte hodinku, možno aj menej, záleží akým tempom si pôjdete 🙂 to je skôr len taka prechádzka, hore na Novej Holi su informačné tabule 🙂

carmenuska
9. júl 2019

Tam mas toho dost co.robit.Donovalkovo.je fajn,Habakuky nie to.je pre vacsie,lanovkou chodte hore a tura a aauapark v liptnosade je super,je to.kusok a ceny kepsie ako na donovaloch v hotekovych bazenoch.Prechadzat sa da na Donovaloch hocikde

milka2345
autor
10. júl 2019

@carmenuska dakujem, a prosim v tej Liptovskej osade to je aky aquapark? Aj topogany a take?

carmenuska
10. júl 2019

@milka2345 gothal sa to vola.Je tam jeden plavecky bazen jeden rekreacny s tryskami a dstsky.V nom su hracky a smykacka.Tobogany tam nie su.Ale voda je super,tepla,je tam cisto a aj ceny fajn,super sa tam da aj najest,pozri si nanete.

bucko555
10. júl 2019

Ahoj my ideme od utorka na Donovaly mala bude mať tri roky chystáme sa do donovalkovaviac ešte neviem, čo som zisťovala kolegyne boli s deckaki v habakukoch a odporúčajú pre väčšie deti , chceme nejaké prechádzku po okolí a uvidíme keď budeme na mieste čo najdeme

zuzkaluk
10. júl 2019

Pred rokom sme tam boli na dovolenke. Krásna je pohodlná prechádzka k rybníku Mišútska cesta. Sú tam rybky, kačky, nádherné prostredie na prechádzku s kočíkom. Boli sme tam aspoň trikrát, tak sa nám tam páčilo. Cesta sa začína nad Habakukmi. Krásne je aj v Kališti, ale tam je cez les problém ísť s kočíkom, skôr v nosiči. A Špania dolina je tiež nádherná. Aj hrad Ľupča je pekný.