Je lepšie jazero alebo kúpalisko?

jajajajka
5. júl 2020

Ahojte mam strasnu dilemu . Neviem ci iba ja tak stresujem s tohto . Chceme sa ist kupat dcerka ma 15 mesiacov chcem sa opytat je lepsie sa ist kupat niekde na jazero alebo na kupalisko ? A je vhodne v jej veku ist sa kupat este na taketo verejne miesto ? Dakujem za odovede . A este otazocka kde je najelpsie v banskobystrickom alebo nitrianskom kraji dakujem

deti95060810
5. júl 2020

za mňa kúpalisko.... Kvôli bezpečnosti....

angie2013
5. júl 2020

@jajajajka Ja by som určite s takým malým dieťaťkom išla radšej na kúpalisko, kde sú detské bazény, na Jazero by som sa bála ísť, aby sa náhodou neutopila.

lucilaines
5. júl 2020

Syn mal minule leto 10-11 mesiacov a kupali sme sa cely cas, aj pri jazere aj na kupalisku. K jazeru som mu brala nafukovaci bazenik a tam som mu priniesla v kybliku vodu. Akurat som davala pozor, aby nesedel v mokrom a po kupani dobre poumyvala. Dcerska si to urcite uzije, neboj sa 🙂

jajajajka
autor
5. júl 2020

@lucilaines
@angie2013
@deti95060810 ale baby co je zdravsie :D

zooeynka
5. júl 2020

Jasne ze jazero. Bazeny su plne chemie

jarnajar
5. júl 2020

Z hľadiska zdravia poradie more, kontrolované jazero, kúpalisko.

airaw
5. júl 2020

mala som na skole parazitologiu a mna na jazero uz nikto nedostane :D

stanulienkat
5. júl 2020

@zooeynka v jazerach su same sinice,ktore mozu sposobit vela vaznych ochoreni. Takze za mna radsej chlorovy bazen.

zooeynka
5. júl 2020

@stanulienkat to je priroda ;)

jajajajka
autor
5. júl 2020

@jarnajar k moru nechceme ist tento rok . Chceli sme ale koronavirus.

jajajajka
autor
5. júl 2020
jajajajka
autor
5. júl 2020

@jarnajar myslite ze jazero krtko vo velkom krtisi je kontrolovane nepoznate. ?

hettinka
5. júl 2020

@jajajajka pre take malé dieťa vlastný maly bazenik na clapkanie, alebo more. Na kúpalisko, jazero najskôr od 3 rokov.

laila22
5. júl 2020

@jajajajka na púšti doma bazén a nemusíš stresovať co je lepšie.

jarnajar
5. júl 2020

@jajajajka nepoznam, treba vygooglit kvalita vody.

deti95060810
5. júl 2020

@jajajajka zo zdr. hľadiska nie je ani jazero žiadne výhra.... 😉

kristella
5. júl 2020

Ahoj! Ja som toto vždy dosť riešila. Syn je vodný živel, má 2,5 roka a doteraz sa kúpal len v mori, jazere s kontrolovanou kvalitou vody alebo v bazéne určenom len na plávanie bábätiek so slanou vodou. Ja sama neobľubujem z hygienických dôvodov kúpaliská, wellnessy, kde sa počas krátkej doby okúpe kvantum ľudí - veľmi teplá voda, množstvo chlóru, pot a asi aj iné biologické záležitosti, pozmývané opaľovacie krémy - skoncentrované v malom objeme vpodstate stojacej vody. Ideálne miesto na zarobenie si na gynekologický problém, malým deťom na infekciu uší alebo očí. Nehovoriac o mykózach na nôžkach a kope ďalších vecí...
Z jazier v banskobystrickom kraji odporúčam Klinger a Kolpašské jazero (štiavnické tajchy), každoročne sa tam kontroluje kvalita vody a už dlhodobo vychádza dobre.

jajajajka
autor
5. júl 2020

@hettinka zas krsna mama bola uz s polrocnym :D tak chceme sa ist kupat len este neviem kde

jajajajka
autor
5. júl 2020

@kristella ďakujeem krasne za super ty

zooeynka
5. júl 2020

@kristella len skoda ze tie spomenute su tak strasne ladove

jajajajka
autor
5. júl 2020

@kristella dakujem krasne za suoer typ 🙂 presne toto potrebujeme 🙂 a nemame to ani daleko od stiavnice 🙂 super . Mozem sa ta este spytat od kolkych si ty kupala syna na jazerach

jajajajka
autor
5. júl 2020

@kristella prosim ta kolpasske jazero je studenec ? Lebo tam sme boli s manzelom ked som bola tehotna a nezdalo sa mi studene

kristella
5. júl 2020

@zooeynka Minulý víkend mal Kolpašský tajch 22 stupňov. Žiadny termál veru 😀 ale nám to nevadí. V Chorvátsku malo more týždeň predtým okolo 17 stupňov, takže sme sa vlastne vytešovali, že aká príjemná voda. Je pravda, že Štiavnické jazerá sú celkovo chladnejšie - najviac sa mi zdá studené Počúvadlo, čo je asi najviac tak dovolenkovo prispôsobené, čo je škoda - tam som aj v auguste mala sem tam kŕče v prstoch. Ale musím povedať, že ten Kolpašský tajch býva v strede leta už veľmi príjemný - jasné, bazén to nikdy nebude, doteká tam stále studená voda ale keď je ozaj teplo, je to na osvieženie a zaplávanie veľmi fajn.

kristella
5. júl 2020

@jajajajka Áno, Studenec 🙂 Necelý rok a pol mal, keď sme boli prvý raz s ním v jazere. Prvý rok len plávanie pre bábätká, bazénik doma a more.

zooeynka
5. júl 2020

@kristella ved jasne, ked nie je ine musi stacit aj 22 stupnova voda.

jajajajka
autor
5. júl 2020

@kristella ja som nikde nebola s malou v bazene do roku len vo vani :D suoer skusime aspon nozicky nak si omoci alebo nieco vymislime dakujem za typ 🙂

kristella
5. júl 2020

@jajajajka Nie je za čo 🙂. Prajem príjemné kúpanie.