Kam s deťmi na Halloween v Košiciach?

mimi171
22. okt 2011

Ahojte, blížia sa nám dušičky a deťom ten ich americký halloween. Najprv som to dcére vyhovárala, ale potom som si to rozmyslela.. k veci. Viete mi poradiť kam na ten halloween?? som z Ke a viem že stonožka robí nejakú akciu. ale známa ma nedávno upozornila na novootvorené ihrisko na aničke, kde tiež majú akciu a vraj je to tam oveľa lepšie.. tak neviem. má niekto skúsenosť?? Ďakujem

diid
23. okt 2011

Halloween pochadza zo skotska nie ameriky. do ameriky si tento zvyk doniesli len emigranti z irska a skotska.

monika15
23. okt 2011

@mimi171
baby poviem vam to na rovinu ze je to fajnovy gyc.......
ten haloween....
kde sa podeli nase stare maskarne plesy... :(((
fuj fuj fuj....
ja som v kanade tu je to osial ale ja urcite do nejakych 6 rokoch ani nespomeniem malemu ale potom zial...
krasna skola ho to nauci :(((((((

mimi171
autor
23. okt 2011

baby sorry🙂 ale nepýtam sa na váš názor na halloween, ja to beriem ako "sviatok" pre deti. ja len chcem vedieť kam ju vziať🙂 nechcem totiž robiť nejakú párty v byte.

diid
23. okt 2011

@monika15 maskarny ples je nieco uplne ine ako Halloween? vygoogli si aky ma vyznam. a ked zijes v krajine kde sa slavi tento sviatok mala by si to respektovat hlavne ked mas dieta. akoby bolo keby na sk by rodicia povedali decku ze na den deti nedostane sladkost lebo je to hlupi sviatok. ? Este dodam, ze aj v skolkach a skolach sa o tom ucia a robia vseliake dekoracie a casto maju prist v ten den do skoly aj v kostyme/maske/.

anjelicek26
23. okt 2011

@monika15 - haloween a maskarny ples su dve uplne odlisne veci. Nasi drobci urcite pojdu v maskach a poriadne si to uziju 🙂 Suseda vzdy robi halloweensku party pre deti, vyzdobi cely dom, je to super 🙂 Kazdy rodic nieco prinesie a uz sa tie male strasidla mozu ist blaznit 🙂 Saska bude tento rok upir a krpec asi tiez 🙂

monika15
23. okt 2011

@anjelicek26
ja viem... ze to su 2 veci ale tu v kanade neni su maskarne plesy... len ten hlupy haloween...
a potom deticky idu zobrat cukriky :(
a hnusna spolocnost im pcha tabletky do lentiliek popripade nejaka ta ihla pri cokolade :(
alebo prlesnive cokolady :((((((

blumka
23. okt 2011

@mimi171 to by aj mna zaujimalo kde v KE sa da ist na tento sviatok. aka je to akcia v tej Stonozke?

monika15
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
monika15
23. okt 2011

@anjelicek26
este pridam ze ked ja som chodila na zakladnu tak ziaden haloween teda som nepoznala 🙂)))))

anjelicek26
23. okt 2011

@monika15 - tak Saska chodi len ku nasim susedom, to je 7 domov, uzavreta ulica, nikto iny sem nepachne, tak sa moze vyblaznit. Len je tu strasne moc deti, kazdy 3-5 kusov deti 😀 Tak je to super pre ne, neviem si predstavit ten sviatok odignorovat. Predsalen v skole sa rozpravaju, kto aku masku bude mat, vyrezavame spolu tekvicu, dekoruje si okna... no neviem si predstavit, ze by sme to "ignorovali" - lebo sme nemecko/slovenska rodina 😕

hajanka
23. okt 2011

Mne sa Halloween velmi paci, u nas budu mat deti v skole Hallowensku party, uz sa na to velmi tesia, doma vyrobime nejake cool ozdoby a prinesieme do skoly. Ked sme zili v Anglicku, malo to velmi uspech a vzdy sme sa na tento den tesili, tam mavaju super atmosku, ako to na Slovensku pozname len z filmov 😉 pre deti je to uzasne.
Aj na slovensku slavime dusicky, ale to uz je o inom, to uz nie je "zabava" pre deti. To je sviatok cisto pre dospelych.
@monika15 aj slovenska Velka noc sa ti zda hlupa? Ked deti (chlapci) chodia zobrat sladkosti (a peniaze?!)? je to tradicia a neda sa ingnorovat, ci uz slovenska, alebo anglicka (americka).

zuzanockamt
23. okt 2011

nechapem preco radsej nepriblizime rozumne detom sviatok dusiciek ale radsej do nich pchame haloween s otrasnymi americkymi zvykmi a afektami 😝

anjelicek26
23. okt 2011

@hajanka - toto presne napadlo aj mna, slovenska velka noc je potom co? Tiez to pre chlapcov nie je o nicom inom ako o sladkostiach a peniazoch. Tiez sa "vyparadia" sice nie do kostymov, ale do obleku a idu "po susedoch" po odmenu. Velky rozdiel tam nie je. A veru zo symbolmi velkej noci a duchovnom to pre tie deti ma pramalo spolocneho. Väcsina totiz ani nevie, co by velka noc okrem sibacky mala znamenat.

monika15
23. okt 2011

@anjelicek26
eeheheh
tekvicu robime aj mi, ale to zobranie cukrikov sa mi enpaci... a hlavne tie riski ako som pisala.,

mate uzavretu ulicu poznate sa doverujete = tu take neni..... vies......

aj mi sme slovensko / kanadska rodina ale vies... keby si bola v takej situacii jak ja... tak by si rozumela 🙂)

monika15
23. okt 2011

@hajanka

jaaaj moja nezacni ma presviedcat ze hallween je slvoensky sviatok 🙂)) moja... 🙂))
ano slovenske sviatky mame... ale co by si tak hovorila ked ti decko zje tabletky s lentilkami ???

a musis na vyplach zaludka??????
hmmmm????

je to moj naozr a nezaujima nazor inych, ja mam na to dovody.....
odkedy moj maly bratranec aj ihlu mal medzi cokoladami tak to nemam rada.......
dnesny svet je velmi zly, ludia si robia naprietky... detickam davat svinstva medzi cokolady to uz kde sme......

monika15
23. okt 2011

@hajanka

ked uz sme pri sviatkoch... v
velka noc v kanade pozostava len z nedele ....
piatok a v pondelok sa ide do prace......

a vianoce taktiez... 24 je pracovny den.... aj banky otvorene.....
a 26 uz najdes stromceky pred domami 🙂)))
uz je konec...... .🙂)))

hajanka
23. okt 2011

@monika15 neboj, nezacnem, lebo to som ani netvrdila ze je 😉

Otazka diskusie znela: Kam na Halloween. 😉 a nie ci sa ti Halloween paci. Tvoje zle skusenosti ti nikto neberie, ak ho nemas rada, budis.

U nas okrem skoly neviem o ziadnej Hallweenskej party, skoda. Detom by sa to iste pacilo. Mna akurat hneva, ze to uz bude tuto stredu a v skole dali vediet v piatok, za 3 pracovne dni asi tazko zozeniem nejaky cool-ovy kostym ☹

monika15
23. okt 2011

@hajanka
to je jedno.. kazdy ma pravo dat nazor.... 50% sa paci a 50% nie.....
ale je to smutne ze uz amerika dosla aj do europy... no ale co uz.....

janinah
23. okt 2011

nech žije bizniz 😒 za každú cenu? 😒 amerika nech si helovínuje,my máme dušičky a maškarné plesy 😉

diid
23. okt 2011

@monika15 ale oslavovat neznamena ze musis chodit k cudzim ludom "zobrat cukriky" chod k znamym, spravte pre deti oslavu, upecte nejaky tekvicovy kolac, dekoraciu, pozriet halloweensku rozpravku. Ludia obycajne detom vytriedia cukriky kotre mozu jest alebo nie, pripadne tie cukriky ktore "vyzobru" pouziju na dekoraciu a rodicia im za to kupia nejaku oblubenu sladkost.
Monika sorry ty si ale nozaj "slow" proco prosim ta sedis v tej amerike ked su ti americke sviatky na grc? a pises ze ti netreba vysvetlovat o Halloweene a stale pleties ze amerika dosla do europy. Este raz ti spomeniem ze je to Europsky zvyk! Tak tento Europsky gyc si doniesli skoti do Ameriky!

monika15
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
rabiva
23. okt 2011

@mimi171 to novootvorene ihrisko na Anicke myslis "Lodenicu"? Ak ano tak akurat vcera a dnes tam bola akcia na "halloweenske tekvicky"... http://www.lunila.sk/kontakt/ resp. na FB o tom bola info 🙂

mimi171
autor
23. okt 2011

@blumka no dnes som poriadne sondovala a rozhodla som sa že pôjdem na tú aničku🙂 ako píše @rabiva do lodenice🙂 bola som sa dnes informovať a jedna slečna mi porozprávala čo všetko sa tam na sobotu plánuje a keď som si to porovnala so stonožkou prišlo mi to pre nelku atraktívnejšie🙂 majú aj vstupné, ale to aj v stonožke (v stonožke euro za osobu a v lodenici dve eurá iba za dieťa tak to vyjde na rovnako). plus budú tam mať súťaže, celkom zaujímavé hry a na záver tortičku pre deti.

@rabiva áno ďakujem, to som myslela🙂 dnes som tam dostala vizitku. a áno, nelka si dlabala tekvičku aj vymaľovavala. tak tam absolvujeme aj ten halloween🙂

dám potom vedieť aké to bolo;)

kiwi82
23. okt 2011

ahojte, tušim v OC Galeria by malo niečo byť 27.10 od 16 tej skus pozrieť na stranku oc galerie.

mimi171
autor
23. okt 2011

@kiwi82 ďakujem pekne. pozerala som aj galérku🙂 ale myslím že to bude zbytočne veľa ľudí tam. v lodenici sa zrejme budú deckám venovať viac 🙂 a ja si stihnem dať aj kafe

diid
24. okt 2011

@monika15 lol to si teraz zabila! si predstav ze nesedim len doma, ale zijem v usa 15r, a mam deti. Takze o Halloween "nemam" ani potuchy. 🙂 Inac preco si vybrala take gycove americke meno Nicholas a nie slovensky Nikulas, Nichal, Nikolas ked nic americke nemas rada? OK, koncim boooo- boooo

monika15
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
monika15
24. okt 2011

@janinah
presne 🙂)))
mame rovnaky nazor 🙂

monika15
24. okt 2011

@anjelicek26
hmmm nemienim sa tu hadat... pretoze nemam dovod...
ale u nas velka noc je hladanie vajec co v noci detom skryjes....
ako rodicia skryju nie susedia.... a celu nedelu sa hladaju.....
bratranec siel oliat spoluziacku... a suseda zavolala policiu lebo baba kricala.....a predtym videli jak tam idu 2 chlapci v oblekoch.....
takze vsade je to inak........
=)
mi sa snazime viacej nase zvyky pretlacat ale viem ze ked mali vyrastie tak urcite mu nebudeme zakazovat.....

nelicefo
24. okt 2011

@monika15 Moni to si nevšímaj. Pani dokonalá iba závidí. 😉 🙂 Kam si sa dostala ty a kam ona 🙂 Cmuk pozdravujeme si Vás do ďalekej Kanady. 🙂