Navštevovali by ste kaviareň s detským ihriskom na dedine?

arnika12
15. nov 2015

Ahjte mamičky,chcela by som počuť váš názor hlavne tie čo bývate na dedine...prijali by ste na dedine hravú kaviarničku pre deti?to znamená že by tam bolo nejaké vnútorné detské ihrisko s guličkami ako to býva a posedenie pre rodičov teda kaviarnička.Bola by to v podstate vo dvore zvlášť budova,ale velký priestor.Mozno neskor aj strazenie deti,napr.ked rodicia potrebuju vybehnut do mesta na nakupy.Vstupne 2eura neobmedzene.Ale navstevovali by ste nieco také?rozmyslam nad niecim takym lebo mam realnu moznost..dakujem

dandy17
15. nov 2015

@arnika12 mne by sa to páčilo, tiež bývam na dedine, ale tu by asi nebolo koho stražiť, tu je par malých detičiek, ktoré postražia babky, teda aspon tu 🙂

bonaqa2013
15. nov 2015

@arnika12 na dedine asi nemáš šancu...

arnika12
autor
15. nov 2015

@bonaqa2013 prečo myslis?

bonaqa2013
15. nov 2015

@arnika12 dedina - skúpejší resp. šetrnejší ľudia...

arnika12
autor
15. nov 2015

@bonaqa2013 no uvidime 🙂

katarinamarkova
15. nov 2015

@arnika12 realne sa zamyslam.....nahlas......do takychto kaviarni chodim /samozrejme u nas na dedine nie je, tak do mesta/.......hmmm....cca.....raz za niekolko mesiacov?
predpokladam, ze mas na mysli nieco pre mamicky s detmi 0- 6r.? - dobre hadam? pretoze si fakt neviem predstavit ako by sa v takej kaviarni zabavilo 8r. dieta a starsie.......
cize pocitam....dedina....kolko? cca 2-4tis. obyvatelov? (hadam nestrielam az tak vedla) takze mamiciek s takymito detmi kolko? dobre....budme na dnesnu dobu stedri......100? ( asi trosku prehanam ) tak teda radsej 60-80......ak kazda chodi do takejto kaviarne v priemere ako ja 🙂 tak mozno aj jeden zakaznik ( neratam deti) sa ti tam denne objavi......ale to je skutcne zalostne malo.
pozri si len podobne zariadenia v meste - podla pocasia, hodiny, roc. obdobia, sviatkov, prac. dni.....aj tie su len vynimocne full na prasknutie. a to je tam potencionalna klientela daaaaaaleko sirsia.
zaver: radsej nie.
otazka: robila si si aspon nejaky miniprieskum medzi miestnymi mamickami ako by na to realne reagovali, ako by to uvitali, ako casto by chodili?

chovancova27
15. nov 2015

@arnika12 Keď na dedine, tak treba využiť skôr vonkajší potenciál... ja strašne rada chodím na kávu aj pivko do zariadení, kde majú vonkajšie ihriská. Preliezky, trampolíny, drevené hrady, horolezecké steny, laná, jazierko, mini zoo a pod, dať do toho trocha nápadu, kde sa malý vyjaší, je na čerstvom vzduchu na slniečku... u nás v meste s 10 tis. obyvateľmi takáto kaviarnička skrachovala a tak isto vo vedľajšom meste, toto vôbec nejde... ide to vo veľkých nákupných centrách, ale takto bežne vôbec...

arnika12
autor
15. nov 2015

@katarinamarkova ano uvazujes dobre...mozno ak by som sa viac zamerala na tu kaviarnicku ale zas kaviarnicka vo dvore...v obci nieje ziadny bar,krcma otvorena len 2x do tyzdna.ale zas nejakych podnapitych ludi pri dome nepotrebujem.Samozrejme nejdem do toho hlava nehlava..prieskum som nerobila ale samozrejme bez toho by som do toho nesla...ono je to v podstate 6dedín za sebou...ale obyvalstva dokopy cca ako si pisala...

katarinamarkova
15. nov 2015

@arnika12 tak ak nechces prerobit nepustaj sa do toho...... 🙂

arnika12
autor
15. nov 2015

@chovancova27 mam moznost zamerat sa aj na vonkajsok..ale keby som tam uz predavala aj pivko to by som tam mala uz vsetkych stangastov v dedine kedze krcma je otvorena len 2x do tyzdna...to by som fakt nechcela 🙂

arnika12
autor
15. nov 2015

@katarinamarkova mame sa stahovat na dedinu ale je to tak strasne velky pozemok ze som povedala ze jedine ak tam zacnem nejake ,,podnikanie" 🙂 ..ale ako vzdy som nad niecim takym rozmyslala...

chovancova27
15. nov 2015

@arnika12 tak to zameraj ako kaviaren, koláče, zákusky a tak...🙂

katarinamarkova
15. nov 2015

@arnika12 ahaaa zena z mesta, co sa stahuje na dedinu ( prosim fakt to neber ako urazku, mozno to znie divne ale inak vystizne to neviem napisat, ber to skutocne s rezervou 🙂 )
ide o to, ze keby si mala odskusany taky ten klasicky dedinsky zivot aspon par rokov, tak by ta kaviaren s hernou ako podnikatelsky plan asi nikdy nenapadla......
aj na dedine sa da podnikat 🙂 to uspesne know how si musis najst sama, lebo uspesny podnik. plan ti nikto nepezradi, zaraba na nom sam.....prajem nech ho aj ty najdes.
ale tu kaviarnicku ti v dobrom neodporucam.

terezka1947
15. nov 2015

@arnika12 hm...vsetko zalezi od konkretnej dediny
uz tym,ze su ludia "motorizovani" tak nie je dedina dedinou z minulosti,ked nieco clovek chce=ci zabavu,ci nakupy,vacsie mesto nie je problem
na dedine by museli byt deti...viac deti...normalne by si asi nevyzila z toho,ze ti raz za tyzden pride mamicka a posedi a pohra sa...naco by aj chodila???
ved kazda ma doma minimalne pieskovisko,ked uz nie trampolinu,atd,atd,atd-....a mamicky sa navsetvuju,kocikuju,takze aj deti sa vzhraju doma a aj na cudzich zahradach
takze....asi by som ti odporucala najprv na tej dedine byvat a potom,po case zistis,v com by si mohla podnikat
v meste je detsky kutik s vonkajsim "vybehom" vitany.....ale na dedine to TOP rozhodne nebude...neber to v zlom.

maslenka47
15. nov 2015

@arnika12 v nasej dedine by si tam mala prazdno, dokonca aj bez vstupneho. Dobre si spocitaj, ake budes mat minimalne naklady na prevazku a kolko ludi by ta muselo denne navstivit, aby si ich vobec pokryla.

arnika12
autor
15. nov 2015

@katarinamarkova byvala sm na dedine skoro cele detsvo a napriek tomu si myslim ze to nieje az taky zly napad..Vsetci sme travili cas v podstate stale v bare aj mamicky s detmi tam chodili kde sa fajcilo..Je to viac dedín vedla seba a myslim ze velmi vela mladych rodim a same nove vystavby. Ako ja osobne by som to urcite vyuzila mozno som divna :D..mame tam velmi vela znamosti takze nieje to tak ze niekto novy pride do dediny sme velmi známi.

terezka1947
15. nov 2015

@arnika12 citam,co si napisala vyssie a ak je tomu tak,ze je to vacsia spadova oblast,vystavba=tym padom potencial mladzch rodin velky,tak to je uplne o inom....vsetko naozaj zalezi od tej ktorej konkretnej dediny...

arnika12
autor
15. nov 2015

@terezka1947 hej hej samozrejme mas pravdu..ja to vsetko berem.na tej dedine som byvala od malicka potom sme sli na byt...no chceme sa vratit len je to strasne velke hlavne pozemok...preto som chcela nieco taketo..mame tak velke mnozstvo priatelov a vsetko vacsinou s malymi detmi.urcite nepojdem bezhlavo do toho.dakujem za nazor

lucinenka77
15. nov 2015

myslím, že výborný nápad... detí je stále dosť a nie je kam s nimi ísť... nemusíš to mať luxusné, stačí čisté... máš moju podporu a držím Ti palce 🙂

jolly84
15. nov 2015

@arnika12 chod do toho.ja do centra chodím do okolitých dedín, určite neprerobis 🙂

lusinda3
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
arnika12
autor
15. nov 2015

@lucinenka77 dakujem za povzbudenie po takych prispevkoch 😉 VDAKA!!!

cimage
15. nov 2015

mne by sa pacil ten napad, mozno by som aj urobila nejaky program pre mamicky s detmi v rannych hodinach, nieco ako materske centrum, kde by sa stretli mozno 2x do tyzdna a pokecali o detoch, muzoch, pritom si dali kavu, caj a deti by sa zatial zahrali.

maslenka47
15. nov 2015

@arnika12 aj ja by som to urcite rada vyuzila.. tak 1-2x za mesiac. Naozaj nemozes cakat, ze ti tam budu mamicky chodit s detmi denne ako do krcmy.

A co sa tyka mladych rodin, tak tie povacsinou funguju tak, ze rano do mesta do roboty a o 6-7 vecer doma.. Prakticky sa tam len vyspat... U nas v dedine cez den na ulici bezne nikto. Akurat pred obedom co sa podari nejake 2-3 mamicky stretnut v parku... Ostatne je vsetko vystahovane do mesta.

arnika12
autor
15. nov 2015

@lusinda3 najomne platit nebudem bude to na nasom pozemku ,pracovat budem ja..Samozrejme ale budu prvotne naklady na vybavu.Neviem sto ludi sto nazorov. vdaka

mima4
15. nov 2015

@arnika12 skor sa zameraj na zakusky a zrmzku...

velmi vela ludi na vidieku rata kazde euro..kupia popradsku kavu za 2,50 a prerataju si, kolko kav z toho budu mat...vysolit 1,5 za jednu kavu..to nedaju.

margarita
15. nov 2015

mne napadlo, ze mozno je dobre si spravit nejaky prieskum, a nezamerat sa len na mamicky s detmi, ktore tam fakt skor pridu asi v zime, alebo ked bude vonku skaredo len, par krat do mesiaca. neviem, o aku dedinu ide, ale mozno by stalo za pokus sa zamerat na viac skupin, napr. urobit nejaky pravidelny program aj pre tetusky dochodkyne, caj o piatej alebo co, prip. prednasku o neviemcom raz mesacne,
nedaleko nas kedysi vzniklo nieco ako "rodinne centrum", postupne pozvolna z jednej herne a kaviarnicky, a robili tam potom vselico od kruzkov pre deti, jogy pre tehotne, kozmetiky, masazi, prednasok, workhopov pre vsetky vekove kategorie az po moznost prenajmu na oslavy, a koncerty Spievankova 😉
skratka sa len zamerat na to, kto a preco by tam mohol chciet prist, aby cielova skupina nebola tak uzko obmedzena a kazdy z rodiny by si tam nasiel to svoje 🙂

arnika12
autor
15. nov 2015

@mima4 zmrzka to uz mi pride moc to by som nechcela...hej sak ako v dnesnej dobe ja sa necudujem 🙂..tie zakusky mozn nejake zdrave kolaciky..

suchana
15. nov 2015

No tiež je veľký rozdiel, kde je tá " dedina", či na západe, kde sa žije trochu inak... Aj kúpyschopnosť je vyššia, maminy s deťmi radi vybehnúť na kávu, zákusok, deti sa zahrajú. Na " dedinách" okolo BA sa žije podobne ako v mestách. Detské kútiky a centrá v Ba sú narvané na prasknutie, u nás v meste (Pezinok) tiež, keby boli ešte min. ďalšie 3 kaviarne s detským kútikom, v pohode by sa uživili. Aj z okolitých dedín chodia k nám maminy s deťmi, veľa chodí do Ba, lebo je tu toho stále málo. Čiže veľmi závisí od lokality, kde si... Je pravda, že na východe SR , stred a tak... Že tam sa funguje asi inak. Mám tam známych a je fakt, že tam si neviem predstaviť, že maminy chodia vysedávať po kaviarňach. Chodia sa navštevovať navzájom, deti majú šmykľavky na dvore a tam sa motajú väčšinu času. Pre mňa nepredstaviteľné...:-/ Moju malú si neviem predstaviť byt furt na jednom dvore, tie isté hračky, tie isté susedove deti. Denno denne. A ani seba.

cimage
15. nov 2015

aj ludia na dedine maju chut ist na kavu s kamoskou do peknej a prijemnej kaviarne, len vacsinou nie je kde. A ako bolo vyssie spomenute, tak bude dobre sa zamerat na sirsi okruh ludi. Ja by som to urcite skusila. Najskor by som si urobila prieskum a pytala sa znamych a mozno len tak v obchode nahodnych ludi, ze ci by nieco take prijali a ci by tam hlavne chodili.