Tip na dovolenku, víkend s deťmi

luy
2. mar 2012

Dobrý ,ak budete mať čas a náladu a nejaké fotá prosím dajte tip na nejakú dovolenku,ktorú odporúčate,napíšte prečo,nejaké odporúčania čo si zobrať a podobne.Takže ja aj začnem.

luy
autor
2. mar 2012

Takže toto je tip hlavne pre tie čo to maju do Miškolca blízko.Momentálne sa tam oplatí ísť pretože vstupné je teraz v akcii na celý den na dospelého 1900 forintov,za dieta do 4 r. neplatíte,a študent 1400 forintov platí.Existujú ale rodinné lístky 2 dospeláci a 2 deti za 4900 forintov na celý den a na každého dalšieho 1100 forintov.Velmi vhodné miesto pre astmatikov.

INÉ DÓLEŽITÉ: cesta z KE hodinku,ak idete podla zákona a ak nie je pred Vami 5 kamionov,v HU su velmi prísne zákony a pokuty na prekročenie rýchlosti,v dedinách je 50 km/h a inde je tabula,max. 110.Pre kúpaliskom je parkovisko na automat tam neodporúčam stáť,ale hned vedla je luxusný penzion a parkovanie na celý den je 1000 forintov a je strážené,odporúčam inak všade inde platit slovenskou kartou,okrem tých 1000 for. na parkovné si zoberte na každu osobu 100 forintov na skrinku kde si dáte oblečenie,potom vám ich vrátia,o cennosti sa nebojte,v skrinke budu uložené a stráži ich pár ludi a kamier.Deti a pas - ten kto má OP nemusi mat pas,dieta ktoré nemá OP musi mat pas alebo musi byt zapísané v pase rodičov.
Čo si berte určite:šlapky nechávaju sa pri bazénoch zem je studená v jaskyni dnu,župan si zavesite pri vstupe do vody a nájdete ho ked idete von,ja nosím aj biele plachty na utretie sa ,dôvod?uterák mokrý sa mi potom ťažko nosi do auta a plachta rýchlo schne - pri dverách do kupacej časti je zdarma sušička kde si plachty nahádžem a zapnem takže rýchlejšie su suché ako uterák.Je tam miestnost na prebalenie detičiek,do vody pustia deti len z vodnou plienkov,všade je kamerový system takže si vás nájdu.Detom odporučam plávacie koleso.Jedlo sa dá kupit pomerne lacno,voda je dost drahá,do tašky zvlášt si dajte jedlo,ak pojdete jest,musite si tašku z jedlom zobrat do vstupnej časti kde sa je,lebo vnutri nesmiete,tam do tej reštiky idete v županoch.Dalej je tam časť liečebná tam ja z malou nechodim,voda je tam liečivá na klby a podobne - svalstvo,nervový systém.Ak už idete domov po pravej strane pri vstupe do Miskolca je Tesco a iné obchody Qutlet..... tam si stále skočím lebo cena je lepšia ako v KE.Neskôr pri odchode môžete navštívit Metro,alebo Auchan - momentálne je Auchan drahší ,neviem prečo tam všetko stúplo v tom obchodáku.Lacný je ešte Baumax.Ďalšie info pripojim ked si na niečo spomeniem,ak nie spýtajte sa rada odpoviem.
POZOR: ak stratíte čipové hodinky čo dostanete pri vstupe stojí to 10000 forintov a strata kluca 5000 forintov,takže robím to tak že každý dá hodinky a kľúče mne a ja si ich dám do svojej skrinky a nosim na ruke len svoje čipové hodinky a jedne kľúče,minimalizujem riziko že deti stratia .
dalsie info rady a napady ako ušetrit čo zobrat píšem ešte do hlavného komentu ked ma napadne čo som zabudla

Všeobecné info:V centre regiónu severovýchodného Maďarska, v rekreačnej oblasti mesta Miskolc .Od 16. storočia sú známe terapeutickými účinkami .V jedinečných jaskynných chodbách Európy vyvierajú pramene s vodou 30 º C .V jaskyni čakajú návštevníkov aj zábavné zariadenia, v záhrade detský a otvorený bazén .
Služby liečebného a wellness komplexu: hydroterapia, tangentor, liečebná a osviežujúca masáž, elektroterapia, ordinácia reumatológa, sauna, solárium . Je tam reštika ale toho času sa prerába tak je tam len bufet.Kafe pult.Prístup pre telesne postihnutých zabezpečený .
Otvorené: denne 9 - 18 hod., v letnej sezóne: 9 - 20 hod.

Viac foto: http://www.google.sk/search?q=barlangfurdo&hl=s...

traktor
2. mar 2012

super, verim, ze sa pridaju aj dalsie a uz potom len staci vyberat, kam sa vybrat 😉

luy
autor
2. mar 2012

@traktor ja dúfam ,že to nebude nikomu vadiť 😀

bzuzka
2. mar 2012

@luy 😀

luy
autor
2. mar 2012

@renatte nepridáš Šumavu?

aniicka24
2. mar 2012

hm co tak Bulharsko-Primorsko tam je krasne a dufam ze sa tam nabuduci rok dostaneme 🙂

xlea
2. mar 2012

dobra temicka toto 🙂 prvy namet velmi lakavy 🙂

evil15
2. mar 2012

Ja môžem odporučiť Hotel Odevák v Piešťanoch boli sme tam na víkendový pobyt a bolo fantasticky personál bol milí a ochotný. Strava bola lepšia ako v 5* hotely na výber bolo aspoň 4-5 jedál mäsové/sojové/bezmäsité/sladké a šaláty vždy boli aspoň 2 dezerty a 2 polievky na výber. Izby bolo zariadené veľmi pekne priam nad očakávania.4isté útulné žiadna pleseň a iná hnusoba. Prostedie bolo krásne príroda okolo žiadne autá takže Vám deti nevybehnú na cestu kúsok od hotela bola Sĺňava kde sme sa s malou prechádzali krmili kačičky a rušili rybárov krikom 😀 (Viki) Pri hotely bol bazén a lehátka a tráva kde sa deti mohli hrať aj ked je to liečebný hotel boli tam rodiny s deťmi a v pohode večer bol väčšinou program ale len do 22 aby nerušil hostí potom sa presunuli do jedálne a tam boli. Procedúry boli parádne my sme mali masáže a zábal z morských rias také ja môžem stále 😉 Do mesta Piešťany to bolo asi 5 min autom je to krásne mesto plné nádherných zákutí. Je tam plno kaviarničiek a pohostinstiev pre turistov su tam fontány, park, malé obchodíky ale aj veľké nákupné centrum pretých čo nevydržia bez nakupovania. Cenovo je to prijatelné nepostrehla som predražené nič.

Tento hotel odporúčam aj ked na vonok nevyzerá dokonale je to tam super boli sme aj na okolí si pozrieť hotely a dali si tam kafíčko no poviem Vám luxux z vonku nezaručuje aj luxux vnútry 😉 Určite sa sem ešte vrátime

http://www.hotel-odevak.sk/ubytovanie_piestany.htm

P.S: Kto by chcel vedieť niečo viac opýtajte sa 😉

oskvarka
2. mar 2012

@aniicka24 aj slnecne pobrezie je krasne ;)... sme boli vlani na svadobnej ceste...a teda oproti chorvacku urcite pre decka lepsie vyzitie... - ako dieta som bola v chorvacku z rodicmi a teda ja som sa tam nudila a to rada plavam ale nemali sme ani plaz a aj ty co plaz mali tak bola kamenista pre deti velmi nekomfortne.. bulharsko je viac komercne sa mi zda to pobrezie ale zase pre deti v pohode... ale asi tiez zavisi aj to ze kde ... mne sa na slnecnom pobrezi lubilo vsade cele sme ho preliezli 😝 a hlavne ten piesok to je super 🙂

luy
autor
2. mar 2012

@renette nepridáš Šumavu a ja ešte robím Košice pre maminky

luy
autor
2. mar 2012

Chcem vás poprosit ak budete prispievat dajte nadpis mesta veľkým nech vieme kde to je a pridajte foto,a ak chcete spracujete svoje mesto kde bývate a čo je v nom zaujimavé pre deti,tak dufam,že to pôjde a admin nezmaže 😀

renette
2. mar 2012

@luy napadlo ma to, ale ja mám len link na chatu, kde sme boli a tam je to uz na cely rok obsadene. Ked budem mat cas, mozem popozerat po nete, ale to bude asi az po statniciach ☹

luy
autor
2. mar 2012

@renette tak urob Trnavu ,kde sa dá ist z detmi čo sa tam dá vidiet z detmi 😀

renette
2. mar 2012

@luy tu nic nie je, akurat https://www.modrykonik.sk/katalog/firma/sihu/ a v prírode nič, preto chodíme moimo TT.

luy
autor
2. mar 2012

@renette a okolie toho krásneho kostola čo si tam mala krst?

renette
2. mar 2012

@luy to je pri Nitre http://mesto.sk/prispevky_velke/nitra/kostolsvm... a je to tak na 30 minut. Ale celkom pekne je blizsie k Nitre http://www.penzion-hoffer.sk/stranky/sk/penzion... tam je taka mini ZOO

aniicka24
2. mar 2012

@luy
@luy ked pojdem vecer na pc tak pridam aj foto teraz som ken cez mobil tak ootom vecer 😝 a tiez dufam ze to nezrusia velmi sa mi to paci

luy
autor
2. mar 2012

@aniicka24 a daj popis čo tam bolo,cenu a fotá a tak....

lubina
2. mar 2012

Liptovsky MIkulas - ubytovanie vo Vila Betula pozri http://www.villabetula.sk/ - ozaj zamerane na rodinky s detmi. V lete je tam obrovske ihrisko pre deti, trampoliny, smykacky, hojdacky a pod. A na okoli je mnozstvo miest kam sa da ist - Aquapark Tatralandia, Haliganda - to je vnutorne ihrisko pre deticky a deti (vedla Tesca), jaskyne su otvorene skoro po cely rok s vynimkou jedneho mesiace ked je udrzba, v lete sa da previest lodou po Liptovskej Mare, co je super zazitok pre deti. Teraz v zime sa da s detmi aj lyzovat, v okoli mesta je viacero lyziarskych skolociek a beru deti zhruba od tych 3 rokov. V Paucinej Lehote je od jari do jesene bobova draha vonku. Vedla aquaparku je Westerncity. Je tu vela miest kam sa da ist, takze jeden vikend je mozno aj malo 🙂

luy
autor
2. mar 2012

Chcem vás poprosit ,aby tuto tému admin nezmazal nedávajte www. ale popíšte samé a dajte vaše fotá,pre istotu

zuzu9906
2. mar 2012

My sme boli v lete s malym v LIptpvskom Jane, hotel Avena, maju stranku avena.sk, je to taky komplex hotelov a penzionov po celom Liptovskom Jane, na stranke maju aktualne info a akciach,ktore robia v priebehu roka.My sme mali 4dnovy pobyt, e noci s polpenziou a jednou precedurou denne, bazen volne k dispozicii, virivka,masaze, raselinovy zabal a kopec dalsich, kazdy z hotelov ma detske ihrisko, v jednom je dokonca solna jaskyna, detske kutiky, maju bud izby, alebo apartmany, v blizkosti je termalne kupalisko na zaciatku liptovskej doliny, ponukaju rozne typy pobytov z jednou, alebo viacerymi procedurami za super ceny....pri penzione horec je prirodny pramen upraveny kde sa da kupat ked je teplo....foto

zuzu9906
2. mar 2012

@lubina my sme boli teraz v lete v Liptovskom Jane a tam na povedali ze pocnuc rokom 2011 uz nepremava lod po Mare,sme tam chceli ist, aj na ch stranke to tam bolo napisane...skoda ☹

zuzu9906
2. mar 2012

inak buduci vikend ideme do penzionu Gejdak pri Ruzomberku, tak som zvedava, mal by tam byt aj detsky kutik, detske ihrisko, welnes, bazen, virivka, 3 sauny, tak uvidime, dam info pripadne foto 🙂

lubina
2. mar 2012

@zuzu9906 tak o tom som ani nevedela, je to skoda ozaj. Ale zasa pri Mare sa da ist pozriet aj Havranok - to je take archeologicke nalezisko, este z cias Keltov. Je to skor uz pre take aspon 5-6 rocne deti, co im to trochu aj mozes vysvetlit, ale je to zaujimave. A ta Villa Betula ma ozaj suprove ihrisko. Nase dve dcery odtial nemozeme ani dostat domov. My byvame totiz v LM a tak tam chodime s nimi cez vikendy. Robia aj rozne akcie, maju koniky, aj ine zvierata, ale jasne je, ze najlepsie je to ihrisko tam. A v Jane je tiez super kupalisko. Robia aj animacie pre deti, nasim dvom sa tam velmi paci. A dokonca sme v lete boli aj v Stanisovskej jaskyni v Jane a to nasa mladsia mala iba 2,5 roka. A zvladla v pohodke 😀

zuzu9906
2. mar 2012

@lubina no my sme tam boli v lete na 3 dni, takze vela sme nestihli a bolo take pocasie zvlastne, sme skusili prvy den to prirodne co je hned pri Horci za tym original kupaliskom, ale nato sme sa nedostali, lebo dost fucalo potom a drobec mal vtedy len rok a pol, ale aj tak sme boli spokojni len ta Mara nas mrzela,lebo som to planovala uz doma, ked mse tam sli, tak sme boli z toho smutny, lebo drobca by to bavilo..no ale tak co uz, aj tak bolo fajn...

lubina
2. mar 2012

@zuzu9906 a ved este mozete prist, ako som pisala da sa tu s detmi ist na vela miest. My tu byvame a stale je s nimi este co pozerat. A teraz ked mladsia uz mala 3 r. tak sa bude dat este aj viac, kedze uz vydrzi dlhsie. V lete robili v Jasnej pre deti taky naucny chodnik spo stopach cervenej ciapocky, ale to sa mi na nu zdalo este vela. Snad toto leto. Ale taku prechadzku v Jasnej okolo Vrbickeho plesa uz aj 2,5 rocna zvladla. Pleso nie je take velke, tak to normalne presla sama.

zuzu9906
2. mar 2012

@lubina urcite v lete chceme nieco pre drobca uskutocnit, uz bude vacsi, rozumnejsi...uvidime 🙂

aniicka24
3. mar 2012

tu je naša dovča to bolo je toho trošku viac je tam aj hotel aj nejake papaničko ale šla by som zas veelmi sa mi pacilo 😵 😵 😵 aj ked sme šli len autobusom ale nebolo to hrozne takže kebyze mam ist znovu tak aj autobusom to mi vobec nevadi 🙂
@luy

luy
autor
4. mar 2012

KOŠICE.

Postupne spracujem zaujímavé miesta v Košiciach,galérie,kúpaliská a podobne.Teraz pridám jedno zaujímavé miesto neďaleko Košíc,oplatí sa tam ísť hlavne v lete.Je to skôr výlet na celý deň,super je tam hlavne vtedy ak majú koncert,alebo MDD ,alebo nejakú akciu.

WESTWRN CITY KLATOVIANKA.
Chcete zažiť nefalšovanú atmosféru Divokého západu? Prejsť sa po mestečku, kde stretnete kovbojov a desperadov? Deň či noc príjemného posedenia a tancovania na country hudbu? Neváhajte a navštívte so svojou rodinou alebo priateľmi Western City Klatovianka!

Western City sa nachádza v príjemnom lesnom prostredí chatovej osady Klatovianka pri obci Nižný Klátov len 6 km na západ od Košíc.
Čaká vás tu celoročne otvorená reštaurácia, v ktorej sa nachádza aj veľkoplošná obrazovka, a spomenuté mestečko, kde nemôže chýbať salón. Vaše ratolesti si rýchlo obľúbia detské ihrisko so šmýkalkami, hojdačkami a pieskoviskom, pre dospelých sú tu športové ihriská. Ak obľubujete pobyt v prírode, ku ktorému neodmysliteľne patrí opekanie klobások, k dispozícii sú tu prístrešky s ohniskom.
Hlavným lákadlom je samozrejme skvelá atmosféra Divokého západu. Každú sobotu tu vystupujú country skupiny, ktoré vás zlákajú k tancu. Unikátnym je Westernové mestečko rastúce v areáli. Je výsledkom úsilia skupiny nadšencov združených pod názvom Westernové akčné divadlo. V mestečku sú kulisy dobových budov ako pošty, hospodárskej budovy, hrobára, banky, saloonu, šerifovho úradu, zlatokopeckej osady a onedlho pribudne aj kostolík s cintorínom. Členovia spoločnosti W.A.D. pripravujú tiež rôzne scénky, ktoré pobavia vás i vašich najmenších a priblížia vám časy „vtedy na Západe“.

traktor
4. mar 2012

@aniicka24 trosku viac napis..co odporucas, co zas nie..cena..a tak.. 😉