Výlet s 5-mesačným bábom autom

bessdonna
8. máj 2023

Ahojte babenky. Prosim vas o radu. Chystame sa v lete na dovolenku s 5 mesacnym kojenym babatkom(cize musi papkat kazde 2h cca, podla toho ako si ziada). Chceme ist autom. Neviete poradit nejake miesto v Chorvatsku, co je blizko, vhodne pre deti? Pripadne ako zvladli vase male babatka cestu dlhu 6-7hodin?neviem si predstavit, ze bude plakat viac hodin. Teraz ma 3 a vydrzi 20min cesty bez placu, ked spinka tak vydrzi viac. Pozerame aj Balaton, ale financne to vychadza ako Chorvatsko, to je ale dilema. Ale za to len 2,5 h cesty, co vydrzime urcite napr pocas spanku. Radte baby, ja nie som velky cestovatel, vela rokov som uz nikde nebola, ale teraz to potrebujem velmi. (urazlive neuctive komentare hlasim adminovi)

jaskolka
8. máj 2023

Úprimne? Keď poznáš svoje dieťa, a vieš, že ti vydrží len krátku cestu bez plaču, tak proste by som riešila len fakt niečo také s ohľadom na neho a nesilila za každú cenu more. Možno sa ti nebude páčiť moja rada, ale ja by, som jednoducho bud šla len niekde na Slovensku, nejaký pobyt, kde to dáte do tých 2 hodín cesty, a more(s dlhou cestou) vynechala, kým dieťa nebude staršie, alebo šla letecky. Alebo tém Balaton, keď vieš, že to zvládne.
Chápem, že túžis niekam ísť k moru, ale tak dlhá cesta, s revajucim dojcatom bude mučenie pre všetkých vás.

nikinikiniki8
8. máj 2023

@bessdonna ahoj. S chorvatskom síce neporadím ale tak nás napríklad vydrzi v aute väčšinou normalne 2 hodiny v pohode, takže na tvojom mieste by som si dobre premyslela potom takú dlhuuu cestu autom. Ja som síce za cestovanie vsade s dieťaťom nech si zvykne a tak ale asi by som prišla o nervy ak by každých 20 min plakalo napr 🙈 no ale za mňa čo ti môžem poradiť že je pravda že cenovo to je asi rovnako ako to Chorvátsko ale aj Balaton je za mňa super. Aj voda, aj prostredie, viete si tam vybrať aj kludnejsie mestečko čo bude fajn s babom a nieje to tak daleko, teda podľa toho odkiaľ ste. Každopádne držím palce nech sa podarí pekna dovolenka🙏

micusa2222
8. máj 2023

@bessdonna dosť odvážne s tak malým bábom k moru....

nikinikiniki8
8. máj 2023

@micusa2222 prečo? Podľa mňa to je v pohode, veď nemôžete dieta furt držať doma v bavlnke a kvôli tomu prestať žiť predsa.. akurát v tom prípade ako píše autorka, že pozná svoje dieta na cestách a nevydrží len 20 min bez plaču tak vtedy je to dosť na zváženie samozrejme aj podľa mňa

kp7333
8. máj 2023

S tak malym dietatom sme k moru nechodili. Deti zle znasaju nielen cestovanie, ale celkovo horucavy. V lete nam dobre padlo osviezenie v horach, kde bolo o 10 stupnov menej ako v BA, takze sme mohli byt cele dni vonku s kocikom. Snazili sme sa vyberat miesta do 2-3 hodin cesty, baby-friedly hotely s detkym kutikom, ihriskom, bazenom, pripadne mini-zoo.

zuzuliennka1
8. máj 2023

@micusa2222 My sme boli s 8m synom v chorvatsku, a teda vobec nie niekde blizko hranic, 9h cesta. Lenze moj syn miloval auto, nikdy nemal problem, ani s kocikom, teda som vedela ze to bez problemov dame. Aj sme dali. Ine ale je, ked autorka pise, ze syn jej vydrzi max 20min bez placu, to by som veru Chorvatsko ozelela a isla len niekam blizko tuto na Svk.

zuzuliennka1
8. máj 2023

@kp7333 ako ktore - moj syn cestovanie miluje, v aute vzdy spal celu cestu 🙂 a v chorvatsku je v lete porovnatelne teplo ako u nas na slovensku, plus je tam ale more.

bessdonna
autor
8. máj 2023

@nikinikiniki8 ďakujem, asi teda ostavame pri tom Balatone🙂rozmyslala som, ze s prestavkami by sme to dali, ale asi by to bolo na dlho😂nebudeme to silit. Snad buduci rok sa to podari uz.

pribinak
8. máj 2023

Ak dieťa vyslovene neznáša cestu autom tak by som proste hľadala dovolenku na Slovensku tak aby som sa vyhla dlhej ceste

K moru pôjdete další rok, keď to bude už lepšie

bessdonna
autor
8. máj 2023

@zuzuliennka1 ty mas ake stastie. Neviem preco sa mojej cestovanie nepaci. A to som este nepisala o mojej 7 rocnej, ktora by tiez revala po 3h😂

bessdonna
autor
8. máj 2023

@pribinak tak tak, bude o to lepsie. Dame asi Balaton, nech sme pri vodicke, su tam stromy, tien na plazi

micusa2222
8. máj 2023

@nikinikiniki8 máš pravdu,,veď nikto nepíše o tom, aby sa 24 hodín denne nepohli z domu...skôr by som volila nenáročnú cestu po Slovensku.nič nie je horšie, ako vystresovaná celá rodina z urevaného dieťatka..viem, o čom píšem...

bessdonna
autor
8. máj 2023

@jaskolka presne, pojdeme o rok a teraz len blizsie, aj to mozno s prestavkami.

pribinak
8. máj 2023

@bessdonna môj bol tiež urevanec, nepomáhalo nič, hračky, jedlo, chrumky, tablet, ….za rok sa dieťa neuveriteľne zmení, objaví radosť z jazdy, dá sa ísť na noc, kedy dieťa prespí väčšinu cesty
Fakt hľadaj niečo blízko, další rok už dáte niečo ďalej a kľudne more

zara0201
8. máj 2023

Veď si rozdeľte cestu,prespíte pod Balatonom (napr. Zalakaros) a ráno odtiaľ do Chorvátska po diaľnici máš do 4 hodín.

anjelicek26
8. máj 2023

Skor ta klima bude problem, ked to vypeckujete, vonku 35 v aute 20, poznam takych, dojdu na dovcu a dieta tam chyti sople a usi 🙄

Kazdopadne my sme cestovali take trasy odkedy boli deti fakt par tyzdnove babatka a nikdy s tym problem nebol, ale treba dohliadat na teplotu, robit prestavky, nechat male ponatahovat a povystierat sa, vo vajicku ma inak par hodin stlacenu branicu a to na dychanie nie je dobre.

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bessdonna
autor
8. máj 2023

@pribinak presne potom by sme chodievali v noci ked spia a hotovo😂

bessdonna
autor
8. máj 2023

@anjelicek26 presne. Este aj keby spinlala tak by som sa stresovala kvoli sids ako sa poznám.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
majlo1234
8. máj 2023

Ja si myslim, ze cim mensie dieta, tym lepsie sa cestuje, potom pride obdobie od cca pol roka do dvoch, ked je to hrozne, a potom sa to zase zlepsuje, lebo uz ho zaujme tablet, knizka… cize kludne by som sla. Mozno ale nie priamo v lete, alenpo sezone/pred sezonou, ked nebude tak teplo. A co najblizsie, destinaciu neporadim, nepamatam si uz kde vsade sme boli, ale v lete to vzdy bolo na minimalne sedem hodin cesty

ivangeline
8. máj 2023

Ja by som nesla...a ked uz,chodte v noci. ;)

zuzanka.zuzu
8. máj 2023

letecky prečo nejdete?

sun_shine_2020
8. máj 2023

@bessdonna ahoj, pozri Umag (camping park umag), nam sa tam pacilo, ale boli sme este bez deti (my sme stanovali, kupali sme sa v mori, vecer posedenie pri grile, ziadna hlasna hudba/disko, takze vecer by mal byt klud pre babo). Popri plazi bol dllllhy chodnik vhodny na kocikovanie.

bessdonna
autor
9. máj 2023

@zuzanka.zuzu to si vobec neviem s malou predstavit😑to tak o dva-tri roky

bessdonna
autor
9. máj 2023

@sun_shine_2020 vdaka za tip

zorkahorka
19. máj 2023

S tak malymi detmi sme cestovali cca hodinu od domu. I ked so starsim sme boli v brne, co su 2,5 h - to bola do jeho 1 roka asi najdlhsia cesta 😀

lasona
19. máj 2023

V prvom rade si musíš poznať dieta. My sme sa teraz vrátili z mesačnej dovolenky z trópov, 12 hodí let. Malý mal v čase letu 6 mesiacov. Zvládol to úplne v pohode. Lepšie ako my . Ale môj vydrží aj 6 hodinovú cestu autom. Obzerá vonku, užíva si to.

cecilia29
19. máj 2023

My cestujeme veľa vrámci SK ...3-3,5h ... od mesačného babatka. A musím povedať že od pol roka mi vydrží už tie 3,5h bez pauzy a nemá problém s cestou. Ako menšia plakala ak nespinkala, robili sme si viacej prestávok. Čiže všetko sa môže zmeniť aj u vás. S našou ideme do Chorvátska ako s 10 mesačnou, ale to sa už nebojím. Berieme chrumky, čajík, kočík golfový ...prejaví sa

bessdonna
autor
20. máj 2023

@cecilia29 ďakujem za povzbudenie. Snad aspon ten Balaton dame. 2,5h

bessdonna
autor
20. máj 2023

@zorkahorka dost som nerozhodna, raz chcem ist aspon na Balaton, raz nie, lebo co ked. Uvidime.