Nová nemocnica Košice - pôrodnica

mami92
31. mar 2022

Ahojte. Prosím vás rodila ste niektorá teraz niekedy v novej nemocnici? Aké to tam je a ako ste spokojne? Pýtam sa hlavne tých čo rodili už druhé, tretie ,štvrté babetko . Pre prvorodicky je skoro stále prvý pôrod traumatizujuci. 🙂
Ja som chcela rodiť v starej ale dnes mi povedali ze musím ísť do novej lebo stara je kovidova.
Dosť ma to zamrzelo lebo obe moje deti som rodila starej a bola som spokojná aj to tam uz poznám. A na Novú nemocnicu som zatiaľ nič pozitívne nepočula. Za každú odpoveď ďakujem. 😚😉🙂🙂🙂

nika0204
31. mar 2022

@mami92 ahoj ja sice skuenost nemam ale planujem rodit v starej ale az v septembri to uz podla mna opatrenia nebudu. Ale inak vraj ak mas dohodnuteho lekara rak mizes aj v starej neviem ci nechces takto..a prosim ta nenapises mi ako sa ti rodilo v starej?🙏

jaruska_12
31. mar 2022

Prvú som rodila 2012 v starej , druhú december 2021 v novej , za mňa nová hlavne kvôli novorodeneckému oddeleniu😇😇 bola som Max spokojná 🙂

mami92
autor
31. mar 2022

@nika0204 v starej to bolo úplne super. Pri prvej som bola vystrasena ale sestricky boli milé a povedali mi ze nech sa nebojím ze to dali XY ženy tak to dám aj ja . Vtedy som mala aj lekára vybaveného . Jak som sa začala otvárať prišla ešte jedna baba ktorá tiež už bola rovnako na tom ako ja a tiež mala toho istého doktora vybaveného. Tak ešte Dr srandovné v tých najväčších bolestiach s nami ze ktorá bude kričať viac tak ta ide prvá. Pri druhej som prišla v o 23.00 do pôrodnice a nemala som nikoho vybaveného bol tam kľud žiadna iná žena nerodila len ja sestricky milé doktorka tak isto pozreli ma povedali ze mam čas nech kľudne si dám sprchu dali mi pasi a pozreli ma a zistili ze už som velí otvorená rýchlo som išla na klistir ale ani ten som nestihla lebo keď som sadla na wc už som cítila malú hlavičku ako ma tlaci sestricka pribehla a pomohla mi na kozu. O pol noci sa mala narodila ale fakt boli zlate ku mne všetky i doktorka aj sestricky . Aj k babetku sú veľmi milé. Pekne sa starajú kým donesú k maminke

mami92
autor
31. mar 2022

@jaruska_12 ďakujem 🙂

pininka1
31. mar 2022

Ja som rodila dve deti v novej a nic zle nemozem povedat. Prve som rodila v starej ale pred 15 rokmi a to bola cista katastrofa, preto som tam uz nesla.

mami92
autor
31. mar 2022

@pininka1 ďakujem. Prosím vás a usg prietoky tam kde robia na ktorom poschodí

banalu
31. mar 2022

@mami92 ja som rodila v starej v oktobri cez covid vlnu, bola covidova, ale tam je vyhradene zvlast poschodie pre rodicky co maju covid. A normalne sa rodi na inom poschodi. Ak by si prisla, ze rodis, pochybujem, ze ta otocia 🤔 normalne sa tam rodi 😉

marer
31. mar 2022

Ja som rodila v máji 2021 v novej nemocnici a bola som veľmi spokojná. Ja som mala zaplatenú nadštandardnú izbu. Izby boli čisté. Strava v pohode. Sestričky z novorodeneckeho boli tiež veľmi milé. Keď bol nejaký problém stále všetko vysvetlili. Keď by som mala rodiť ešte raz tak určite tam. Tiež som chcela rodiť v starej nemocnici ale kvôli covidu to nebolo možné.

mami92
autor
31. mar 2022

@marer ďakujem. Trosku som kľudnejšia. 🙂

ivangeline
31. mar 2022

3x nova... spokojna spm. prvy porod trauma..potom ok,ked vies co cakas...takze chapem,ze by si o5 v starej rodila. 🙂

pininka1
31. mar 2022

@mami92 ked si dobre pamatam tak na 16 na ambulancii

lylyjana
31. mar 2022

@mami92 ja som sice prvorodicka, rodila som v 2020 v Novej a VOBEC to nebol traumatizujuci porod. Odporucam vsetkymi desiatimi. Mily personal, ci lekarsky, ci sestricky. Jasne, vzdy sa najde niekto, kto je viac milsi, niekto mozno viac rezervovany, ale nemozem povedat jedno krive slovo.

janulla1
31. mar 2022

@mami92 ja som rodila 2008, 2010 v starej, bola som spokojná, ale dcérka mala po narodení problémy a hrozil prevoz do novej, tretie som rodila preto v 2019 v novej a bola som spokojná aj tu, tiež som čítala kde co, ale klop klop dobre, na prietoky som ale chodila na nejaké nižšie poschodie, nie na 16

juliaailuj1
1. apr 2022

@mami92 prietoky sa robiana prijmovej ambulancii na 2.poschodí, bocny vchod od urgentu,objednava sa tam podla toho co ti povedia na 16.poschodi , za mna nova nemocka super, skveli lekari aj sestricky, sem tam nejaka hlupa sanitarka,inak super

mami92
autor
1. apr 2022

@juliaailuj1 ďakujem veľmi pekne 🙂

janadj
2. apr 2022

@mami92 ja som pred 2 týždňami rodila v novej nemocici svoje 2.dieta a úplná pohoda (u mňa to išlo veľmi rýchlo, lekarka co tam bola bola super aj personál bol úplne v pohode aj pri pôrode aj následne na šestonedelia a novorodeneckom)....ambulancia je na 2.poschodi ideš akokeby na urgent a tam ti povedia kam ísť, rodi sa na 17.poschodi, na 16.poschodie ideš väčšinou ked mas dohodnutého lekára a nie je na príjmovej ambulancii tak tam zvyknú spraviť ultrazvuk a vyšetrenie, "pasy" sa robia na 2.poschodi.....keď máš otázky kludne sa pýtaj 🙂

mami92
autor
2. apr 2022

@janadj otecko môže ísť od začiatku ku pôrodu? Pyžamo dávajú ci treba vlastne?

mami92
autor
2. apr 2022

@janadj a musíš mat počas kontrakcii a tlačenia rúško?

janadj
2. apr 2022

@mami92 nočnú košeľu si vezmi (neviem o tom žeby davali)....otecko ku porodu moze ísť, ale neviem ti povedať ako to presne funguje keďže my sme prisli o 5tej ráno a ja som bola na 2-3cm tak manžela poslali domov, nech si zatiaľ oddýchne a spraví v MOM antigen a na 8.00 mohol prísť, ale ja som prekvapujúco porodila uz o 7.00 😁 (ale potom prišiel a bol s nami aspoň tie 2h po pôrode)....alw od apríla sa mali meniť nejaké pravidlá...to sa opýtas ked budes chodiť na poradne

janadj
2. apr 2022

@mami92 ja som nemala a nikto mi nič nepovedal....pri prijatí mi spravili aj pcr aj antigen tak vedeli ze som safe, potom si ale vezmi rusko aby si mala na šestonedelia keď chodia na vizitky tak treba mať

mami92
autor
2. apr 2022

@janadj ďakujem pekne.

lucikim
3. apr 2022

@mami92 ahoj, rodila som v novembri. Tiez som chcela v starej ale nakoniec som rada ze sme skoncili v novej. Bol to moj prvy porod, traumu nemam. Ked budem zas rodit tak pojem do novej opat, co by som zmenila, zaplatila by som si nadstandard kvoli kupelni. Porodna sala ok, porodnik super, manzel pri porode mohol byt. Mala som respirator cely cas aj pocas tlacenia to mi vadilo ale to bolo dobou nie nemocnicou. Neonatolog Dr. Krcho dceru riadne skontroloval prisli na to ze ma displaziu klbov tak hned mi dohodli ortopeda super pristup. Bola som prekvapena mladymi lekarni.

mami92
autor
5. apr 2022

@lucikim ďakujem pekne .

mami92
autor
5. apr 2022

@janadj ahoj ešte sa chcem opýtať teba mi niečo brat zo sebou aj pre babetko okrem Vlhčenych, plienok a kremíku na ritku??

maxi2
11. apr 2022

@lucikim ja som rodila druhé v novej a teda také vyšetrenie malého som ešte nikdy nevidela. Boli sme dve mamičky na izbe a druhá mamička bola tiež z toho hotová. Ako prístup ku bábätkám 👍 doktor ešte aj malého vedel zabaliť 😁

janadj
12. apr 2022

@mami92 sorry nevšimla som si správu.....pre babo stačia plienky,vlhcene a krem na zadocek ( ja som mala aj oblečenie pre malého, keďže z toho ich mal vyrážky)

mami92
autor
12. apr 2022

@janadj ďakujem pekne

mami92
autor
12. apr 2022

@maxi2 prosím ta sú na izbe aj kupelne ?? Ci je to jak v starej na chodbe ?

janulla1
12. apr 2022

@mami92 kúpeľne majú svoje na izbe iba nadštandardné izby, ostatne sú na chodbe, ale je od nich kľúč, takže rodičky z L9 tam nechodia, majú svoje, a takisto mi musel manžel priniesť oblečenie pre malého, z ich oblečenia sa mi vyhadzal