Nová verzus stará nemocnica Košice - momentálna situácia + cena epi

7. nov 2021

Je niekto kto v tomto čase rodil v týchto nemocniciach? Nie som priamo s Košíc ale plánujem tu rodiť rozdiel v nemocniciach prístupu v izbách+ ceny za epidural , koľko su nadštandardné izby koľko sa platí ďakujem žienky ❤️❤️❤️❤️

mirka7890
7. nov 2021

... momentalne je stará nemocnica hlavne covidova takze neviem kedy rodis ale podla toho sa treba zariadit 🙂

autor
7. nov 2021

@mirka7890 začiatok decembra 🙂 ale ďakujem práve preto sa informujem aby som vedela ako to teraz vlastne je

mirka7890
7. nov 2021

samozrejme porod je neodkladna starostlivost len je to na zváženie ci tam chces ist.... talze ked ta nova alebo Šaca

autor
7. nov 2021

@mirka7890 veď práve že mi nechýba odísť domov a covidom :/ s novou nemocnicou nemám skúsenosti

mirka7890
7. nov 2021

Nova nemocnica tazko povedat... kamoska, ze super :D svagrin ze katastrofa :D a pokial viem tak epi by mala byt zadarmo... ale nie som si ista

zuvelyn
7. nov 2021

Rodila som v starej pred troma týždňami a uz to bolo zle, na šestonedelí ležali s nami aj tehotné lebo na gynde boli primárne covid pozitívne. Momentálne viem ze z gyndy tehotné premiestnili do novej kvôli Covid pacientom, ak budu rodiť v starej aj negatívne,bude to po znamostiach tak ako to bolo na začiatkom roka. Na tvojom mieste sa teda zameriam na novú popr. sacu, nemyslím ze sa to do jari zmení...

matkahelka
7. nov 2021

stara je covidova, treba mysliet na to, ze upratovacky a sanitarky pendluju z oddelenia na oddelenie. takze radim uplne vyskrtnut zo zoznamu. nova nemocnica je jeden otras. tazky komunizmus. okna sa nedaju otvorit, v zime uplne zatvorit, kupelne si pamata este Maria Terezia. tam ten nadstandatd je na urovni beznej izby v starej nemocnici. jedinou vyhodou novej je detska neonatologia, inak zhola nic. ja mam TP zac.decembra, jednoznacne Saca. tam je na kilometer poznat, ze je to sukromna nemocnica- starostlivost, komfort, nafstandard, porodne saly, vsetko proste

ivusikivi
7. nov 2021

@matkahelka ahoj ja som rodila pred troma mesiacmi v novej nemocnici bolo to úplne úžasne cely čas som mala súkromie s mužom už na boxe.Sestrička a pôrodná asistentka chodievali či som v poriadku a niečo nepotrebujem.Celý čas so mnou komunikovali všetko vysvetľovali.Smiali sme sa.Pôrod bol veľmi hladký a rýchly.Potom sme dve hodiny boli spolu nerušene ako čerstvá rodinka.Potom som bola prevezená na nadštandard.Kde za mnou stále chodili a pomáhali so všetkým.Vždy sa opýtali,či môžu doniest malého či sa nato cítim.Počas celého pobytu v nemocnici mi vysvetľovali celu starostlivosť o dieťa a so všetkým mali božskú trpezlivosť,dokonca mi nosili jedlo priamo na izbu.Izba bola pekná,čistá a uprataná.Bola som na nej sama a dokonca som mala klimatizáciu 🙂.Ja nemôžem povedat jedno zlé slovo.Od začiatku tehotenstva som chcela rodit v Šaci.Mala som šťastie že ma kvôli nevoľnostiam hospitalizovali 38tt na šestonedelí a dávali mi infúzie a mohla som vidieť ako sa správali k mamičkám.Sestričky z novorodeneckeho sa ani len neopytali či už je mamička pripravená a nebola.Doniesli jej malú v kosielke a plienke.Prezliekli ju až o dva dni…Nechceli dať umelé mlieko,keďže mamičke ešte mlieko nešlo.Ani raz za nou nikto neprišiel sa opýtať ako sa ma po sekcií.Ona musela chodiť prosiť o lieky proti bolesti.Navyše malička mala žltačku a dosť silnú a nikto tam cely deň ani nevkročil..Čiže dieťa hladne ,spavé a mamička sa strachovala sama na izbe a musela vyslovene ťahať sestričky aby ju chodili pozerať.Takze vďaka tejto skúsenosti som si uvedomila že nie je dôležitá najnovšia izba ale personál okolo ktorému neleziete na nervy keď niečo chcete.Ale to je moja skúsenosť.Možno niekomu zachránim jedinečné spomienky z pôrodu.🙂

matkahelka
7. nov 2021

@ivusikivi no vidis a ja mam opacnu skusenost. v Saci som rodila, max.spokojnost. v Novej som za posledny rok 2x lezala na gynde a teda otras - od priestorov cez pristup, proste vsetko. Rodit by som tam nesla.

lucikim
9. nov 2021

Epi je bez poplatku kedze sa jedna o statnu nemocnicu. Ale su covidova a nevwrim ze do decembra sa to zmeni. Takze uz ani na kontroly pred porodom neberu zeny

lucka_ke
10. nov 2021

Šaca jednoznačne