Pôrod - Nová nemocnica Košice

rubinka
14. nov 2020

Ktorá z vás teraz v krátkej dobe rodila v Novej nemocnici v Košiciach? Ozvite sa.

maximilie
14. nov 2020

@rubinka prečo? Chces sa poradiť?

rubinka
autor
14. nov 2020

@maximilie - chcela by som vedieť ako to tam momentálne prebieha vzhľadom na covid

maximilie
14. nov 2020

@rubinka aha tak to ti nepomôžem. Mňa to doslova ,,lizlo"
Ale podmienky platia v každej nemocnici rovnako.
Držím prsty , nech si spokojná a čím skôr doma s malým klbkom šťastia. A lekári sú tam TOP, takže budeš v dobrých rukach

malebiele
14. nov 2020

@rubinka momentalne maju taketo pravidla, ci si chcela vediet nieco ine?

rubinka
autor
15. nov 2020

@malebiele - áno to som mala namysli. Ty si tam teraz rodila? Rodička má rúško aj pri pôrode? Čítam že otecko má mať respirator, to akože nestačí hocijaké rúško? Ďakujem

malebiele
15. nov 2020

@rubinka zatial som nerodila este, termin mam cca o dva tyzdne, len toto maju vyvesene na poradni na tom druhom poschodi ako sa chodi na monitor... Ale kamoska rodila koncom oktobra a nestaci obycajne rusko, ani latkove, musi byt ten specialny respirator aby mohol byt otecko pri porode.. A podla mna tak ako sa tam pise, po dohode s lekarom si myslim, ze minimalne z nosa ho mozes mat dole a mozno ti dovolia dat cele dole, zavisi asi od porodnika no

rubinka
autor
15. nov 2020

@malebiele - ok ja mám termín koncom roka potom ma prosím informuj ako to všetko prebiehalo. Ďakujem

rubinka
autor
27. nov 2020

@malebiele - už máš po?

malebiele
27. nov 2020

@rubinka ahoj, ano ale ja som rodila cisarskym, tak neviem ci ti to pomoze? Rusko som mala dole len ked mi dali kyslik, inak treba stale... a ten kto ta sprevadza pri porode musi mat to speci rusko... Dalej, na izbe nemusis mat rusko ked to nikomu nevadi, iba ked pride vizita či sestričky, vtedy musis mat a este ked ides mimo izbu tak musis mat tiez..Kazdopadne sestricky su velmi mile, ale navstevy su zakazane takze si tu stale sama s babatkom, maximalne ti mozu veci doniest ale tie nechavaju pred oddelenim kde ich preberie sestricka a donesie ti na izbu, podla zmeny kto robi a dovolia, tak vies si ist aj ty po veci ku vchodu na oddelenie

rubinka
autor
27. nov 2020

@malebiele - Ďakujem. Ešte sa chcem spýtať, čochvíľa sa mi treba náhlasit na poradne do nemocnice. Treba osobné či sa dá aj telefonicky? A robia sa testy pred príjmom?

malebiele
28. nov 2020

@rubinka ja som len volala a objednali ma..nebola som osobne...a myslis pred prijmom na porod? Tak ja som mala stanoveny datum cisarskeho takže som si musela este predtym obehat interne a anesteziologa a dali mi papier ze sa mam objednat na pcr test cez stranku korona.gov a test nesmie byt starsi ako 72 hodin... Ale keby si prisla len tak, ze zacnu kontrakcie alebo odtecie voda, tak ti spravia test rovno tu ako ta budu prijmat