Aka je vaša denná rutina v starostlivosti o pleť?

fashionshop88
26. jan 2024

Aka je vaša denná rutina v starostlivosti o pleť ? Čo konkrétne používate a v akom poradí ?

Aka je vaša denná rutina v starostlivosti o pleť ? Čo konkrétne používate a v akom poradí ? (Konkrétne produkty) chcem sa trošku v tom zorientovať. Ďakujem 😊

bubka23
26. jan 2024

Denná rutina..
Čistiaci krém ( na make-up, aj bez), hydratačné regeneračné tonikum, (ráno denný krém, očný krém, a make-up)..
Večer umyjem použijem všetko čo aj ráno, len zmením za nočný krém..
Toto používam každý deň ráno večer...

Pleťová kúra - čistiaci krém, peeling, maska, tonikum, sérum, očný krém alebo vankúšiky pod oči, nočný krém.. ( kúru robím dva krát do týždňa, alebo tri záleží akú mám pleť) ☺️

seag
26. jan 2024

Ráno si vyčistím pleť s gélom od mixy a dam hydratacny krém od geek and gorg., make up a večer zasa odlíčim s gélom od garnier (aloe vera), čistiaci gél od cosrx a hydratacny krém na koniec. Raz do týždňa maska od garnier, občas chemicky peeling. Serum- hydratacne iba keď mám vyslovene dehydratovanu pleť a mapuje mi make up. Dosť záleží aký typ pleti máš podľa toho používaj nato určené výrobky. Ja mám normálny až mastný typ… čím viac som spekulovala tým to bolo horšie… toto čo som vymenovala používam cca 2-3 roky a je to naj, keď niečo zmením hneď sa mi na tvári spravia vyrážky alebo som mastnejsia alebo naopak mám vysušené miesta na tvári.

seag
26. jan 2024

Ešte jeden dodatok- vždy si pleť utieram do servítka nikdy nie do uterákov a očné krémy majú po väčšine rovnaké zloženie ako aj krémy na tvar len sú menšie a drahšie ;)

sardinka32
26. jan 2024

Nenapísali si typ svojej pleti. Ale O.K., všeobecne ráno umyjem pleť gélom, dám serum okolo očí, očný krém a na pleť krém s SPFkom, potom sa líčim. Včer odlíčim micelárkou, umyjem gélom a dávam účinné látky podľa toho, ako mám chuť a ako sa mi javí pleť (či je suchšia a má šupinky, či má vyrážky, upchaté pory)...je fajn dať nejaký toner, ešte na mokrú pleť nastriekam a vždy dávam sérum (hydratačné, s vitamínom C, s kyselinou hylauronovou...striedam), sérum okolo očí, očný krém a krém na pleť. Niekedy nahradím krém na pleť nočnou maskou (medovú, ryžovú...kórejské sú fajn). Ak používam v ten deň večer tretinoin, tak okrem umytia pleti a tretinoinu nedávam už nič. Na obočie a mihalnice (niekedy aj miesto očného krému) používam ricínový olej.
Dodatková starostlivosť: sem-tam maska - plátienková alebo natieracia, ktorú zmyjem.

monuliak9
27. jan 2024

Typ pleti - zmiešaná
Ráno pouzijem heimish white clay cleaner, toner gilla8 s cajovnikom, sérum ample n peptide shot , ľahký gélový krém ottie soak out centella. ( Veľmi odporúčam tento krém, nezaťažuje, krásne hojí a nevysusuje) , trošičku haruharu mineral SPF
Večer odlicim so shiseido waso hybridnym olejom a vmasirujem vibracnou kefkou eta. Zmyjem, dvakrát do týždňa použijem the ordinary - aha solution ( krásne vyčistí zjemni pleť) , večer mám dvojité čistenie keďže nosím mejkap, opäť použijem heimish penu. Toner s cajovnikom, sérum the lab tension a nakoniec heimish Maríne care melting cream. Je to možno pre niekoho prehnane , mňa to neobtazuje, a má to vysledky. Som s pleťou spokojná, aj keď viacmenej záleží od toho koľko tekutín pijem a ako sa stravujem a či som v psychickej pohodke. Ceny kórejskej kozmetiky sú vzhľadom k jej účinnosti veľmi priaznivé. Odporúčam