Ako spoznám kvalitnú kozmetiku?

30. aug 2023

Alebo inak položím otázku..ako spoznám kvalitnú kozmetiku? Čo by mala/nemala obsahovať?

kvetinka75
30. aug 2023

tak každému vyhovuje niečo iné. Niekto si robí doma oleje, krémy, niekto kupuje hotové. Kvalitná kozmetika je taká, ktorá ti sadne a vyhovuje ti.

autor
30. aug 2023

@kvetinka75 Aha, lebo niekto kupuje Avon, Oriflame a druhý to komentuje, že fuuu, ja by som to nekúpila, ja používam kvalitnú kozmetiku. Preto sa pýtam, že aká to je tá kvalitná kozmetika.

beata_k
30. aug 2023

Ja osobne sa riadim zlozenim. Ani nie tak zlozenie ako take, ale ak je zlozenie dlhsie ako telefonny zoznam, tak ju nekupujem.

nelca0510
30. aug 2023

Za mňa lekárska. A taká,ktorá nestojí 5 eur v drogérke alebo ti ju predá akákoľvek lejdy. Určite Vichy,Bioderma,La Ročne Posay,Cerave a kórejské rôzne, napríklad. Teraz skúšal L'Oréal sera,a vyzerá to fajn.

ninusa221
30. aug 2023

Zatiaľ sa mi osvedčili značky bioderma a loreal.

kvetinka75
30. aug 2023

a akú značku používaš? Ja som tiež kedysi používala Avon a pod. Ale nejako mi nepomáhala tak som hľadala a googlila. Používam viac značiek a čo mi vyhovuje, to používam. Hlavne na hydratáciu, vrásky a pod. Skúšala som aj home-made ale pre mňa príliš mastné a veľa ľudí má aj alergie na rôzne bylinky. Niekto si povie, iba prírodné, ale veľa ľudí si neuvedomí, že môžu chytiť nejakú alergickú reakciu. Ja som si našla svoje značky a tie používam.
Sem-tam skúsim niečo nové, ak mi niekto niečo dobré odporučí

autor
30. aug 2023

Ja používam kórejskú, najradšej mám Mizon, Medi peel, tiež majú zloženie dlhé ako telefónny zoznam, tak neviem. Na noc občas použijem bambucke maslo s mandľovým olejom, to sa mi osvedčilo, nemám šupinky po nanesení make-upu.

kvetinka75
30. aug 2023

tiež chcem teraz skúsiť nejaký krém z korejskej. Vieš mi nejaký konkrétne odporučiť? Na nete je toho veľa, neviem sa rozhodnúť.
Potrebujem niečo na hydratáciu , pre pleť okolo 50tky

autor
30. aug 2023

@kvetinka75 Mizon Peptide ampoule cream je úžasný alebo Bor Tox od Medi Peel.

missviolet
30. aug 2023

podla koncentracie a podoby ucinnej latky

autor
30. aug 2023

@kvetinka75 Super je, že keď nakupujes kórejskú kozmetiku, tak Ti k nákupu dajú aj rôzne vzorky.

kvetinka75
30. aug 2023

ďakujem idem ich pozrieť a z ktorej stránky, máš nejakú overenú? Ja chcem skúsiť niečo zo stránky ksisters.

oblecenie99
30. aug 2023

No ja som bola strašne proti, napokon som zúfalá skúsila a kórejská mi veru sadla doteraz najviac. Ale mám to trochu nakombinovane a viac značiek, lebo mám dosť "komplikovanú" pleť, aj póry, aj niekedy akné, najmä však také červené stopy po, aj mastné, ale keď som používala veci len na mastnú pleť, tak som vysušila, už aj prve vrásky 🫤 objednala som z KSISTERS, na ďalší den som mala balík na opačnom konci republiky, čiže som spokojná aj s doručením. Ináč mi ešte veľmi sadol geek&georgeous, ale na leto nestačilo na moju mastnú pleť, preto som douživala a zmenila.

autor
30. aug 2023

@kvetinka75 kupujem z ksisters

autor
30. aug 2023

@oblecenie99 Ak môžem poradiť, tam sa vyhýbajú pleťovým vodám a tonikam s obsahom alkoholu, hlavne keď je alkohol hneď na druhom mieste v zložení.

autor
30. aug 2023

@oblecenie99 *tak sa vyhýbaj

kvetinka75
30. aug 2023

autorka - no super, tak viem že stránka je dobrá. Len ten krém som tam nevedela nájsť. Nepošleš mi prosím naň link? Ja som si peptidy objednala z natureal ale pozerám, že tu je to lacnejšie.

oblecenie99
30. aug 2023

Autorka, vďaka, kuknem, čo mám doma, a budem na to pamätať aj do budúcna 🙂

autor
30. aug 2023

@kvetinka75 Skús hodiť do Google alebo skús stránku cosibella.

kvetinka75
30. aug 2023

OK

kvetinka75
30. aug 2023

jáj našlo ho ale je vypredaný, no nevadí, idem pokukať zloženie, porovnať tie peptidové séra a na jeseň zase niečo skombinujem.

striga8658
30. aug 2023

Zloženie kozmetiky rôznych značiek nájdeš na stránke www.lakrem.sk, ja si vždy pred kúpou tam pozerám

kvetinka75
30. aug 2023

@striga8658 no toto je super, Vďaka

amelia89
30. aug 2023

Podla ucinnej latky a zlozenia. Korejska kozmetika je super a ja odporucam aj znacku geek&georgeous, maju podla mna celkom rozumne ceny a perfektne sera,peptidy,retinal,niacinamide atd.
Ja mam par veci aj drahsich z perricone alebo medik8 ale zase nie som milionar nemozem mat celu rutinu od nich,skor si na narodky/vianoce kupim nejake serum od nich.
A najdolezitejsie zo vsetkeho- SPF vzdy a vsade 😊

bora0123
30. aug 2023

@kvetinka75 za mna mizon all-in-one snail cream, zatial ho cela rodina chvali

kvetinka75
30. aug 2023

@amelia89 áno, od GEEK & GORGEOUS som mala A-game retinal, vynikajúca vecička
Medik som pozerala, ale brutál ceny, tak skúšam lacnejšie alternatívy

kvetinka75
30. aug 2023

@bora0123 a revitalizačný či hydratačný?

bora0123
30. aug 2023

@kvetinka75 regeneracny/revitalizacny

bora0123
30. aug 2023

Za mna bolo top aj miguhara whitening serum, jedina vec co mi upokojila pokozku a zacervenanie, no uz sa neda zohnat 🥲

bora0123
30. aug 2023

@bora0123 beriem spat, akurat ako som to sem napisala som skusila googlit a zas ho maju na sklade na stylevana 😄 za mna najlepsia vec lebo mam extremne citlivu pokozku a fakt to pomaha, nie je to dake drasticke vybielujuce, len bylinkove
https://www.stylevana.com/en_EU/miguhara-ultra-...