Aký krém na prvé vrásky?

13. dec 2022

Ahojte,

keďže ja sa do tohto vôbec nevyznám, pýtam sa tu 🙂 Hľadám krém na prvé vrásky, mám 32 rokov a po 1 dieťati teda nevyzerám moc super :D Ideálne hladám niečo overené, prírodnejšie, mám citlivejšiu pleť, miestami napnutú. Ale zasa aby som na tom nebola závislá a nepotrebovala to už stále, neviem ako je to s týmito Anti-AGE krémami. Prípadne iba čistá kyselina hyaluronova? Poradte mi niečo 🙂
Pleť si maximálne čistím vodou, prípadne občas micelárnou vodou a momentálne si dávam hociake krémy čo nájdem, od Nivey po Biodermu, ale nie sú to krémy proti vráskam. Dakujeem

xsimonkax
13. dec 2022

Bravčová masť.

miriam_s
13. dec 2022

Anti-age na krabičke je len marketing. Starostlivosť o pleť je komplex, jeden krémik to nezachráni. Prvý základný krok je jemne čistenie gélom ráno a večer. ( Odporúčam cerave, fajn kvalita za dobrú cenu) na vrásky sérum s retinolom, pozor, používaj ho večer, stačí dva- tri krát do týždňa a nejaký výživný krém. Retinol zmierni existujúce. odporúčam od geek and Georgeous.
A hlavne s retinolom používať SPF min 30 každé ráno. SPF je prevencia proti vzniku vrások ,.keďže vznikajú zo slnečného žiarenia a aj vtedy keď práve slnko nesvieti.

miriam_s
13. dec 2022

A hlavne micelarna voda sa vždy má z pleti umyť, je to ako saponátova voda ktorá zmyje mastnotu a špinu. Nesmie na pleti ostať. Môžeš ju použiť ale ako prvý.krok a dokončiť čistiacim gélom.

sanen
13. dec 2022
marcellka32
13. dec 2022

Gél na čistenie, sérum, krém, a najdôležitejšie SPF samostatne celý rok nielen v lete

cimage
13. dec 2022
lelluska
13. dec 2022

Ak už vrásky máš, nezmiznu. Zacni predchádzať novým a zacni asi tam, kde pises, že tvar si umyvas max vodou. Začni riadnym dvojfázovym čistením ráno/vecer. Ak začneš pravidelne používať spf budúci rok o takomto case bude tých vrások výrazne menej. A samozrejme hydratovat. Niečo overené neexistuje, musíš poskúšať čo ti sadne.

autor
13. dec 2022

@miriam_s @marcellka32 dakujem za rady 🙂 ... a vrasky vznikaju hlavne zo slnka? :D ja neviem, nepouzivala som cez leto, kazdy den opalovaci krem, nech aj chytam D-vitamin a niesom v tvari biela ako vapno :D ako mam na mysli pri prechadzke s malym a tak, nie ked som bola na slnku cely den.
Ja som myslela ze vrasky vznikaju pri unave, deťoch, mračení a zlej hydratacii a vekom , atd :D
Co je to dvojfazove čistenie? A tebe @lelluska sadlo čo pls ? Naozaj ani neviem kde začať , aby som neminula stovky eur na niečo , z čoho sa vyhadžem napr...
A ešte mam posledne 2 roky tmavé kruhy pod očami, na to je dobré čo ? 🙂
dakujem moc, velmi mi tymto pomozete!

miriam_s
13. dec 2022

Dvojfázové čistenie - dve fázy - napr micelarna voda a docistenie gélom / alebo odlicovaci olej + gél , proste dve kroky...
Áno za starnutie pokožky môže najviac práce slnko. v lete neexistuje ísť von bez 50tky SPF, vždy, nebráni to vitamínu D 😊 ale rakovine kože áno ...
https://www.nuclinic.sk/nunews/1560/
Je vela dobrých v lekárni napr, Vichy, la roche a podobne...

miriam_s
13. dec 2022

Cenovo dostupné sú cerave (krém, čistiace gély ) a ak séra, retinol tak geek and georgeous, ešte olival je fajn ... SPF kórejské sú v dobrých cenách napr na dalora alebo skinlovers... Pozri si DREW na YouTube , veľa hovorí o týchto veciach... Aj kopa recenzií že čo sa oplatí a čo je hlúposť...

eviku777
14. dec 2022

Dolezita je pravidelna starostlivost

barborachors
14. dec 2022

Kremy su marketing, ja osobne neverim ani tym spf apod a ani tym retinolom. Mam doma asi najdrahší a najlepsi krem s retinolom a nejaku zmenu nevidim. A to mam dost dobru plet na svoj vek (40+). Najlepšia vec na vrásky su vyplne a botox. Kremy su blbost. A veľa vody a zeleniny plus nechodit na slnko. A samozrejme veeeela robi genetika. Mam mladsie kamosky a tie maju vrasky niektore riadne.. Ja som starsia a nemam tolko vrasok. Takže genetika robi dosť.

monka7722
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lelluska
14. dec 2022

Velmi dobre si poznamenala, že hlavne neminúť stovky eur. Preto nechcem ísť velmi cestou, že Ti budem rozpisovať produkty a znacky, aby to presne takto nedopadlo. K tomu dvojfázovému čisteniu. V prvom kroku si na suchu tvar nanesies odlicovaci olej (velmi funkčný a hlavne cenovo prijateľný ma napr Balea) ten si zmyjes vodou. V druhom kroku si plet umyjes gélom. Po takomto čistení je plet pripravená na ďalšie kroky. Starostlivosť o plet si (ako všetko) vyžaduje určite poznatky. Keď sa v tom trochu zorientujes poďakuje sa Ti nie len pokožka, ale aj peňaženka😊

drews_beauty
14. dec 2022

@barborachors nuž na spf aj retinoidy sú desaťročia dlhé výskumy a je to overené. Dokonca sa práveže zistilo, že genetika pri starnutí kože nehrá až takú úlohu, ako životospráva. A ty nevieš, ako tvoje kamošky žijú každý deň, čo jedia, pijú, čím sa mažú, koľko času trávia na slnku, koľko spia, fajčia atď.

drews_beauty
14. dec 2022

Práve kvôli týmto otázkam som natočila nedávno video Ako na vrásky 😀

https://www.youtube.com/watch?v=jlgBhjcvdao
kornelies
15. dec 2022

@lelluska Cistenie rano/vecer ma zmysrl jedine, ak ma mastnu plet. Ja mam suchu plet a nadmernym cistenim by som si znicila ochrannu barieru.

autor
15. dec 2022

@kornelies nemam mastnu plet, skor suchu napnutu...a ked je uz ozaj sucha, dam si na nu kokosovy olej, lebo nic ine nemam :D ja vobec neviem ako postupovat, aky krem na vrasky, aky ocny atd. A co proti kruhom pod ocami... akoze ono to mozu byt aj prirodne typy... nemusim silou mocou pouzivat zrazu 5 druhov kozmetiky

autor
15. dec 2022

a napriklad pleť mam čistu, vyrazky takmer vobec, je treba si ju 2x denne zacat cistit? rano iba zmyjem vodou.. nie su vsetky tie cistiace pripravky novodoba zbytocnost? kedysi sa ludia tiez umyvali len vodou :D ked som si davala make-up a chodila do prace, tak jasne ze tam ju bolo treba cistit pripravkami aby som zmyla make up. Dakujem

lelluska
15. dec 2022

@kornelies Neviem si predstaviť, že si ráno alebo vecer plet nevyčistim. Čistenie určite kožnú bariéru neničí, praveze ju podporuje, tým, že udržiava plet čistú.

kornelies
15. dec 2022

@lelluska Je rozdiel sa o plet starat, ked mas 20, 30, 40 atd. Sucha plet nepotrebuje cistenie 2x denne, dokonca ani vodou. Ano, da sa znicit kozna bariera.
Rada od dermatologicky

autor
15. dec 2022

@kornelies cize pouzivat len krem, dajme tomu na noc? neviete mi dat daky typ? 🙂

marcellka32
15. dec 2022

@barborachors aj máš pravdu aj nemáš, botox robí dobrú službu, ale pokiaľ nie je dobrá starostlivosť o pleť napr.tretinoin tak samotné filery nevydržia dlho..ja mám 43 a musím sa tiež obracať aby som akotak vyzerala, zo značiek sa obzerám už len po medik8, neostrata....na hydratáciu mám kórejskú kozmetiku, aj tak je najdôležitejšia hydratácia a SPF z kórejskej je moje must have beauty of joseon SPF 50

kornelies
15. dec 2022

Rano oplachnem iba oci vodou, navlhcim pokozku na tvari, krku a nanesiem Mineral 89 od Vichy. V zimnych mesiacoch nasleduje hutny krem na - kludne pre babatka, su kvalitne alebo kremy na suchu.pokozku z lekarne. Niekedy make up,niekedy nie. Vecer vycistim plet miekom na extra citlivu pokozku (Balea), popripade zopakujem 2x, ziadnu miceralnu vodu, ta mi plet vysusovala aj ked som ju zmyla cistou vodou (a to som pouzivala od LR, Bioderma radu na citlivu pokozku). Nasleduje retinol v skvalane a hydratacny krem od Biodermy, LR, Vichy, Uriage alebo rada na pokozku so sklonom k zacervenaniu.V zime SPF iba ak idem lyzovat,od jari do neskorej jesene opalovaciu hmlu od Avene alebo Bioderma.
Plet mam bez vrasok, tie minimalne,co mam mi 1x do roka botox vyhladi. 😄
Balea je lacna kozmetika a velmi dobra.
Vichy, LR, Bioderma, Uriage je stredna trieda, tiez velmi dobra.
V urcitom veku uz kremy nepomahaju, takze botox alebo kys. hyaluronova.

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
15. dec 2022

@kornelies no ja mam hlavne dost viditelne vrasky medzi ocami (vrasky hnevu tusim), to sa mi vobec nepaci :( mam to asi zo zmurenia - horsi zrak, nenosila som vobec okuliare, ani slnecne. plus dieta, nevyspatost dlhodoba atd :D .. neviem ci existuje aj nejaka prirodna metoda na zjemnenie tychto vrasok.. tak skusim najprv tie kremy...

luscious
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
elam1234
15. dec 2022

Ja som v tvojom veku a používam krémy od Medik8 🙂 majú výborné recenzie , tiež prvýkrát starosť o prvé vrásky aj keď ich nemám zatiaľ 🙂

marcellka32
15. dec 2022

Najdôležitejšie je SPF