Chcem si sama doma robiť gélové nechty

4. feb 2024

Ahojte už ma nebavi fakt chodiť k mojej nechtarke a dávať tam peniaze. Preto som sa rozhodla skusit si robiť doma gelove nechty sama. Už som si napozerala aj videá niečo si pamatam aj od nechtarky. Pozerala som aj rôzne sady našla som stránku Aspira máte daku skúsenosť? Potom som už aj rozmýšľala že si spravím sadu na truscade ale teda cenovo by to bolo o dosť drahšie..

lavender94
5. feb 2024

Kamoska to skúsila, prvých 5 krát jej to trvalo asi 6 hodin a ani to nevyzeralo pekne, modeláž ako keby jej ju robili v chránenej dielni. Potom sa na to vyprdla. Ja som skúšala len gellak, to je fajn, to máš do hodiny. Lampu som mala z bazáru nejakú za 5€ laky z naninails

nikdenikto
5. feb 2024

Aspira je super stránka, ja si robím sama gellak

deniska2706
5. feb 2024

Ja som si tiež kedysi kúpila obrovskú sadu na nechty, bavilo ma to chvíľu, keď mi došli gély a bolo treba objednať ďalšie tak som sa na to vykašľala, aj tak mi to zaberalo strašne veľa času 🙈😅

kristiii
5. feb 2024

@lavender94 😆 tak asi nie každý má na to cit. Moja kamoška si začala robiť sama cez covid a teda možno prvý druhý raz boli trošku kostrbaté, ale potom ich už mala vcelku vymakané.
Autorka, ona nakupuje hlavne z Aspiry a je spokojná.

patrisaa
5. feb 2024

Ver mi, že robiť nechty sama sebe ťa koniec koncov vyjde drahšie. Nehovoriac o strávenom času pri tom a výsledku ktorý nikdy nebude tip top ako od nechtárky. Ak niesi spokojná s nechtárkou, skúsila by som inde. Prevažná väčšina žien si aj tak svoje nechty spraví 2-3x, prebrúsia si ich, zničia, pol roka ich dávajú dokopy (ak sa vôbec dajú dať dokopy) a potom znova idú do salóna. 😊 Ono tie nechty niesú nadarmo tak cenovo ohodnotené. Keby to bolo tak jednoduché, tak si všetky robíme nechty same. Ja sama robím nechty, robím ich aj sebe a tiež plánujem začať chodiť k nechtárke. Časovo už niesom ochotná nad tým sedieť toľko hodín. Radšej si zato zaplatím 25€.

xenyja
5. feb 2024

Kto chce prečo nie. Ja som si myslela ako mi to pôjde a ako ušetrím, kúpila som drahú sadu a teda nebolo to len 6 hodín...🙈🙈 Ďaleko viac a to som myslela aká som zručná, len stále to nebolo podľa predstáv. A potom sa mi stavalo, že mi po 3 dňoch odpadli. Potom mi ešte vadilo, že z brúsenia bolo neskutočne veľa prachu všade v byte. Už som chcela aj bábo a bolo nemysliteľné aby v takom prostredí zilo. Za mňa teda už nikdy 🙂

ronie338
5. feb 2024

Ja robím nechty sebe aj iným, mam kurzy spravené, mne keď robím trvajú 5 hodín, druhým okolo 2-3 záleží od dizajnu, ale keď chceš spraviť dobrú modelaciu a neprebrusit nechty co vieš veľmi ľahko, ja som si tak prebrusila keď začal syn plakať a som sa obzrela ze co sa deje lebo mal byť s otcom, tak som si dávala pol roka necht dokopy, odvtedy si robím bud v noci alebo idem ku nechtarke. Nie ku korejke alebo podobným co ti za hodinu síce spraví nechty ale aj tí ich parádne zničí ale ku babe ktorá naozaj vie čo robí. Ja keď si dám dole nechty, nestiepia sa a nedávam ich pol roka dokopy kým odrastu, od korejky som tak mala vždy, nechty ako papier, lámali sa neskutočne až do živého. A pozrieť si pár videí a niečo si pamätať nestačí, naozaj to chce trochu viac sa tomu venovať

autor
5. feb 2024

@patrisaa nepríde mi to drahšie však každý mesiac dávam 30€ a dohodnúť sa snou je hotové umenie plus jej chovanie to ma odrádza aj keď nechty robí nádherne. Bola som už aj inde veľa som báb vystriedala ale nikde mi také pekne neurobili ako ona. Spolužiačka si robí tiež sama doma pekne nechty.. a mám na to čas keďže deti nemám 🙂 len sa mi nechce prispôsobovať termínom 🙂

patrisaa
6. feb 2024

Vieš robiť nechty neznamená že si kúpiš na Aspire jeden stavebný gélik za 10€ a farby, jeden po 2€. Tebe nemusí ani 5 druhov gélov sedieť a ani tie najrôznejšie podklady. A potom budeš kupovať ďalšie a ďalšie lebo si budeš nechty robiť 5-6 hodín a vydržia ti 3 dni. Doma budeš mať materiál za stovky eur a aj tak nechty nebudú podľa predstáv. Robím nechty profi viac ako 5 rokov, asi tak tri roky mi trvalo pokiaľ som pochopila čo komu a ako. Pokiaľ som pochopila ako fungujú materiály a pod. Nehovoriac o tom, že si môžeš nakúpiť vybavenie a pošlú ti kazový tovar. Napríklad kúpiš lampu alebo brúsku a po týždni ju môžeš reklamovať. Ale áno, jasné že sa nájdu baby ktoré si kúpia kompletnú sadu na gellak za 50€ aj s lampou a všetko im vyhovuje a aj si to vedia spraviť. Avšak aj tak 9 z 10 sa nato vykašle a dá zato peniaze v salóne. Nehovoriac o tom, že sama sebe nikdy nespravím take nechty ako druhému. Proste v tej ľavej ruke nemám taký cit. Preto ja sama idem na nechty do salóna aj napriek tomu, že mám ten svoj. Ak ti nieje ľúto tých peňazí a premárneneho času, tak smelo do toho.😊

kristiii
6. feb 2024

Autorka, neviem prečo ťa väčšina tak vehementne odrádza, ale tak nechtarky by prišli o kšefty, keby si každá robí nechty doma, že jo, ale teda ešte ma napadlo, tá kamoška je v nejakej skupine na FB, čo sa tam tomu baby venujú a dosť si tam ohľadne toho radia, aj produkty a pod, tak si skús vyhľadať. Inak čo sa týka napríklad tej brúsky je pravda, že je fajn mať dve, lebo keď ti v polovici odíde, tak to nie je bohviečo čakať, kým ti ju zreklamuju 😅. Ale čo vravela, trvajú jej spraviť tak 3 hodiny a robí si ich každé 3 týždne. A má ich fakt pekné. Hold, asi je šikovná 🤷

autor
6. feb 2024

@kristiii však ja tiež nechápem prečo všetky ma odrádzajú inak čo poznám nechatrky tiež si same robia nechty 😀.. a aj materiál som si nakúpila aký používa moja nechtarka nakoniec. Viem že 1 krát to bude hrozne ale človek keď chce sa naučí😀

jarmilaj
7. feb 2024

Našla som si vietnamku v Tesco, robí ruky za 21, dám jej +5€ a nechty mám fakt vymakané. Raz som jej tam dovliekla moju mamu na pedikúru, pani som upozornila, že to je moja mama, a treba si dať veľmi záležať. Dala som jej 30€, mamina povedala, že to ešte nezažila. Odvtedy tam chodím každé 4týždne ruky+nohy. Doma mám komplet kufík na mani, pedi, už sa netrápim 😉.

ronie338
7. feb 2024

@jarmilaj nechty za hodinu a potom zničené nechty lebo ich prebrusuju, lebo rýchlo rýchlo a keď si dáš dole alebo sa zlomí tak rok si ich dávaš dokopy. A to nehovorím čo všetko sa tam dá chytiť a o hygiene sa ani radšej nebavím. Ja som tiež chodila a ku takej ktorá má pozná aj mamu a aj tak keď mi dala dole nechty boli zničené, lamave a dávala som ich rok dokopy. Teraz si robím sama doma a trvá to omnoho dlhšie ale spravila som si akreditovaný kurz a nejde mi o kvantitu ale kvalitu. Keď som chodila pred kurzom tak ku babe kde som nechala 30 eur a sedela som tam hodinu a pol a to som nemala zdobenie ani nič a keď mi dala dole nechty nemala som žiadne polámané ani citlivé. A boh vie čo oni používajú za materiál inak, lebo oni tie ich majú inak certifikované a v EÚ sú prísnejšie normy ako u nich. Ja teraz keď robím trvá mi to síce 2-3 hodiny lebo začínam ale aj tak to potom vyzerá, žiadne prebrusene, kozičky spravené, hygiena dodržaná a nič citlivé. Ale je to každého vec

autor
7. feb 2024

@ronie338 aj ja som si nakúpila kvalitne gély od ruscony žiadne lacnoty radšej už som si 1 urobila a napodiv celkom dobre

autor
7. feb 2024

@jarmilaj mne ide o ten čas, vidim u Vietnamcov veľa žien ale keď som videla kamoskine nechty keď si ich dala dole ako papier. Mne ide o to že proste keď budem potrebovať tak si urobim kedy ja budem chcieť a nie sa prosiť nechtarke.

ronie338
7. feb 2024

Ale treba si vedieť naozaj ze ako, napozerat videa a aspoň na nejaký kurz základný ísť aby sa predišlo nejakým chybám. Lebo treba vedieť aj správne vymodelovat aby sa predišlo nejakým nechceným zlomeniam

autor
7. feb 2024

@ronie338 ano pozeram aj kamoska mi radí uvidíme.. zatiaľ ma to bavi 😄