Dá sa zmeniť farba pleti?

16. sep 2022

Trápim sa pre moju farbu pokožky. Som strašne biela odmalička.. niečo ako albín. Nemám od toho daleko. Je to pre mňa neatraktívne. Trápim sa stále a už ma nebaví ničiť sa v soláriu a natierat roznymi samoopalovakmi a minat komu peňazí nato.

micusa2222
16. sep 2022

nie, nedá...

ankare
16. sep 2022

Nebojuj proti tomu. Prijmi to tak, ako to je a budeš šťastnejšia. Drž sa!

dadis
16. sep 2022

Nechodievaj do solaria, o to viac, ze mas bledu plet - riziko rakoviny mas tym padom vyssie nez bezna populacia a solarium je rizikovejsie ako slnko. Prijmi sa taka, aka si. Natieraj sa 50tkou aj cez bezny den, vyhybaj sa priamemu slnku a opalovaniu - predchadzas tym rakovine i predcasnemu starnutiu pleti. Velmi svetla pokozka sa mnohym ludom paci, dodava zene jemnost, zenskost. Nenechaj si nikym nahovorit(ani socialnymi sietami), ze nie si pekna, taka aka si. A je aj vela krasnych zien so svetlou pokozkou (Nicol Kidman, Cate Blanche), my asi nikdy take krasne nebudeme, lebo sme obycajne zeny, akych chodia po svete miliony, ale sme urcite pekne i tak.

stellarstar
16. sep 2022

Opaľovanie sa v lete si neskúšala? Solarko?

anjelicek26
16. sep 2022

Jednoduchsie ako zmenit farbu pokozky bude zmenit to nastavenie v hlave, ze len opaleny ludia su pekny 🙄 Netyraj svoju pokozku slnkom a solarkom, ked to proste vzhladom na typ pleti nejde... aby si na to potom o par rokov nedoplatila rakovinou koze...

jaskolka
16. sep 2022

Nedá sa to, pigment a teda farba kože je geneticky daná.
Len sa s tým vyrovnať a prijať, ako to je

sparkling
16. sep 2022

No a čo. Tak si biela. Aj ja som. A vies co, v poslednych rokoch ani netuzim po opalenej pokozke, takto som spokojna. Okolie na nuti sa opalovat, vraj budem krajsia. Mne za prve slnko dobre nerobi, za druhe sa mi opalenie nepaci na sebe ani na inych. Za tretie nadmerne uv ziarenie je skodlive.a nazory ostatnych ludi v tomto smere su mi…. Pacim sa sama sebe biela

leona45
16. sep 2022

Michael Jakson. Všetko sa da

babovka2321
16. sep 2022

Mam kamosky, co v zivote v solarku neboli, vyhybaju sa slnku a ked uz nan idu, tak pouzivaju mega silny faktor, aby si udrzali uplne svetlu pokozku. A okrem toho, ze to je zdravsie, nez spalena koza, su to krasne zeny a vobec im opalenie nechyba. Nerob z toho hendikep.

evamea
16. sep 2022

Jedna to už skúšala, určite nie v takej forme, ako chceš ty, ale išla do extrémov. Martina Big. Otras niečo. Ja by som na tvojom mieste popracovala na tom, ako sa sama cítiš a vnímaš.. To že tebe to príde neatraktivne neznamená, že iní to vnímajú podobne. Posledné roky sa práveže upúšťa od opalenej pokožky, chvalabohu. Ľudia by si mali uvedomiť, aké riziká to so sebou prináša.

sissy27
16. sep 2022

dať sa dá, ale cenovo je to niekde ešte oveľa ďalej ako solárko, o dopade na zdravie ani nehovorím.
Byť tebou idem do cukrového nástreku. Tiež to síce nie je zadarmo, ale je to menej škodlivé ako solárko a efekt by mal vydržať cca 2-3 týždne.

domak2
16. sep 2022

A v Ázii a Afrike zas predávajú krémy plne chemikalii na vybielenie pleti. Každá chce to co nemá.

daniela2202
16. sep 2022

A chceš mať radšej rakovinu, či bledú pleť..... 👉

solange7
16. sep 2022

Spray tan.

diewcatqoo
16. sep 2022

Prestan to riesit, nestoji to za to. Ja som tiez uplne biela a mam dlhe huste tmave vlasy, takze taky kontrast. Tiez ma to kedysi trapilo, lebo sa mi najma v lete vysmievali, ze vyzeram ako natreta vapnom. Ale zmierila som sa s tym a uz sa vobec nepokusam ani opalovat. Cim som starsia, tym viac sa aj vyhybam slnku, uz si nedavam ziadne samoopalovaky, ziadne solarko. Na tych, co obcas zvyknu popichnut, ze som bleda, mam odpoved, ze som Snehulienka 🙂

katka13katka
16. sep 2022

Aj ja som biela...Od mala ma vsetci volali vápenka..aj som si poplakala, ked som bola mladsia a v puberte.ale teraz, neriešim a čo? Jeden ma pigmentu viac a iný menej... na tom nezáleží...Kašľať na ich názory. Do solária nechodím a aspoň nebudem v 40tke ako vysušená slivka...to opaľovanie nie je veľmi zdravé. Takže sa tým prestaň trápiť🙂

gabika0825
16. sep 2022

Viem že existuje nejaká latka ktorá sa pichá do brucha, v bývalej práci to používala kolegyňa, lebo ona chcela byt stále opálená, to vraj dodávalo nejaký pigment silnejší do kože, tak jej stačilo ísť raz do týždňa do solária, neskôr už len raz za mesiac chodila a stále bola pekne opálená. Neviem ale čo to je za latku, len viem že to spominala, lebo som sa čudovala že je stále taká pekne opálená. A tiež bola blondínka s modrými očami. Čiže bledý typ inak…. Neviem ale či to je bezpečne, kde to kupuje alebo objednáva, nie som s ňou ani v kontakte že by som ti to zistila, len má to tak napadlo že existuje aj take nieco… skús pogooglit

zorana999
16. sep 2022

Som veľmi bledá a keď som sa prefarbila na čierno uvidel ma jeden muž a povedal "bože aká krásna snehulienka". 😄 Dnes je to môj manžel a mame nádhernú rodinu....

simonka22s
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tamvtme
16. sep 2022

nauc sa mat sa rada a nie zmenit farbu pleti....ja som tiez biela ako stena, opalit sa neviem, len scerveniem a vies co? neopalujem sa, v solarku si nikdy nebola, samoopalovaky na seba negebrim, kecy v lete ,aka som biela, ignorujem a dostala som uz aj par krasnych komplimentov napr ze som krasna ako porcelanova babika😉

kukulienka999
16. sep 2022

Cukrovy nastrek, ak máš na to čas, chuť a peniaze na pravidelný nastrek.

kukulienka999
16. sep 2022

@tamvtme áno to je pravda, moja mamka furt spomína jej spolužiačku z výšky, že mala takú pokožku ako porcelánové babika, že aa každému páčila

bubik6x
17. sep 2022

@leona45 presne to iste ma napadlo 😂

llull
17. sep 2022

Ja som tiež bledá "ako stena" celý život. Už ma to často nebaví počúvať, trápna švagriná čo mi to povie za každým keď má vidí, ďalej na výške bol prednášajúci schopný zastaviť prednášku a opýtať sa ma či mi je zle (hovorím nie, bledá som stále), nejaká cudzia sliepka v dmke mi začala dohovárať na celú predajňu že mám určité anemiu a mám s tým niečo robiť. Tu ti každý povie veľmi múdro "prijmi sa taká aká si neopaluj sa zbytočne" ale naživo by ti veľa z nich povedalo nejakú šťavnatú poznámku. A vieš čo? Na jednej strane som sa vykašľala na ľudí a na ich poondiate názory. Neopalujem sa, ani ma nehne, 50tku SPFko mám nonstop. Na druhej strane sa mi páči veľmi jemne "opálená" pleť a preto si v lete dávam samoopalovaci na telo a na tvár celoročne bronzer (nezabudni si ho dať aj na krk lebo to vyzerá smiešne). Ale asi 5 rokov som chodila bez samoopalovacieho celé leto a mala som všetkých hlboko. Takže urob si tak ako sa to tebe páči, nerob to kvôli ľuďom. Áno musíš sa prijať ale ak si chceš "dodať trochu farby" tak do toho. Ale nie v soláriu a zbytočným opaľovaním, to si budeš ubližovať kvôli blbcom? ;)