Vlasy - maska verzus kondicionér

prosimopomoc
5. jún 2023

Ahojte, najma kadernicky,
ktore poradie je spravne?
Sampon maska kondicioner alebo sampon kondicioner maska?
Kazda kadernicka hovori inak.
Viem, ze kondicioner zatvara a maska otvara vlas. Posledne mesiace som isla v poradi sampon maska kondicioner ale posledna kadernicka ma zdzubala, ze maska az posledna. Zavisi aj od PH produktu. Ako ho mam ale zistit? Ako mam vediet, kedy je spravny model 1 a kedy model 2?

vanilkovazmrzka
5. jún 2023

Co viem ja, tak
1. sampon (vycistenie vlasovej pokozky) - 2x
2. maska (vyzivenie pokozky)
3. kondicioner (uz iba do dlzok, na rozcesavanie)

Trochu ma matie, ze niekto povie, ze sa maju rozcesavat vlasy s nanesenym kondicionerom, a zaroven zas niekto iny povie, ze sa vlasy maju rozcesavat az po vysuseni 😅

syslik81
5. jún 2023

ked davam masku uz nedavam kondicioner.. kedze masku nedavas kazdy den -nieje to problem ..dat aj aj by vlasy aspon tie mje zatazilo neskutocne a je to aj zbytocne

pralinka25
5. jún 2023

co ja viem tak sampon maska a potom kondicioner. maska nie denne a niektore masky su take ze kondicioner netreba ale nie vsetky su take.
jedine co som este citala je ze niektori odporucaju kondicioner pred umytim vlasov. ale nie som kadernicka len som si o tom citala viacero clankov.

apolka77
5. jún 2023

Keď maska tak načo aj kondicionér? Buď jedno alebo druhé. Že to otvára a zatvára vlas je podľa mňa obyčajný marketing aby si ženy machlili na hlavu 550 produktov.

kacenocka2
5. jún 2023

Jedna kaderníčka mi vravela, že kondicionér zaťažuje vlasy..veru každá kaderníčka vraví inak

nika_val
5. jún 2023

@prosimopomoc
Šampon nanesenie prvý krat
- zbavuje vlas hrubej a vrchnej nečistoty (stylingove produkty, prach...) a mazu
- OTVÁRA vlas
Šampon nanesenie 2krát
- poriadne vyčistenie pokožky hlavy, zbavuje vlasy ostatnych nečistôt a dodava vlasu to čo sa píše (hydratačný hydrataciu, atd atd)

Maska
- nepoužíva sa pri každom umytí ale 1krat do tyždňa
- dodava vlasu potrebnu výživu
- neotvára ani nezatvára vlas

Kondicionér
- používať vždy po každom umytí
- UZATVÁRA VLAS
- nanášat len do dĺžok

Takže správny postup pri bežnom umývaní:
šampon, šampon, kondicioner

Postup pri umývaní aj s maskou
šampon, šampon, maska, kondicioner

slavomira236
6. jún 2023

@prosimopomoc ja davam masku 2 krat do mesiaca bez kondicioneru...normalne rozcesem vlasy. Zvysne umytia len kondicioner..