Aká je u vás menštruácia počas kojenia?

mianc
6. okt 2011

Kočky potrebujem vedieť váš názor. Menštruovať po pôrode som začala cca po 3 mesiacoch a potom som ju mala s pravidelným meškaním 2-3 týždne. V pondelok som dostala špinenie, ale až taký tmavo hnedý výtok, potom už skoro nič, len ďalej také slabučké špinenie.. 😒 a stále pretrváva len ten tmavohnedý výtok a nič viac... krvácanie sa mi do dnešného dňa nespustilo a už ani toho špinenia moc nie je.. mám to považovať, že to bola mrcha???? 😔 🙄 takéto nič som ešte nikdy nemala.. môže to byť ovplyvnené kojením???? Pls o váš názor! ĎAKUJEM!!!!

katy1979
6. okt 2011

@mianc ano moze to byt kojenim ale moze to byt aj tehu.

mianc
autor
6. okt 2011

@katy1979 neviem ale ešte týždeň a pol pred tým špinením som si pre istotu robila test, lebo sa mi to nezdalo ako sa cítim.. a bol negatívny, tak asi nie..

bambulka814
6. okt 2011

@mianc , ja mam presne tento isty problem, tiez neviem co s tym a tak dufam, ze v tejto teme najdem odpoved. 😉

mianc
autor
6. okt 2011

@bambulka814 chcem sa ťa opýtať, či si nemala predtým nepravidelné menštruacie ešte pred otehotnením.. lebo ja som mala aj problém otehotnieť, mala som anovulačné cykly.. teraz neviem ako to je..

zlatulienka
6. okt 2011

ja Vám kočky asi moc neporadím 😒 ja kojím už tri a dva mesiace roky, prvú MS som dostala 2,5 roka po pôrode a hneď bola pravidelná, išla som k dr. na prehliadku a hneď som mu povedala, že chcem otehotnieť, upozornil ma však, že to nemusí byť ľahké, že cykly môžu byť anovulačné a kadejaké, a prípadný problém s otehotnením by riešil až keď prestanem kojiť...chvalabohu nemal pravdu, cykly boli OK a už som tehu 😉

@mianc no skrátka, myslím si, že to môže byť u Teba spôsobené hormonálnou nerovnováhou v dôsledku kojenia ale môžeš byť aj tehu, najlepšie zabehnúť k Dr. nech sa na to kukne
😉

vejula
6. okt 2011

ja žiadnu, maly ma už rok a pol a mrcha stale nikde 😅 .. som myslela že som nejaky unikat ale ako tak čitam prispevok od
@zlatulienka tak vidim že až taky unikat niesom. Ozaj zlatulienka ty si asi tiež dojčila na požiadanie že? a spala s malym v jednej posteli.. lebo ja rozmyšlam či to aj tymto nemože byť

vejinka
6. okt 2011

po sestonedeli som mala tri mesiace po sebe spinenie jedna vlozka a bolo po mrche a az teraz po roku som dostala taku pravu tyzden trvajucu mrchu. Predpokladam ze uz bude chodit kazdy mesiac.kojim doteraz

mianc
autor
6. okt 2011

@zlatulienka asi si kúpim pre istotu ešte jeden test.. alebo cinknem doktorovi.. ale nechcem sa ho na to vypytovať ak to je normálne popri tom kojení, tak by som to ani neriešila.. neviem čo mám robiť.. alebo počkám do ďalšej mrchy.. 😀

gabriellka
6. okt 2011

@mianc myslím si že je to normálne. počas kojenia ženy nemávajú mrchu aj vôbec aj niekoľko mesiacov. takže asi možeš byť v klude. ale asi by som sa na to opýtala doktora či je to o.k.

pimpulienka
6. okt 2011

Momentalne dosť rozhádzaná. Pred tehu ako hodiny 28 dňovy cyklus

zlatulienka
6. okt 2011

@mianc no ono sa môže kľudne stať, že mrcha príde aj o pár mesiacov 😉 , takéto výkyvy sú počas kojenia vraj bežné, ale ak máš podozrenie aj na tehu, tak si to daj radšej preveriť u Dr.
aj ja som mala občas podozrenie, tak som zopárkrát testla ale nič, prišlo to až keď sme sa začali cielene snažiť
držím palce, aby si bola v pohodke 🙂

bambulka814
6. okt 2011

@mianc , ano mala, mam PCO syndrom, nepravidelne cykly atd. ale neviem no, po prvom tehu som sice mala len jeden mendzes (druhy neprisiel kvoli tehu 🙂 ), ale normaln, nie taketo divne spinenie.

mianc
autor
6. okt 2011

@zlatulienka
@gabriellka ani sa moc nezamýšľam nadtým, že mi mešká ako nadtým tmavohnedým výtokom!

Nemáte niektorá s tým nejaké skúsenosti? Tie mrchy predtým, som takéto nemala.. tak som z toho mimo.. ani nekrvácam.. len to špinenie..

zlatulienka
6. okt 2011

@vejula dojčím stále na požiadanie, cez deň už väčšinou nie, skôr ráno a večer, no a hlavne v noci
a drobček spí vedľa mňa v posteli 🙂 mojkáme sa celú noc 🙂 🙂 🙂 🙂 no niekedy sa bojím, aby mi neublížil, sem tam ma kopne a mám obavu, aby netrafil do bruška 😖

ejuska79
6. okt 2011

@mianc ja som dostala po 8 mesiacoch a mala som ju pravidelne a normalnu mrchu, teda len dva krat, lebo budeme mat druhe mimi...ale ked mas nejake pochybnosti, ci je vsetko o.k., skus radsej zavolat dokimu...

mianc
autor
6. okt 2011

@zlatulienka tak to je super.. gratuľujem.. 🙂 sa držkajte.. neviem.. asi tehu nebudem lebo si dávame pozor, plánujeme druhé ale až neskôr, ešte by bolo skoro.. 😉 🙂

zlatulienka
6. okt 2011

to špinenie môže byť spôsobené nízkou hladinou niektorého hormónu, niektoré ženy počas dojčenia nemali normálnu mrchu, len takéto špinenie, tá pravá - riadna prišla až keď prestali
ale radšej nech to kukne dr., špinenie môže znamenať všeličo

mianc
autor
6. okt 2011

@zlatulienka no veď toho sa bojím, aby to nebolo niečo iné.. :-/ dúfam, že to bude ok

feb13
6. okt 2011

@mianc Ahoj, co sa tyka menstruacneho cyklu pocas kojenia, tomu sa tak hovori, ze stat sa moze vsetko a nic nie je iste. 😅 To ze mas menzes este nemusi znamenat ze mas aj ovulaciu, teda pocas kojenia, hlavne ak mas nepravidelny cyklus. Ale aj posunuta ovulacia moze byt. Mozes byt uplne rozhadzana a mozes mat aj rozne spinenia. Ak ta to znepokojuje, sprav si novy test a ak bude negativny tak je to uplne ok (az na nervy teda, ja viem co to je...).
Ja som mala take jednorazove krvave spinenie ked mal maly 2 mesiace. Prvu menstruaciu som dostala, ked mal 3,5 mesiaca a bola nesmierne silna aj trochu dlhsia. Druhu som dostala na 14DC takze ledva mi ta prva skoncila a zase silne krvacanie, test negativny pre istotu... to som sa ale zlakla a isla som k dr (aj tak som mala kvoli niecomu inemu) a podla sonografie to bola len normalna menstruacia a vyzeralo ze vajecniky mi stale spia, vtedy mi bolo povedane, ze pocas kojenia je to normalne, raz 3 tyzdne, raz 5 tyzdnov a tak a ovulacia nemusi byt a ze s takym nepravidlenym krvacanim sa ani neda nic robit pocas kojenia... ze jedine keby som kazde 2 tyzdne silno krvacala tak aby som anemiu nedostala ale inak je to v pohode. Hovorim no super, teraz hocikde pojdem, mam sa nabalit vlozkami, lebo nikdy nemozem vediet kedy ma to znovu prekvapi. 🙄 Potom 19DC som zase zacala krvacat, ale to bolo take divne pokrvacavanie iba cez den ktore neustupovalo a mala som nejakeho tusaka, tak som si spravila znovu test... a pozitivny. Mimomaternicove tehotenstvo 4tt a kedze to na zaciatku nebolo iste, urobili mi aj kyretaz. Potom prva menstruacia na 24DC, druha 32DC a pred nou 2 dni krvavy vytok (podla dr skor kvoli kojeniu nez kvoli zakroku), tretia 31DC a pred nou 4 dni krvavy vytok, 2 dni po skonceni slabe krvacanie 1 den, okolo 18-19DC zase slabe krvacanie 2 dni, nakoniec 25-27DC znovu sem tam nejaka krv 2 dni - ale to uz nidacne spinenie. 😀 A koncom 6tt som zase zacala krvacat, takze pohotovost atd... ale zatial vyzera, ze to take vazne nebolo. 🙂 Toto je moj pribeh s krvacanim pocas dojcenia. Po tej poslednej som ho odstavila. Stacilo. A este k tomu musim dodat, ze pred kazdym krvacanim ci spinenim mi ubudlo mlieko uz viac dni a nevratilo sa az kym som uplne neprestala krvacat, v pripade riadnej menstruacie to zacalo tyzden pred mrchou a trvalo dalsich 6 dni takze v polovici mesiaca sme sa trapili, maly mi trhal prsnik a rozculoval sa ze netecie a tak, proste pre mna "dojcenie + menstruacia = horor". ☹

mianc
autor
6. okt 2011

@feb13 tak to si si teda riadne užila.. 😒 našťastie to nemám také časté.. 🙂 lepšie menej ako viac.. ale to hnedé špinenie, bez menštruacie ma zarazilo, asi si kúpim test a uvidím.. a ak je negatívny, nejdem to riešiť, uvidím do ďalšej mrchy či sa to bude opakovať.. a ak hej, pôjdem k dokymu

katy1979
6. okt 2011

@mianc len ten test si si robila ked este nemeskala? ja som mala pri druhom tehu spinenie a nevedela som tiez ze co to ma akoze byt. uvidis testni este raz a ked nie tak cakaj za mesiac normalnu

mianc
autor
7. okt 2011

@katy1979 no robila som keď od normálneho cykla (28 dňového) meškala 2 týždne, a mne teraz meškáva tak 2-3 týždne.. asi vtedy som si robila.. :-/ tak neviem či to môžem brať ako spoľahlivé, ale asi pre kľud samu seba si urobím teraz jeden a uvidím.. 😅

bambulka814
7. okt 2011

@mianc no ako???? 🙂

mianc
autor
7. okt 2011

@bambulka814 test som si ešte nerobila.. 🙂 ale to špinenie, začo byť viac krvavé tak to je asi mrcha, myslím si.. a ty ako?

bambulka814
7. okt 2011

@mianc ja nijako 😝 ...tehotna nie som urcite, meriam si BT a je nizka, no a to spinenie "akoze mrcha" skoncilo, tak cakam, co bude o mesiac. ale divne to je, ak sa to zopakuje, idem k Dr.

mianc
autor
7. okt 2011

@bambulka814 ja som si teplotu nemerala.. :-/ ale takúto mrchu som veru ešte nemala.. 🙂 ale bolesti nemám, tak mi to nejak nevadí, len som z toho taká vykoľajená.. a už aj to krvácanie čo ráno stroška krvavého bolo už nie je.. tak neviem či už je po alebo čo... 😝

mianc
autor
14. okt 2011

@bambulka814 takže bola som aj u doktora a hovorel, že to kôli tomu kojeniu môže byť také, vraj aj nemusím mať mrchu alebo ak hej, tak môže byť rôzneho charakteru, že je to v poriadku.. takže sa už tým netrápim, len som sama zvedavá aká bude nabudúce.. 😉

victoria87
20. dec 2011

Ahojte, teraz neviem do ktorej temy to pridat..mam menstruaciu od skoncenia sestonedelia, trva cca tyzden, je dost silna a opakuje sa cca po dvoch tyzdnoch..teraz ubehlo 11 dni a zda sa mi, ze ju budem mat zas, po toalete mam trosku zacervenany papier, sice len trosinku..ale predsa. Neviem, ci to je zase menzes alebo co..Ani ma nejak neboli brucho ako pred menzesom zvykne. Ak to nie je, co by to mohlobyt? A ak je, je to normalne, ze sa opakuje v takych kratkych intervaloch? Ved ja uz viac menstruujem ako nie..:(

monana
23. dec 2011

@victoria87 budem rada, ked sa tato tema znovu rozbehne, ja mam opacny problem, MS som dostala ked mala dcerka 5 m, bola silna a trvala 7 dní, tak som cakala, ze o mesiac, priblizne pride druha mrcha, kedze mi uz 2 dni meskala a vsetky priznaky som mala - bolest bruska, krizov, tak sme si nedali pozor. Teraz je to uz tyzden po tom nechranenom styku a MS stale nikde. Ja dufam, ze som pripad, kedy kojenie vyvolava nepravidelnu MS - predlzuje cyklus a ze nie som tehu, lebo som mala cisarsky 😢

luciferkax
23. dec 2011

@victoria87 ja by som určite šla za gynekologičkou, nemusí ťa hned vyšetrovať na koze, urobí ultrazvu,. mne vraveli, že cyklus má byť min. 21 dnový, občas sa mi stalo , že som mala 20 dní... ale normálne to určite nie je 😒 😒 mne sa to stávalo, ked som brala HAK, preto som ju vysadila...