Aké polievky môžem jesť počas dojčenia?

ladyka8
1. feb 2012

ahojte baby prosím vás poraďte mi, aké polievky môžem jesť ak kojím? prosím nepíšte že hocijaké 🙂 napíšte aké presne 🙂

zuzana17
1. feb 2012

akýkoľvek vývar, hovädzí, slepačí, bravčový 😉 Zo začiatku sa vyhýbaj polievkam ktoré nadúvajú, aby maličé nebolelo bruško. Polievky nepresoľuj a dbaj aby neboli pikantné. Môžeš aj mliečne polievkya veľmi dobrá je i rascová.

jasminet
1. feb 2012

hovadzi vyvar, kuraci vyvar, zeleninovu polievku, rascovu polievku, zemiakova na kyslo, luskova na kyslo, gulasova, brokolicova kremova, sparglova kremova, tekvicova kremova... chces aj recepty?? 😀 co uz je toto za otazku 😕

pimpulienka
1. feb 2012

ja som jedla hlavne slepačiu a vajcovo kminovu.

montinka
1. feb 2012

jasminet podla mnam normalna otazka. 😒 hmmm vyhybat sa tym ktore naduvaju. 😉 vyvary vsetky a ked boli brusko tak je super ta rascova ako pisu baby. a aj paradajkovej by som sa vyhla. 😉

carodejnica
1. feb 2012

@ ladyka8 Síce si to nechcela počuť, ale môžeš jesť všetky polievky. 😵
Pozri si, čo radí laktačná poradkyňa. http://www.mamila.sk/objects/forum/comment.php?...

salma22
1. feb 2012

@ladyka8 +aj spenatovu , krupovu, morcaciu a pediatricka ti nevravela ze co mozes a co nie?

anjelik2509
1. feb 2012

Ja som jedla takmer všetko, okrem strukovín a kapusty, lebo to nafukuje aj mňa, nieto to malé krpatučké 🙂 inak na webe, vo všelijakých knižkách, brožúrkach je to toho plno.Určite si v pôrodnici dostala nejaké knižočky, tam je všetko popísané...Ešte keby si sa aj detského opýtala čo môže a čo nie, poradí Ti 😉

luckalucka83
1. feb 2012

zemiakovu, vyvary, vcera som si varila bryndzovu, mrkvovu kremovu, vajcovu 🙂

ichbinich
1. feb 2012

V prvom rade pestru stravu. Vyhybaj sa tomu, co ti nerobi dobre. Ak mas podozrenie, ze nieco nespravilo dobre babu, tak to vynechaj (aj ked to su vynimocne pripady).
A druhom rade to, co ti chuti, resp. na co mas chut. Telo si vypyta, co mu treba. Len samozrejme nie cokoladu od rana do vecera 😀
Polievky ake ti chutia. Ked ti chutia vyvary, tak vyvary, ked ti chutia kremove, tak kremove. Alebo este lepsie si to obmienaj 😉 V tejto zime urcite dobre padne kuraci vyvar so zeleninkou a rezancami 😝 a to nie len kojacim matkam...

marta742
1. feb 2012

aj ja som na zaciatku mala problem a nevedela som aku polievku mozem a aku nie,lebo dcera mala asi zo vsetkeho krce....a potom aj kojenie som brala ako problem iba koli takym hroznym krcom.pri malom som si kupovala casopis mama a ja ,vsetko som sa docitala tam co som potrebovala vediet a kojila som cele tri roky-bezproblemov...krasne som si to uzivala...no a je pravda aj to,ze tiez som na zaciatku vynechala strukoviny a kapustu....tak prajem co najdlhsie kojenie...marta 😉

pastelka99
1. feb 2012

okrem strukových a tých čo nafukujú všetky, tie začni až po 6 mesiaci dieťatka ...

veronikam
1. feb 2012

Ja som jedla od zaciatku uuuuuuplne vsetko, a maly bez akychkolvek problemov, nikdy nemaval bolesti bruska. Zalezi to od babatka, sama zistis, co mu vadi. Treba si vsimat, co si kedy jedla a ci nemal bolesti, a ked nie, tak mozes jest vsetko. Ja som zjedla napr. 2 kg hrachu ked bol uplne malicky a nic mu nebolo 😉 .

semancikova
21. okt 2014

Chcem sa opytat mozem jest sosovicovupolievku ked kojim?dakujem

sharlotta
21. okt 2014

@semancikova mozes, dobru chut!

terezka1947
21. okt 2014

ja by som povedala,ze jest vsetko s mierou 😀
prvy mesiac som vynechavala alebo len uchlipavala zo strukovin a kapustovych jedal...inak pokial je dietatko ok,nemyslim,ze treba velmi spekulovat...staci dietatko pozorovat,ci mu nejaka potravina nerobi dobre...a vynechat ju trebars

liv30
19. máj 2016

Baby a vedeli by ste mne poradit ake polievky okrem vyvarov mozem ak mam intoleranciu na mliecne,soju, jacmen a ovos? :(

kajkan
30. okt 2018

Ahojte 🙂 chcela by som sa opýtať, kojím som chorá,nachladnutá a chcela by som si urobiť cesnakovú poiievku,klasika vývar a do nej cesnak len trosku môžem ? Ďakujem za rady.

evittam
30. okt 2018

@kajkan A preco by si nemohla? Ja som jedla vsetko co aj pred tehu a pocas tehotenstva.

kajkan
30. okt 2018

@evittam bohužiaľ moja dcérka mala koliky od 2tyzdňov do 2,5mesiaca preto sa pýtam,musela som si dávať veľký pozor nato čo som jedla a veľakrát ani to nepomáhalo 😊😞ďakujem urobím si zajtra

mizu89
11. dec 2020

Ahojte môžem jesť na Vianoce kyslú polievku bez kapusty.nie kapustnicu.

katpox
11. dec 2020

Rascovu tu stale som tocila a vyvar, dojcim stale18 mes. a uz jem doradu vsetk

kikulienkadd
11. dec 2020

Ahoj,podľa mňa polievky všetky okrem tých,čo by mohli spôsobiť (nadmernú) plynatosť,hlavne keď je bábo úplne maličké. Polievka je veľmi dôležitá tekutina, na mne spoľahlivo fungovali najmä mäsové vývary.
Ale pridám aj svoju inú skúsenosť: 1.syn je októbrový,do cca 8.týždňa mal koliky, bolo vidieť, že sa trápi, každý deň fungovala rektalna rurka, masirovanie mastou na bruško a pod. Potom som sa neudržala, dala som si pred Vianocami kapustnicu (áno,cítila som sa ako hrozná mater) a čuduj sa svete,synacik si hlasno poprdkal a problémy sa skončili. Po tejto skúsenosti som nebola až taká úzkostlivá čo zjem (samozrejme nie pikantné, presolene ani príliš okorenene jedlo som nevyhladavala). Kojila som ho 18 mesiacov 🤷‍♀️

mizu89
11. dec 2020

@kikulienkadd ja mám 4mes.vyhybam sa všetkému.ziadne strukoviny,ani citrusy.ale takú kyslú polievku na Vianoce by som si dala😋