Ako prestať kojiť dvojročné dieťa?

simonkadunkova
10. okt 2020

Ahojte baby, moja mala buďe mať v januári 2 roky a ešte stale ju kojim.chcela by som prestať ale neviem ako .poraďte my čo mám spraviť .. Som už zúfalá nemôžem sa odnej pohnúť najmä večer zaspáva len s cickov inač nezaspi a celu noc ju musim kojiť ..chcela by som chodiť do roboty ale nemôžem

jeanne14
10. okt 2020

Dvojročná by už mohla pochopiť, keby jej povieš že mamka už nemá mliecko 🤔 možno sa mýlim, ale za pokus to stojí. Kamoska takto odstavila 2rocnu

cookie29
10. okt 2020

No a môžem sa opýtať prečo nemôžeš do prace? Žijem v zahraničí, maly bol kojeny do 3 rokov a v noci sa budil v priemere 6-8 krát do cca 2,5 roka. A keďže tu materská je len pár týždňov, tak som nastúpila na plny pracovný úväzok keď mal 4 mesiace. 8h00-18h00 po-pi.
Ináč skúsiť večer iný rituál, ktorý si vytvoríte, zapojiť otca a vysvetľovať. Už je vo veku keď môže bez problémov pochopiť. To že nebude chcieť je o inom.

lindusss2016
10. okt 2020

@jeanne14 pochopit to pochopi, ale nezmieri sa s tym kazde dieta. Kym nezazijes, nevies si to predstavit. Ja som jednu odstavila v 3 rokoch, ale ta bola uplne v pohode a mladsi bude mat 3 v januariz ale absolutne ho nic nezaujima, ze ma to boli, ze nevladzem, nic, on proste chce

hipuska
10. okt 2020

@cookie29 ako si mohla kojit, keď si bola v robote?

malicka_mysicka
10. okt 2020

oddel kojenie a zaspavanie. ked som oddelila, spavala som par dni v inej izbe a vstaval k malemu manzel. maly prestal pytat v noci mliecko. ziadna drama, ziadny plac. videl tam len tata a vedel ze tato mliecko nema. potom postupne prestan kojit cez den, vysvetli, ze mliecko piju take velke dievcatka len vecer.

cookie29
10. okt 2020

@hipuska všetko sa dá aj keď to nie je jednoduché. Odsavala som mlieko trikrát denne, počas prestávok a počas obedňajšej prestávky. Na toto mame nárok na dve neplatené prestávky denne do roka dieťaťa. Takze som do jasliciek nosila moje mlieko v špeciálnej flašku bez cumlíka. A maly bol plne kojeny do 7m skôr s príkrmami začať nechcel. Od 8m mal príkrm a dvakrát v jasliach 200ml materského mlieka. A nakojila som ráno, keď sme šli do jaslí a koľko krát ešte v jasličkách alebo v aute večer keď som preň prišla. A samozrejme večer a v noci. A cez víkend open bar. A odsavala som do 18m aby mal moje mlieko aj v jasliach, aj keď už jedával normálne.

domak2
10. okt 2020

Tiež neviem, čo to má s prácou, najmä keď už ma 2 roky. Ja som chodila do roboty od roka a kojila do 3, odstavila postupne. Proste pred, po práci a sem tam v noci. Ale ak chceš naozaj prestat tak proste prestaň, 3 dni bude plakat ale ak nepovolis, pochopí.

bluka2
10. okt 2020

Ja som skusila v 2r. odstaviť moju staršiu dcéru, ale brala to zle, nestalo mi to za to. Skúsila som potom v 2,5 r. a to išlo za 2 dni, bez slz. Takže ak ti ako mne nesedia všelijaké metódy ako paprika na bradavky, odporúčam počkať. Inak do práce som chodila od jej pol roka...

bluka2
10. okt 2020

@hipuska je kopec možností. Možno jej bábo niekto doniesol. Zbehnúť domov cez obednú pauzu. Potom sa dá ešte aj s odsavackou...v podstate odkedy je 1 prikrm denne to už nie je velmi ťažké. Tam kde som bola, bol zo zákona počas pracovnej doby čas na kojenie. 100% platený.

mirka807
10. okt 2020

Tiež som si tým prešla, a mám to v živej pamäti ako sme to riešili, hlavne večer to mala ako istotu že mama a cicka budu pri nej :D tak začala radami že natri si bradavky olejom, natrela decko ma zrušilo že mastné ale hmm jedla ďalej, potom natrela chrenom e ju bude štípať a nebude chcieť, zapotila štíííípe ale neodradilo ju to .Nakoniec som sa obviazala obväzom ako taka mumia hlavne prsia, ale to kedže bolo o dušu omotavať a odmotávať , tak si kupila široký leukoplast taký čo sa dá strihať a prelepovala bradavky tým, 2,5 týždňa mi trvalo kým zabudla a hlavne večer nerevala že nemá cici ale leukoplast to vyriešil s tým že dieťatu vysvetľovala stále že mám boo a keďže sa tam nedostala pochopila a nakoniec aj zabudla na cici... Držím paste a veľa trpezlivosti 🙂

jeanne14
10. okt 2020

@lindusss2016 veď píšem že za pokus to stojí 🤷‍♀️

asia83
10. okt 2020

@simonkadunkova Moju som dvojročnú odučila tak, že som si prelepila bradavky spofaplastom a povedala som, že bibi cicik. Našťastie, mám inteligentné dieťa, pochopila, nechcela prsník, no stále sledovala, kedy už nebude bibi. Po týždni to ustálo. No moja dcéra nikdy v noci prsník nechcela, pekne spala celú noc. Od narodenia bola dokrmovaná Sunarom. No bez prsníka nezaspala. Ach, to boli časy.

mandy552
10. okt 2020

u nas to bolo rychle 🙂 Ked si pytal mliecko, rychlo som si natrela bradavky octom (tak aby nevidel). Maleho striaslo, povedala som mu, ze sa mliecko pokazilo.
Viac uz nepytal 😀

siska53
10. okt 2020

@simonkadunkova ja som ju odstavila tak, ze som.si octovala prsia. To jej nechutilo..

simonkadunkova
autor
10. okt 2020

@mirka807 ďakujem pekne za radu .viskušame

ivka21
10. okt 2020

A čo ste dávali ako náhradu keď nechce napríklad piť áni z fľašky mliečko á z pohárika vypije za celý deň cajiku len stvrtku pohárika. Sa bojím aby sa nedehydroval

ajka0207
10. okt 2020

@simonkadunkova tak ja si myslím že dvojročná už chápe že keď tam nie si nie je ani mliečko. Ja som chodila normálne do roboty. Odstavenie v noci nezaručí že bude aj naozaj spat a už vôbec nie že zaspí bez teba. Ja teda tam súvis moc nevidim. Ale ak si predsvedcena že odstavit, tak skús po dobrom vysvetľovať, ona je už dosť veľká aby to chápala.

ajka0207
10. okt 2020

@hipuska ja som síce robila na Slovensku, ale teda v práci som bola osem hodin, na obed mi malú doniesli na kojenie. A tých 16 hodín čo sme boli spolu doma si to dosť vynahradzala.

ajka0207
10. okt 2020

@ivka21 aké veľké máš dieťa? To je hrozne malo tekutín. My sa trápime s pitnym rezimom, vymýšľam kadečo, často meníme poháriky, môže si vybrať. Nukam každú pol hodinu a máme pravidlá kedy sa musí napiť (keď ráno vstane, keď ideme von, po obede).

zuzanaete
10. okt 2020

Zrovnaj si v hlave, ze chces urcite skoncit s dojcenim. Mozes to kludne spostupnit. Najprv zrusit pocas dna, neskor pri zaspavani a v noci. Prve odmietnutie bude najhorsie a kazde dalsie lepsie. Placu odolas, ked budes mat v hlave uistene, ze toto je dobre a proste chces to uz ukoncit.

ivka21
11. okt 2020

@ajka0207 akurát bude mať rok

ajka0207
12. okt 2020

@ivka21 a už si ho odstavila?