Aký čaj sa vám osvedčil na podporu kojenia?

lumarque
25. jan 2011

MAly ma uz 8 mesiacov, prikrmujem ho a zda sa mi, ze mi odchadza mlieko( mozno sa mi to len zda). Viem, ze je to asi individualne, ale pomohla Vam nejaka konkretna znacka caju? Dakujem

bocko82
25. jan 2011

ja som pila caj Teekanne 🙂 ale myslim, ze je to skor o tom, ze si vsugerujes, ze ti pomaha 😉

julienka
25. jan 2011

Ani nie čaj, ale klasická MELTA 😉 a na litre 😉

petruska86
25. jan 2011

Dobry den...mozno sa Vam to naozaj len zda. Aj ja, ked som zacala synovi davat prikrmy, tak sa mi prsia prestali tolko nalievat mliekom, dokonca som uz mohla chodit bez vloziek do podrsenky 🙂 , ale mlieka som mala dostatok....
A co sa tyka tych roznych cajov a tak, neviem, mala som doma caj pre dojciace matky aj gravimilk, ale pila ich, len ked ma napadlo 😝 , alebo som na to mala chut, ale ci to pomahalo? neviem....istotne pomahalo pit vela tekutin a mne osobne aj prechadzky na cerstvom vzduchu...no a pri kojeni som citila, ze sa mi mlieko este stale tvori...ale cim viac babo je "normalnu" stravu, tym menej citit, ze to mlieko v prsiach je - ale je tam 🙂 ....tak drzim palce, aby vsetko bolo ako si predstavujete...
este dodam, syna (14mes) este stale kojim tak 2x denne, ale uz vobec "neviem", ze to mlieko tam este mam - dufam, ze chapete, ako som to myslela 🙂

miyya
25. jan 2011

No čaj som pila len kvôli tomu feniklu,aby malinký nemal problém s kolikami.Ale stačí piť veľa vody a vraj je dobrý jablkový džus a vybublinkovaná vinea.Ale tak ako vravím: vraj je dobrá. To boli rady iných mamičiek. Tak mne to chutilo a ja som to pila ale či to pomohlo neviem. 🙂

akdarka
25. jan 2011

mne chuti rooibos,je zaradeny medzi caje „zlepsujuce” laktaciu.ale v prvom rade ide o klud a istotu mamick😉

iinuska
25. jan 2011

caj pre kojacie Apotheke. Kupis v lekarni 😉

filipa
25. jan 2011

ja som celkom spokojna s cajom od Weledy Stilltee... a potom, kupila som si sennovku grecku a tu si primiesavam 3x denne (ako stiham) do jogurtu alebo presnidavky... to mi poradila nasa pediatricka... a hovorim si, ze mi to pomaha 😉

mariana0915
25. jan 2011

ahojte mne este pomahaly cerealie do mlieka,caj som su kupila z lekarne pre dojcacie matky ale nepouzivala som ho , ale naj je pit vela tekutin,ja osobne som pila dojcenske vody tak 3litre vody 🙂

miskap
25. jan 2011

Asi je to jedno, aký čaj piješ, hlavne, že prijímaš dostatok tekutín. Ak potrebuješ zvýšiť produkciu mliečka je dobré, aby obsahoval senovku, prípadne ju užívať samotnú . Ak kojíš na požiadanie, tak vo veku tvojho dieťaťa by mala byť laktácia už prispôsobená potrebám dieťaťa a nie je potrebné zvyšovať produkciu. 🙂

lalitagopi
25. jan 2011

Fenikel, viditeľný výsledok 🙂 a šalvia zastavuje

anjelicek26
25. jan 2011

Aj nas Max bude mat 8 mesiacov a tiez je mliecka menej, no ale nevadi, ved predsa papa prikrmy, uz neni treba aby pil tolko mliecka, samo sa to upravuje. Ak by maly mal potrebu pit viac, tak sa to upravi same... Podla mna sa staci normalne stravovat, dodrzovat pitny rezim a je to v poriadku. Ci mas pocit, ze vypije prsnik a ma este hlad?

pepies
25. jan 2011

u mňa sa osvedčila biela Vinea - pohár bielej Viney každý deň a potom sa mi tak naliali prsia ........ Čaj sa mi neosvedčil žiaden ........... Vineu som si brala už aj do pôrodnice ..... 😉 a treba papať veľa polievok a prívarky - napr. kôprová omáčka ..... a piť, piť, piť - 2-3 litre tekutín denne. Ver mi - zaberá to - kojila som 2 roky, tak držím palce 😉

mircalla
25. jan 2011

Odporucam pripravok More Milk Plus od firmy Motherlove. Urcite zabera. Caj mi moc nepomohol, toto ano, bez toho uz nekojim. Vinea tiez neni zla, ale to sladke cely den. Ani homeopatika ricinus communis ziadny zazrak. Ale inak si pekne potiahla...

bobocka
25. jan 2011

mne pomohol teekane,zo vsetkych cajov na podporu dojcenia je podla mna najlahodnejsi 🙂 http://lekarnakuklik.cz/dnn/productdetail/cid/3... vyborny je weleda http://www.bioterra.sk/vyzivove-doplnky/caj-na-... ten obsahuje aj senovku a ta je na podporu dojcenia super.naju ho v dmke. a vyborne su homeopatika ricinus communis 5ch.kupis ich v lekarni.su to granulky.3x denne medzi jedlami si das pod jazyk rozpustit 5 granuliek.nezapijat.a ako zbadas zlepsenie,tak prestat 😉 pred dojcenim si fenom nahrej prsia,uvidis ako to mliecko lahko pojde 🙂 alebo tepla sprcha pomaha 😉 pred dojcenim vypi 2dcl vody a aj po dojceni 😉 na zvysenie laktacie je vela dobrych rad 😉 a mimochodom aj vinea je dobra,to treba ju vybublinkovat pred vypitim 🙂

zuzkahom
25. jan 2011

pridavam sa ku Teekane / jednoznacne najlepsie pomohol - a to som vyskusala rozne...

stvura
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pipka
25. jan 2011

teekanne 😉

juliagregor
25. jan 2011

normálny pitný režim a pravidelná strava...
zvlášť čaje som nikdy nekupovala..
a hlavne si treba aj odpočinúť...
kojila som dvojky 20 mesiacov a staršieho som odstavila ako tehotná v 17 mesiacoch...

narciska1
5. jún 2017

Baby a daktora nevyskusala caj na kojenie od znacky dm Babylove? predavacka ho odporucila ale vraj sa mamicky ho boja kupovat kedze je to dmacka znacka...

macko2013
12. sep 2017

super zaberá Senovka grecka s kombináciou Benedikta lekárskeho,mne to zaberalo 5 mesiacov, ale sú to kapsule čo sa jedia, silnejšie sú keď si ich kúpiš osobitne a nie v jednom balení už namiešané, obsahujú tak viac výťažku ,fakt pomáhajú. Tiež mi to poradili dievčatá z modrého koníka

narciska1
23. sep 2017

@macko2013 ahoj. no ja som si kupila senovku grecku, je tam dost kapsul v jednom baleni aj okolo 60ks,i tak neviem ci to si mala na mysli.

macko2013
24. sep 2017

ano su balene po 60 az 90 kapsul,ale musis si ktomu kupit aj benedikt lekarsky,musi sa to brat spolu.zo zaciatku aj 2 krat denne 1 kapsula,ked budes citit ze uz je viac mliecka tak staci 1 krat denne,mne to pomohlo 5 mesiacov,bola som spokojna

narciska1
24. sep 2017

@macko2013 ok lebo ja som iba tu senovku kupila a tiez mam pocit akoby mi to pomahalo. a ten benedikt lekarsky to je caj ci co to je?

macko2013
25. sep 2017

tiez su to kapsuly,spytaj sa v lekarni oni ti tiez povedia ze to je na tvorbu mlieka ked sa to berie dohromady,v takej dobrej lekarni napr. v nemocnici

narciska1
25. sep 2017

@macko2013 uz mam kupene tie kapsuly tak uvidim ako to bude zaberat. a nestacila by jedna tableta z toho a jedna z toho? lebo takto vlastne to vychadza ze az 4 pirule budem uzivat. a ukazala mi aj take daco ako caj, ale ked som jej povedala ze tu senovku mam a ze to su kapsule tak tie kapsule potom som zobrala tiez.

lenka9512
25. sep 2017

Bylinky Senovka grecka. A este nejake su, len si uz nepamätám. Poradi laktacna poradkyna. Aj mne pomohla.

macko2013
26. sep 2017

nme doporucila lekarnicka prvych par dni jest 2 krat denne jednu kapsulu s kazdej,ked sa zacne robyt mliecko staci len 1 krat denne jednu kapsulu s kazdej,stale to vyjde ajstak lacnejsie ako kupovat nutrilony a musiet ich v noci varit 😉

ceresnovci
26. sep 2017

čierne pivo.